Cihazıma halka açık bir Wi-Fi şebekesini yoksaymasını nasıl söyleyebilirim?


25

Yaşadığım şehirde bir abonelik için uygun şehir genelinde Wi-Fi erişimi var, ancak Wi-Fi erişim noktası halka açık.

Bu, şehre gittiğim her yerde, şehir genelinde Wi-Fi hizmetinde bir hesabım olmadığı için kullanamadığım halde halka açık Wi-Fi bulunduğuna dair bir bildirim aldığım anlamına geliyor.

Telefonuma (Droid X, Android 2.2.1, rootlu değil) "CityWifi" adlı Wi-Fi'yi yok saymasını nasıl söyleyebilirim?

"Wi-Fi" değil, diğer Wi-Fi ağları için bildirim almak istiyorum


1
Telefonunuzun çalıştığı Android sürümü, modelden daha alakalı. Sahip olduğunuz hangi sürüme sahip olduğunuzu, özel bir ROM çalıştıran, vb. Varsa listeleyebilir misiniz?
yeni_kullanıcı

ilk yorumunuzu Amanda'nın sorunuza cevabına eklemelisiniz
Daniel

Yanıtlar:


8

WiFi Ruler'ı deneyin .

Sadece işe yarayıp yaramadığını görmek için indirdim ve aradığın şey olabilir. Uygulama, bilinen erişim noktalarını kategorize etmenize izin verir ve ardından cihazınız o erişim noktasına bağlanmaya çalışacaksa kuralları belirleyebilirsiniz. "CityWifi" yi bağlanmamanız gereken yerleşik kurallardan biriyle kategorize edebilirsiniz. Ve sonra tanıdığınız diğer herkes otomatik olarak bağlanmasını ve openveya olarak sınıflandırılmasını sağlar drive-by. Ayarlarda bir AP'ye bağlandığınızda size haber verilebilir. Benim tahminim, Matthew'in cevabı gibi ayarlarınızdaki açık erişim noktalarına ilişkin bildirimleri kapatmanız gerekecek .

Not: Bu uygulamanın geliştiricisi değilim


Şimdi bunu test etmenin ortasındayım. Çalıştığından emin olduğumda bunu kabul edeceğim.
Alex B

2
Testimi bitirdim. Wifi Cetvel, wifi bildirimlerinin açılmasını engellemez. Güzel bir uygulama, ancak ihtiyaçlarımı karşılamıyor. Yine de teşekkürler.
Alex B,

2
@Alex Ayarlarınızdaki varsayılan bildirimleri kapattınız mı?
Daniel

2
Citywifi değil, diğer ağlar için varsayılan bildirimler istiyorum.
Alex B

android 6 - Ben wifi cetvel android olsun bu değişikliği kaydetmemize izin vermez. Uygulama artık güncellenmiyor. 2017 itibariyle - bu cevap işe yaramaz.
user12363

5

Açık ağ bildirimlerini, Ağ bildirimi seçeneğine Settings -> Wireless and network -> Wi-Fi settingsgidip işaretini kaldırarak kapatabilirsiniz . Bildirim sistem düzeyinde olduğundan, onu etkin bırakmanın ve bir ağ için bildirim almanın bir yolu yoktur. Ama muhtemelen benzer otomatik bildirim temizlemek için Tasker ile bir şeyler, yapabileceği bu cevap .


2

Öyleyse, cevabın "hayır" olduğu ortaya çıkıyor.

Belki Google Android ekibindeki biri bu yayını görecektir (veya biri uygun Google Grupları sayfasında yükseltebilir) ve bunu gelecekteki bir android sürümünde bir seçenek olarak içerebilir. Görmezden gelmek istediğiniz AP'lerin SSID ve MAC Adreslerinin bir listesini tutabilecekleri için kolay olacaktır.


Çok fazla araştırmadan sonra bu cevabı kabul ediyorum. Android için çok üzücü.
user12363

1

Açık görünen ancak aslında bir abonelik gerektiren ağlar her yerde. Ortak ağların bildirimini tamamen kapatabilirsiniz - bu Wi-Fi ayarlarınızda.

Aksi takdirde, bunu yönetmek için bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir (OS 1.6’dayım, bu nedenle daha sonraki işletim sistemlerinde yerleşik olanlarla konuşamam). Piyasada birkaç yarışmacı var:

Wifi Yöneticisi , WifiPicker , WiFiFoFum hepsi iyi başlangıç ​​noktalarıdır.

Bu aşamada önerebileceğim en iyi tavsiye, piyasada okumanın masaüstünüzde daha kolay olması, çünkü “Wi-Fi” araması, aradığınız şey olmayan tonlarca şeyi ortaya koyuyor.


"CityWifi" değil, diğer wifi ağları için bildirim almak istiyorum.
Alex B,

Sonra bir uygulama arıyorsanız gibi geliyor. Cevabımı biraz güncelleme.
Amanda,

2
Amanda bazı iyi WiFi yöneticilerinden bahsetti. Sadece üçünü de denedim ve ne yazık ki hiçbiri OP'nin aradığı özelliklere sahip değil. WiFi Cetveline göz atın - potansiyel olarak bazı AP'leri engellemeniz gereken bir mantık var
Daniel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.