Chrome 37 geri düğmesi


12

Bu konuda çeşitli Google aramaları denedim, ancak yanıtı veya hatta aynı sorunu bildiren birini bulamıyorum.

Hayatım boyunca tarayıcıların geri düğmesini bulamıyorum. Google'ın yenileme düğmesini adres çubuğundan kaldırmaya karar vermesi yeterince can sıkıcıdır, ancak geri düğmesini tüm uygulamadan tamamen kaldıramazlar mı?

ekran görüntüsü
Ekran görüntüsü (daha büyük varyant için resme tıklayın)

Her zamanki koşullar altında Android OS geri düğmesini kullanabileceğimi biliyorum, ancak tarayıcıdayım, sonra ana ekrana çıkın veya başka bir uygulamaya geçin ve tarayıcıyı yeniden açın, geri düğmesi artık geri dönmez tarayıcı - ana ekranımdaki son etkinliğe geri döner.

Not: Bu davranış tutarlı değil. Şu anda olduğu gibi değil, ama bir gün ya da 2 gün önce oldu ve tam anlamıyla bir önceki sayfaya geri dönmenin bir yolu yoktu çünkü geri nav düğmesine her bastığımda tarayıcı basitçe kapandı. Bu her zaman olmasa bile, hala tarayıcı geri düğmesinin nereye gittiğine dair şaşkınım ... ve yine de menüde ileri düğmesini bırakıyorlar ... Neredeyse hiçbir zaman ileri düğmesini kullanmıyorum.

ps Ayrıca adres çubuğundan yenileme düğmesinin kaldırılmasını gülünç bulursanız , geliştiricilerin fark edebileceği ve gerçekten geri alabilmesi için sorunu burada yıldızladığınızdan emin olun .


Chromium sorununa yıldız ekledim (en azından geri almak için bir seçenek olmalı). Chrome'dan ayrıldıktan sonra geri düğmesindeki sorunla ilgili tuhaf. Uygulamadan çıkıp geri döndüğümde aynı sekmedeki önceki web sayfasına gitmek için OS geri düğmesini kullanabilirim. Tek düğmeyle ilgili davranışınızla ilgili bir sorun mu açtınız?

@DainBinder Şu anda sorunu güvenilir bir şekilde yeniden oluşturamadım, bu yüzden bu konuda bir sorun oluşturmadım. Eğer bir noktada başarabilirsem yapacağım.
Novocaine

Davranış benim için güvenilir. Başka bir uygulamadan Chrome'a ​​geçersem geri düğmesi her zaman önceki sayfaya değil, önceki uygulamaya geri döner. Çok sinir bozucu.
BeeOnRope

Ana sayfa düğmesini olarak ayarlayın javascript:window.location.back()ve ardından ana sayfa düğmesini bu şekilde kullanabilirsiniz.
William

@William Ana sayfa düğmesinin nasıl ayarlanacağını açıklayabiliyorsanız, bunu bir cevap olarak göndermelisiniz. Yorumlar, yarı-cevaplı cevapları tekrar tekrar göndermek için değil, açıklama istemek içindir.
Dan Hulme

Yanıtlar:


8

Evet, kullanıcı arayüzünden tamamen kaldırdılar, bu yüzden Android geri düğmesini kullanmanız gerekiyor.


1
Vay, öyleyse tarihteki iki sayfaya nasıl geri dönebilirim ?
Koruyucu bir

@Protectorone İki kez basın veya Geçmişten istediğiniz menüden erişilebilen öğeyi seçin.
Dan Hulme

Banka düğmeniz artık çalışmıyorsa ne olur? Başka bir android tarayıcı kullanmaktan nefret ediyorum.
Christia

1

Geçici bir çözüm olarak Ayarlar-> Ana sayfa'ya gidin ve Ana Sayfayı buraya ayarlayın javascipt:window.location.back()ve ana sayfa düğmesini geri düğmesi olarak kullanın. Burada bir resim var. İyi çalışıyor gibi görünüyor ama evet ev düğmesini gevşek.

resim açıklamasını buraya girin


Peki ev düğmesi nerede…?
Koruyucu bir

1
@Protectorone kromdaki bu düğmeyi de kaldırmış olabilirler. Şimdi bir iPhone'u ana cihazım olarak kullanıyorum.
William

1

Bu konuyu buldum ve sadece uygun bir geçici çözümle güncellemek istedim. Bunu Android 7.0.0 sürümü için Chrome'da kullandım. Not 9'umda ve bir cazibe gibi çalışıyor

Ayarlar> ana sayfaya gidin

Ana sayfanızı olarak ayarlayın javascript:history.go(-1)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.