Telefonun şifreli Wi-Fi etkin noktalarına nasıl öncelik vermesi gerekir?


9

Şifrelenmiş bir özel ev Wi-Fi hotspot ve şifrelenmemiş ve günde bir kez oturum açmak için gereken bir konuk ağına sahip olan FON'a benzer bir Wi-Fi çözümüm var. Benim sorunum (ya da daha doğrusu, rahatsızlık) telefon şifrelenmemiş konuk ağını tercih gibi görünüyor. Etkinleştirdim çünkü şehirde dolaşırken başkalarının misafir ağlarını kullanabilirim. Şifreli ve şifresiz bir etkin nokta arasında, sinyal gücüne bakılmaksızın şifreli olanı tercih etmek akıllıca olacaktır. Bunu çözmenin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


3

İstemci .conf dosyasını düzenleyerek (muhtemelen kök veya adbkullanım gerektirir ) konuk ağını düşük öncelikli olarak değiştirebilirsiniz . Bunun hangi dosyaya baktığını öğrenebilirsiniz /etc/wifi/wifi.conf; ihtiyacınız olan dosya SUPP_CONFIG_FILEmülkün değeri olarak ayarlanır . Normalde /data/wifi/bcm_supp.confveya /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Bu dosyada aşağıdaki gibi girişler göreceksiniz:

network={
    ssid="network name"
    someotherproperty="some other value"
    priority=0
}

En priority=0az bağlanmak istediğiniz ağlar için ve bağlanmak istediğiniz ağlar için daha yüksek bir önceliğe sahip olmak istiyorsunuz. Sadece "istemiyorum" ve "istemek" varsa, 0 ve 1'i kullanın. "İstemiyorum", "tercih edilmiyor", "tercih edilen" ve "süper tercih edilen" değerleriniz varsa, 0, 1, 2 ve 3. Kaptın bu işi.


Android 4.3 ile bir Not 3 kullanıyorum. Wpa_supplicant.conf sadece Samsung'un genel bilgileri ile doldurulur. Android / Samsung yolu değiştirdi mi?
mgutt

1

Cihazınız köklü mü? Öyleyse, /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf dosyasına erişebilir ve her ağ için öncelik alanını ayarlayabilir / düzenleyebilirsiniz. Pazarda etrafa baktım ve bu alanı bir GUI'de düzenlemenize izin verecek herhangi bir uygulama bulamadım veya kök olmadan yapmanın başka bir yolunu bulamadım. Ben de kişisel olarak denemedim, bu yüzden nasıl çalışacağından% 100 emin değilim, ancak birden fazla olduğunda telefonunuzun hangi ağa bağlandığını kontrol etmenize yardımcı olabileceğini düşündüğüm tek seçenek kapsama alanı içinde yapılandırılmış ağlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.