'' cihazda yetersiz alan '' - ancak sd kartımın yeterince boş alanı var mı?


21

Bir ay önce Android telefonumu satın aldım (bir Prestigio 3350 Duo ) ve belki 5 uygulama yükledim, bu yüzden hafıza kartına göre yaklaşık 2 gb boş alanım ve dahili depolama biriminde 28 mb'ım var. Ancak bazı uygulamaları yüklemeye çalıştığımda bu mesaj gösteriliyor.

Nedenini bilmiyorum, önbelleği temizlemeye çalıştım (biraz yardımcı oldu) - ama yine de yaklaşık 34 mb'lik bir uygulama yükleyemiyorum.

Birisi bu sorunu çözmeme yardım edebilir mi? Benzer yayınlar olduğunu biliyorum ama herhangi bir yardımın için teşekkür ederim. Teşekkürler :)


2
Android Tutkunları'na hoş geldiniz! Bu sitemizde sıkça sorulan bir soru olabilir. Site içi aramamızı denediniz mi? Bkz Ben nasıl ararım? kullanma konusunda yardım için. Üstelik: Olduğu gibi o sık, hatta bizim de arka plan ve çözümler özetlenebilir ettik yetersiz hafızalı etiket wiki sen de danışabilirsiniz. Bunun seni başlatacağından eminim. İyi şanslar!
Izzy

Yanıtlar:


11

Kitkat üzerinde çalıştı, bu yüzden Android'in eski sürümleri için geçerli olabilir

 1. Ayarlar> Depolama> Telefonun Depolanması (veya Google Play Hizmetlerinin bulunduğu her yerde Dahili depolama olabilir)> uygulamalar> Google Play Hizmetleri> Önbelleği temizle seçeneğini tıklayın.
 2. (aynı sayfada) Alanı yönet> Tüm verileri temizle> Arama deposunu yönet> Şimdi temizle
 3. <- iki kez geri düğmesine bastığınızda Google Play Servisleri - Uygulama bilgileri sayfasında> son bulacaksınız
 4. Uygulamalar arasında veya Ayarlar> Google ayarları> altında sayfa menüsünü tıklayın> Uygulama verilerini temizle altında Google Ayarları'nı bulun

Artık Google Play Store'u başlatabilir ve istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

Umarım sizin için de işe yarar. Geribildirim takdir edilecektir.


2
Temel olarak OP, şanssız bir şekilde yaptıklarını söyledi.
HasH_BrowN

2
Moto E :(
Tom Brito

LG G3'ümde CyanogenMod 12.1 ile çalışmadı. Yalnızca 1'den 3'e kadar olan adımları yaptım çünkü Google Ayarları'nı uygulamalar arasında veya Ayarlar'ın altında bulamadım.
Marco Lackovic,

Benim için işe yaramadı.
UpTheCreek

Benim için çalıştım. Bunun kesin talimatlardan mı yoksa sadece serbest kalan hafızadan mı kaynaklandığından emin değilsin.
Peter

6

Karşılaştığınız sorun nadir değildir. Yani Android işletim sistemi (diğerleri gibi) farklı kullanımlar için farklı bölümler sağlar, bunların arasında kullanıcı tarafından yüklenmiş uygulamalar için bir bölüm vardır (" uygulamalar bölümü ") ve bu bölüm genellikle 1 GB veya 2 GB veya daha düşüktür (toplama bağlı olarak). cihazın hafızası). Ayrıca, uygulamalarınızın depolandığı dahili depolama biriminizde yalnızca 28 MB var. Uzun lafın kısası, sahip olduğunuz 2 GB boş alan, uygulamalar için değil medya dosyaları (resimler, videolar vb.) İçindir.

Sorununuzun iki çözümü var :

 1. Uygulamaları dahili bellekten sd karta taşıma (gerekli harici sd karta gerek yoktur). Bu, uygulamaların verileri (genellikle uygulamanın kendisinden daha büyük olanı) sd kartınızda depolanırken, uygulamaları dahili belleğe yüklemenizi sağlar. Bu, seçtiğiniz daha fazla uygulama için size çok fazla boş alan sağlayacaktır. Dezavantajı, sd karta taşıdığınız her uygulama bir widget olmayacak ve kullanımı daha yavaş olacaktır. Bunu App2SD'yi Play Store'dan veya başka uygulamaları taşıyabilecek herhangi bir başka uygulamadan yükleyerek yapabilirsiniz.

 2. Farklı yaklaşım, daha fazla teknik beceri gerektirir. Aygıtınızı köklendirebilir ve bölümleri el ile değiştirerek "uygulamalar bölümünüzde" daha fazla yer açabilir, ancak sistem bölümünü veya önbellek bölümünü azaltabilirsiniz. Bu prosedür biraz zor ve her cihaz için farklı. Bunu yapmaya karar verirseniz, XDA geliştiricileri forumu için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır veya sadece kendi cihazınız için google’dır.

Bu yardımcı olur umarım.


3

Uygulamalarınız yerel olarak dahili belleğe yüklenir, böylece 28 MB alan kalır

 1. Senin içinde Apps → Ayarlar bir uygulama tıklayıp size SD karta taşımak için bu seçeneği sunarsa, deneyin. Tüm uygulamalar taşınamaz ve bazı uygulamalar taşındığında düzgün çalışmayacaktır, bu nedenle en iyi kararınızı kullanın. SD karta taşıma bir seçenek değilse, sizin için aynı şeyi yapacak bazı uygulamalar da bulabilirsiniz.

 2. Minyatür. Bu, yeterli alana sahip olan SD karta atıfta bulunuyor, ancak yine de yararlı olabilir:

  • a) /mnt/sdcard/DCIM/.thumbnailsSisteminizde küçük resimleri saklayan dosyayı (genellikle burada: veya buna yakın bir şey) bulabilirsiniz, onu silin - genellikle oldukça büyüktür. Bu biraz fazladan alan sağlayacaktır.
  • b) Ya da korkmuyor sisteme girmeye eğer biraz daha yapabileceğiniz bu daha kalıcı düzeltme için. ** Bununla küçük resim dosyası için başka bir dosyayı değiştiriyorsunuzdur. Bu şekilde yeniden yaratılamaz.
 3. yardımcı dosyaları (filmler, müzik, fotoğraflar, e-posta ekleri, indirmeler vb.) SD karta taşımak

EDIT Köklenirse, hatasız olarak SD karta geçebilirsiniz/data/media/obb .


Hem iç hem de dış kartlarda yeterli alan var ve sorun devam ediyor.
Shimmy

@Shimmy - Bir bölme uygulamasıyla cihazınızı kontrol ettiniz mi? Ayrıca bir bölümün doğru monte edilip edilmediğini kontrol etmeli ve görmelisiniz.
HasH_BrowN 20:14

0

Bunu dene, benim için çalıştı.

Ayarlar> Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi> Google Play Servisleri

Ardından, güncellemeleri kaldırın.

Uygulamanızı bir kez daha indirmeyi deneyin, şimdi çalışacak.

Ancak, en son güncellemeler için google oyununuzu yeniden güncellemeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.