Herkes bu Geliştirici Seçeneklerini açıklayabilir mi?


15

Herkes bu geliştirici seçeneklerini açıklayabilir mi?

 • GPU İşlemi Gücü
 • Dikdörtgen olmayan klip işlemlerini devre dışı bırak
 • Force 4X MSAA
 • HW yer paylaşımlarını devre dışı bırak

Cihazımda devre dışı bırakarak / etkinleştirerek görülebilecek olası etkiler nelerdir? [ Not: Google-ing tarafından başka seçenekler buldum ancak bunları değil. ]

Geliştirici ayarları , kullanıcı deneyimi pahasına daha düşük animasyon hızlarını (tümü 2 katına kadar tam) veya daha yüksek animasyon hızlarını (0,5 katını tam olarak) kullanarak pil ömrünü etkiler mi?

Yanıtlar:


18

Bunların Geliştirici seçenekleri olduğunu ve hiçbir faydası olmayabileceğini veya cihazınızın performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini lütfen unutmayın .

GPU İşlemi Gücü

GPU, Grafik İşlem Ünitesidir. CPU'ya çok benziyor, ancak sayıları ezmek ve işletim sistemi ve donanım için görevlere bakmak yerine, GPU grafiksel bilgi veriyor ve sizin için ekrana koyuyor.

CPU grafiksel talimatları iyi işleyebilir, ancak bunu yapmak diğer hesaplamaları yapmaktan zaman alır ve grafiksel talimatlar işlenirken gecikmeye neden olabilir

Ice Cream Sandwich ve sonrasında, geliştiricilere (veya ileri düzeydeki kullanıcılara), uygulamaları uygulamanın manifestinde açık veya kapalı olsun, uygulamaları GPU oluşturmayı kullanmaya zorlama seçeneği sunulur. Bu, uygulamanın daha hızlı olmasını gerektirmez ve sorunlara neden olabilir.


Dikdörtgen olmayan klip işlemlerini devre dışı bırak

Bu benim için ayrıntılı olarak açıklamak için çok teknik. Temel olarak çizim için bir "tuval" kullanılır. Android için kaynak kodu şunları içerir:

/**
   * Turn on to **debug non-rectangular clip operations**.
   *
   * Possible values:
   * "hide", to disable this debug mode
   * "highlight", highlight drawing commands tested against a non-rectangular clip
   * "stencil", renders the clip region on screen when set
   *
   * @hide
   */
  public static final String DEBUG_SHOW_NON_RECTANGULAR_CLIP_PROPERTY =
      "debug.hwui.show_non_rect_clip";

Alışılmadık (dikdörtgen olmayan) tuval alanları oluşturmak için kapatabilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı için buraya bakın

@ IanNi-Lewis'e göre yorumunda dikkat çekiyor:

Muhtemelen "dikdörtgen olmayan klip bölgelerinin" biraz yanıltıcı olduğunu belirtmek gerekir. "Ekrana hizalanmış dikdörtgen olmayan klip bölgeleri" olmalıdır. 90 dereceden fazla olmayan bir kısmı tarafından döndürülmüş dikdörtgen bir klip bölgeniz varsa, o zaman bir çörek veya sizin neye sahip bir klip bölgesi ile aynı yavaş yola iner. ("Yavaş yol" şablon arabelleğini kullanır ve muhtemelen olduğu kadar yavaş olması gerekmez; gelecekteki optimizasyon için iyi bir alandır.)


Force 4X MSAA

Force 4x MSAA için köklü bir aygıt gerekmez. Bu seçenek, PC oyunlarındaki herhangi bir Kenar Yumuşatma filtresi ile aynı şeyi yapar - tüm pikselleştirmeyi düzeltir ve daha iyi görüntü oluşturma sağlar, bu da daha iyi görünümlü grafikler anlamına gelir. Kullanıcılar bu işlevin yalnızca yerel MSAA desteği olan GPU'su olan aygıtlar için önerildiğini bilmelidir.

Gönderen Vikipedi :

Sinyal işleme ve ilgili disiplinlerde, örtüşme , farklı sinyallerin örneklendiğinde ayırt edilemez (veya birbirlerinin takma adları) olmasına neden olan bir etkidir. Ayrıca, numunelerden yeniden yapılandırılan sinyal orijinal sürekli sinyalden farklı olduğunda ortaya çıkan bozulma veya artefakt da ifade eder.


HW yer paylaşımlarını devre dışı bırak

Bir donanım kaplaması olmadan, ekranda bir şeyler görüntüleyen her uygulama video belleğini paylaşacak ve düzgün bir görüntü oluşturmak için sürekli olarak çarpışma ve kırpmayı kontrol etmek zorunda kalacak, bu çok fazla işlem gücüne mal olabilir. Bir donanım katmanı ile her uygulama, video belleğinin kendi bölümünü alır ve çarpışma ve kırpılma kontrolü gereksiniminden kurtulur.

@DanHulme'in belirttiği gibi: Android'deki Windows, paylaşılan video belleğine dönüştürülmek yerine her zaman bir araya getirilir. Normalde, SurfaceFlingerkompozisyon için GPU'yu kullanır, ancak mümkün olduğunda daha hızlı ve daha az pil kullanan bir donanım kaplaması kullanır. Yer paylaşımlarını devre dışı bırakmak, her zaman GPU oluşturmayı kullanacağı anlamına gelir. Yalnızca sistem entegrasyonu veya HW video kod çözme hatalarını ayıklamak için yararlıdır: uygulama geliştiricilerinin bile bu seçeneği açmasına gerek yoktur


2
4xMSAA aslında daha yavaş olmayabilir. Mali-400 gibi bazı GPU'larda, parça gölgelendiricilerin nasıl çalıştığı nedeniyle 4xMSAA ve kenar yumuşatma yok arasındaki hız farkı göz ardı edilebilir. Bunun sadece GLES uygulamalarını etkilediğini ve normal uygulamalardaki metin ve simgeleri daha net hale getirmeyeceğini de belirtmek gerekir.
Dan Hulme

3
HW yer paylaşımlarının açıklamasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Android'deki Windows, paylaşılan video belleğine dönüştürülmek yerine her zaman bir araya getirilir. Normalde, SurfaceFlingerkompozisyon için GPU'yu kullanır, ancak mümkün olduğunda daha hızlı ve daha az pil kullanan bir donanım kaplaması kullanır. Yer paylaşımlarını devre dışı bırakmak, her zaman GPU oluşturmayı kullanacağı anlamına gelir. Yalnızca sistem entegrasyonunda veya HW video kod çözmede hata ayıklama için yararlıdır: uygulama geliştiricilerinin bile bu seçeneği açmasına gerek yoktur.
Dan Hulme

Bilgisayarımdan uzaktayım, mümkün olan en kısa sürede düzenleyeceğim, biraz karıştım. Veya düzenleme çekinmeyin
RossC

İyi gpu işleme kullanmak için güncelleme se uygulaması bu soru üzerine
Kanadalı Luke

1
@Ross, Şeffaf grafikleri devre dışı
bıraktığımız
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.