Gingerbread pil ömrümü önemli ölçüde azalttı


10

Bir Nexus One cihazım var ve 2.3.3 sürümüne yükseltme yaptığımdan beri, telefonum 2.2.x'e kıyasla birkaç saat daha az dayanıyor. Fark yaratmayan yeni bir batarya taktım. Yaklaşık 14 saat içinde (mesajlaşmaktan başka bir şey olmadan), telefonum% 15'ten az. Batarya kullanımını Ayarlar altında kontrol ettiğimde, Android OS her zaman en büyük batarya tüketicisidir.

Bununla ilgili ne yapabilirim? Bunun yanı sıra diğer her güncelleme harikaydı ama Gingerbread tam bir hayal kırıklığı.

Güncelleme: Bu% 100 wifi ile ilgili bir sorundur. Devre dışı bıraktıktan sonra, Android işletim sisteminin pil kullanımı% 40'tan% 2'ye düştü. Bataryada 16 saat geçtikten sonra hala yarıdan şarjlı. Araştırmaya devam edeceğim ... ya da geri döneceğim, çünkü Gingerbread sadece çirkin görünüyor.


FWIW, Gingerbread de Nexus One pil ömrümü kesti (şimdi eskisinin yaklaşık 2 / 3'ü). 14 saat bile aldığınız için minnettar olun. 8 saatlik çoğunlukla boşta kaldıktan sonra, telefonumun zaten kapanmış olduğunu keşfetmek için gidiyorum.
Andy Shinn

Hiçbir şey yapmadan 14 saat ... Klavye de çok donuyor / çöküyor. Tüm korkunç güncelleme etrafında.
wsanville

Ne yazık ki, aynı fikirdeyim. Hisse senedi güncellemesi mi yoksa 3. taraf paketlenmiş mi? Ben üçüncü taraf bir ROM çalışan telefon yeniden başlatma sorunları yaşıyordu. Stok daha kararlı. Ancak her ikisinin de zayıf pil ömrü vardı.
Andy Shinn

Bunu doğrudan telefondan yükledim, mevcut bir güncelleme olduğunu söyledi, bu yüzden yaptım. 3. partiden değildi.
wsanville

Aynı telefon, aynı yapı, aynı problem. Aslında, telefonum bazen ısınıyor! Pil tüketimi, Android işletim sistemi tarafından tüketilen çok miktarda CPU'nun bazen 12 saatin 3-4 saatinde tükendiğini gösterir.
bosporus

Yanıtlar:


5

Geri Al? İşletim sisteminin kendisi düzgün uyumuyorsa, daha iyi davranan bir çekirdek veya ROM yüklemenin yanı sıra başka bir şey yapamazsınız.


Bunu yapmak için telefonumu rootlamam gerekir, değil mi?
wsanville

Ben öyle düşünmüyorum? Belki daha sonra bir OTA güncellemesini önlemek için. Sadece bir güncelleme indirebilmeli, update.zip olarak adlandırmalı, SD kartınızın kök dizinine koymalı ve yeniden başlatmalısınız. 2.2.2 güncellemesi burada bağlantılıdır: androidcentral.com/…
Matthew Read

Tamam, ve eğer 2.3.3'e (garip bir nedenden dolayı) geri dönmek istersem, aynı şeyi karşılık gelen zip dosyasıyla mı yapıyorum?
wsanville

Evet, aynen öyle.
Matthew

5

2.3.4 itibariyle bu sorun düzeltildi. Önceki sürümlerdeki diğer kullanıcılar için, Wifi'yı birlikte devre dışı bırakarak bu sorunu geçici olarak çözdüm.


2

Kablosuz bir sorunsa, yeni kurulumla bekleme ayarları değişti mi?

Ayarlar-> Kablosuz ve Ağlar-> Wi-Fi ayarları

Menü-> Gelişmiş-> Wi-Fi uyku politikası

Bu ayar Asla olarak değiştirildi (Wi-Fi'yi her zaman açık tutacak)?


Wifi uyku politikası almak için gönderme gönderdiğiniz için teşekkür ederiz, ben her yerde bu konuda okumak, ama bulamadım. Şu anda "Takıldığında asla" olarak ayarlanmış. Okuduğum şey uyku politikasında bir hata olduğunu, uyumaya ve pili korumaya çalışırken arızalandığını, bunun yerine deli gibi tükettiğini gösteriyor. Bu yüzden bunu "Asla" olarak değiştirmek bazı insanlara yardımcı oldu. Ne olarak ayarlamanızı önerirsiniz? Wifi'yi tamamen devre dışı bıraktım ve bu pilin daha uzun süre dayanmasına yardımcı oluyor.
wsanville

Mobil veri için MB başına ödeme yaptığım farklı bir durumdayım, bu yüzden Wi-Fi'yi asla uyumamaya ayarladım.
sickgemini

0

Pil istatistiklerini güncellemeyi denediniz mi? Bazı durumlarda pil ömrüne yardımcı olduğu söylenir.

  1. Telefonu tamamen şarj edin.
  2. Hala şarj aletindeyken kurtarma işlemine başlayın.
  3. Kurtarma sırasında pil istatistiklerini sıfırlayın.
  4. Telefonu yeniden başlatın.
  5. Tamamen önyükleme yaptıktan sonra şarj cihazını fişten çekin.
  6. Pil tamamen bitinceye ve telefon kapanana kadar telefonu çalıştırın.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.