Güvenli mod nedir?


20

USC "Arzum" geçen gün kilitlendi. Android 2.2 yüklü. Açılış ekranını tekrar tekrar tekrar başlatmaya devam etti. Eski bir Mac kullanıcısı olarak bazı "tuş komutlarının" durdurabileceğini düşündüm. Bu yüzden HOME tuşunu önyüklemede tutmayı denedim, "güvenli moda" getirdim. Ane daha yeniden başlatıldı ve tekrar koşuyordu.

Sorunun ne olabileceğini görmek için bakabileceğim bir günlük var mı? "Güvenli modda" başka ne yapılabilir?

Yanıtlar:


11

Günlüğe kaydetme konusunda emin değilim, ancak güvenli mod önyükleme sırasında birçok sistem hizmetini devre dışı bırakır. Bazı sistemlerde güvenlik modelini veya pimini atlayabilir. Başka özellik bulamadım. Teşhis uğruna özellikleri azaltmak için daha fazla gibi görünüyor. Windows benzer bir özelliğe sahiptir.

Başkalarının kullanması için çeşitli cihazlarda güvenli mod başlatma konusunda bir bağlantı yayınladım; Ancak, ben biraz tekrar kazanana kadar muhtemelen görünmez.

Android için güvenli mod


2
Sadece sistem hizmetleri değil, tüm kullanıcı uygulamaları da. Firefox'ta "güvenli mod" gibi düşünün, yüklü tüm eklentileri geçici olarak devre dışı bırakır.
Izzy

1

Bunu bir Sony Xperia kılavuzunda buldu:

Güvenli Mod, Android Market üzerinden yüklenmiş tüm uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakır. Bu sorun giderme adımının gerçekleştirilmesi, bir 3. taraf uygulamanın İşletim Sistemi / Uygulama sorununun nedeni olup olmadığını belirlemek için gereklidir. Güvenli Mod her zaman donanımdan sıfırlamadan önce yapılmalıdır.

Güvenli mod, uygulamalardan birinin telefonun garip veya yanlış davranmasına neden olması durumunda onarım sağlamak içindir.

Telefonun, güç düğmesine basıp tuşlardan birini tutarak güvenli modda yeniden başlatılması gerekir.

Bazı telefonlarda ikinci anahtar:

 - volume down/up button
 - menu button
 - home button
 - back button
 - other type of button

Güvenli moda girdiğinizde, ekranın altında (sol veya sağ köşe) bir "Güvenli Mod" etiketi bulunur.

Bazı telefonlarda hata ayıklama menüsü, güvenli modda, tümü uygulama yönetimi ile ilgili daha fazla seçeneğe sahiptir.


Telefonunuz için kılavuzu gerçekten bulmanız / bulmanız gerekir. Android 2.2, (en düşük en düşük) özellikleri olacak. Evet, eski Mac OS 7/8/9 tuş komutlarını hatırlamak üzeresiniz! Uygun menünün manipülasyonları benzerdir. Tekrar söyleyeceğim, her telefon operatörünün kendi işletim sistemi sürümü (bu durumda 2.2) vardır. Sonra yine taşıyıcılar arasında farklılık gösterebilir donanım özellikleri vardır. (BetaMax / VHS tartışması başlamadan önce şimdi duracağım)
Joel Huebner
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.