3.5mm Jack'e Ses Çıkışında Sadece Bluetooth Kulaklıkta Mikrofon Kullanılsın mı?


11

Android telefonumun 3,5 mm jak üzerinden bağlanan güçlendirilmiş hoparlörlerden ses çıkarmasına izin verirken yalnızca mikrofonu Bluetooth kulaklıkta kullanmak mümkün mü ?

Daha spesifik olarak, Nexus One'ımı bu şekilde kullanmak istiyorum. Hoparlörleri 3,5 mm jak sorunu ile zaten çözdüm ( @Adrian sayesinde ). Şimdi standart bir Bluetooth kulaklık bağlayıp mikrofonunu kullanıp kullanamayacağımı görmeye çalışıyorum.

Aynı ses Bluetooth kulaklığındaki kulaklıktan gelirse sorun olmaz (yani devre dışı bırakılması gerekmez). Sadece bir Bluetooth kulaklık satın alıp bağlarsam 3,5 mm jakı devre dışı bırakmayacağından emin olmak istiyorum.

Bu yapılabilir mi? Ortamdaki bir şeyi değiştirmem gerekir mi? (Bu yardımcı olursa, yüklü CyanogenMod var).

Yanıtlar:


6

"Bluetooth kulaklık" terimi çok geniştir. Farklı kulaklıklar farklı Bluetooth profillerini destekler .

En yaygın profil, bahsettiğiniz kulaklık jakından bağımsız gibi görünen HSP'dir (çoğunlukla telefon görüşmeleri için kullanılır). Bu nedenle Android cihazınızı yalnızca HSP'yi destekleyen ucuz bir kulaklıkla eşleştirmek (örneğin Plantronics 242) kulaklık jakına ses yönlendirmesini etkilemez. Bluetooth kulaklığınız ve Android cihazınız paralel olarak çalışmaya devam eder, ancak her biri farklı bir ses akışını (kanalı) yönetir.

Mikrofonu yalnızca Android telefonunuzda devre dışı bırakmak istiyorsanız, yalnızca A2DP profiline sahip bir kulaklıklı mikrofon seti olası bir çözüm olabilir. Aşağıdaki başlıkta okumak isteyebilirsiniz: Bluetooth sesini Stereo (A2DP) 'den Kulaklık (HSP) profiline nasıl gönderirim?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.