Nexus S cihazımda Süper AMOLED veya LCD Ekranım olup olmadığını nasıl tespit edebilirim?


12

Birçok kaynak, Nexus S'nin Super AMOLED sıkıntısı nedeniyle 2 farklı ekran türü ile gönderildiğini belirtiyor. İngiltere'de olduğum gibi, muhtemelen Super AMOLED'e göre daha düşük bir yerde okuduğum Super LCD'ye sahip olacağım.

Hangisine sahip olduğumu nasıl anlayabilirim? Temel farklar nelerdir?

Güncelleme: Cevabı burada buldum : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1022216

'Telefon Hakkında' altındaki 'Temel bant sürümü'ne bakıldığında, I9020 ile başlayan bir temel bandın Süper LCD için Süper AMOLED veya I9023 olduğunu gösterir.Sadece meraktan, hangi ekrana sahip oldun? İnternette her ikisini de karşılaştıran şeyleri gördükten sonra endişeliyim, bu yüzden risk alıp almayacağımı gerçekten bilmiyorum. SLCD ile bir tane varsa, düşündüğünüz kadar kötü mü?
presentwanderer

AMOLED var, bundan memnun
Dunhamzzz

Yanıtlar:


7

Telefonunuzda siyah bir şeye (ör. Yalnızca siyah bir resim) bakın ve ışıkları kapatın. AMOLED ekranınız varsa, saf siyah olmalıdır (neredeyse hiç ışık yaymaz). LCD ile önemli ölçüde daha parlak / grimsi olacaktır.


Bu gece deneyeceğim!
Dunhamzzz

1
Bunun doğru olduğu kanıtlandı ve taban bandı sürümü ile onaylandı.
Dunhamzzz

-1

Super AMOLED'in daha düşük olup olmadığı konusunda: Android güncellemesi 2.3.3, birçok kullanıcının ekran rengini "çirkin ve sarımsı" döndüğünden şikayet ettiği bir renk sıcaklığı düzeltmesi getirdi http://www.androidcentral.com/nexus-s-233-update- getirmek-istenmeyen-ekran-sorunları .

Renk değişikliği daha yeni 2.3.4 güncellemesinde hala var gibi görünüyor ve bazıları herkesin bu renk değişikliğini görmediğinden, telefonun hangi ekranla ilişkili olabileceğinden şüphelenmeye başladı; SuperAMOLED sarımsı renk ile ilişkilendirilir ve LCD sarımsı renk içermez.


1
Bu soruya nasıl cevap veriyor?
ale

@Al Teorik olarak, eğer güncellemeniz varsa, sarı renge sahip olup olmadığınızı belirterek hangi ekrana sahip olduğunuzu söyleyebilirsiniz ...
Matthew Read
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.