Android'in yalnızca belirli e-posta hesaplarında yeni posta olduğunda beni uyarması mümkün mü?


13

HT-03A "Magic" telefonumda Froyo 2.2 var.

Şu anda, tüm e-posta hesaplarımı Gmail hesabımda birleştirme sürecindeyim, böylece onlara her yerden erişebiliyorum. Onlara yalnızca telefonumdan değil, kullandığım herhangi bir bilgisayardaki Gmail arayüzünden de erişmek istiyorum.

Ancak, hesaplarımdan biri veya ikisi bazı posta listelerine eklenmiş. Gmail hesabım POP sunucularına bağlanırsa, telefonum OCD ile Quasimodo gibi çalıyor olacak. Başka bir deyişle, sürekli.

Hangi hesabı e-postayı aldığına bağlı olarak Android telefonuma e-posta uyarı bildirimi verebilmem için bir yol var mı?


Son zamanlarda, bu artık normal Gmail uygulamasıyla mümkün. Şuna bir
Brad

Yanıtlar:


10

Yalnızca yeni önemli postanızı bildiren, titreşen veya çalabilen Öncelikli E-postalar'ı denemenizi öneririz . Standart E-posta uygulaması yerine Gmail uygulamasını kullanmaya geçin. Sonra gidip Menu> Settings> Priority Inbox.

Ayrıca, posta filtreleme , hem Öncelikli Posta'yı tamamlayan hem de diğer e-posta uygulamalarını kullanırken sorunun çözülmesine yardımcı olan bu sorun için daha "uygulamalı" bir çözümdür. Örneğin, Gmail ayarlarımda takma adlarımdan birine gönderilen gelen postalar için bir filtre oluşturdum. Ben bu postalar ayarlamak Never mark as important, Skip Inboxve bir etiket uygulayın. Bu takma adla gönderilen e-posta geldiğinde bana bildirim gönderilmez. Ama o etiketi geri dönüp boş zamanımda bu postayı okumak için kullanabilirim. list:Arama parametresi kullanılarak posta listesi hesaplarınız için de aynı şey yapılabilir . Gmail ve gibi birkaç yararlı arama parametresi daha sağlar .has:circlehas:attachment

resim açıklamasını buraya girin


1
+1 Aynı tekniği doğrudan ana Gmail hesabımın içine atılan bir dizi posta listesi için kullanıyorum. Gmail onları gelen kutusunu atladığından, Android uygulaması bana bildirmez, ancak etiketli mesajları boş zamanımda okuyabilirim.
Matt H

2
Öncelikli E-postalar, Froyo veya üzeri bir sürüme sahip olduğunuz sürece , geçen yıl sonunda Android için gmailblog.blogspot.com/2010/12/… tarihinde uygulandı .
GAThrawn

@GAThrawn harika, cevap güncellendi. :)
isuldor

6

Bunu birden fazla gmail hesabı ile yapıyorum.

Bildirimleri atlamak istediğiniz e-posta hesabını yükleyin. Menüyü tıklayın, ardından ayarları bulun. "E-posta bildirimleri" etiketli kutunun işaretini kaldırın.

Bu hesap artık bir bildirim sesi duymayacak veya bildirim çubuğunda görünmeyecektir. Yine de beklediğiniz gibi tüm e-postalara göz atabilir ve okuyabilirsiniz.


1

Özellikle bu hesaplar için e-posta senkronizasyonunu kapatırım. Bunu Settings -> Accounts and sync, hesabı seçerek ve Gmail'i Senkronize Et'in işaretini kaldırarak yapabilirsiniz . Elbette, GMail uygulaması aracılığıyla postaları manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Düzenleme: GMail'in en yeni sürümü (2.3.5) artık belirli GMail hesapları için uyarıların kapatılmasını destekliyor.


0

Konsolidasyon yaparak, GMail'in bu diğer e-posta hesaplarının POP indirmesini yapacağını ve bunları GMail Gelen Kutunuza getireceğini varsayacağım. Yaptığınız şey buysa, bu hesapların size bildirmemesinin en kolay yolunun, gelen kutunuzu tamamen atlamasını ve ayrı bir etikete sahip olmasını sağlamaktır.

GMail ayarlarınızda, "Hesaplar ve İçe Aktarma" -> POP3 kullanarak postaları kontrol etme altında indirdiğiniz hesaplarınız olur. Bildirimde bulunmak istemediğiniz her hesap için "bilgileri düzenle" düğmesini kullanın ve etiketlenecek hesabı ve "Gelen iletileri arşivle (Gelen Kutusunu Atla)" olarak ayarlayın.


-1

Bence piyasada Mail Alert denemelisiniz!

/ Konu / cc alanları vb. Gibi çeşitli filtrelere göre zil sesi / titreşim / görsel bildirimi seçebileceğiniz bir çağrı cihazı.

IMAP hesabı için, hesaba göre bir klasör oluşturduysanız, kontrol edilecek klasörü seçebilirsiniz.


-1

Verietas'tan eNotify tam olarak bu özelliği sağlar. Çeşitli kurallara uyan uyarılar oluşturmanızı sağlar. Mevcut kurallardan biri hesaptır. Böylece gmail hesabınızdan X sesi çalabilirsiniz. Yahoo hesabınızdan Y sesi çalın.

Ama bundan çok daha fazlasını yapmanızı sağlar ... Gönderen ve konu ve her türlü dayalı farklı sesler çalabilirsiniz ... Eğer kontrol etmek istiyorsanız ücretsiz bir lite sürümü de var. Şerefe.


Bir bağlantıya ne dersiniz?
ale
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.