Kulaklık takılıyken gelen çağrı zil sesini hoparlörden çalmaya ayarlayın


11

Telefonumu iş yerinde müzik çalmak için kullanıyorum. Masamdan uzaklaştığımda, genellikle kulaklıklarımı takılı bırakırım. Birisi kulaklıklar takılıyken telefonumu ararsa, telefon çalar, ancak yalnızca kulaklıklardan geçer ve aramayı kaçırırım. İstediğim, farklı çıkışlardan çalmak için farklı ses ayarlayabilmektir: kulaklıklarımdan ses çalarım ve hoparlörlerimden zil sesim. Ses ayarlarına baktım ve inanılmaz derecede faydalı görünen pek bir şey bulamadım.

Şu anda bunu yapmayı destekleyen herhangi bir uygulama var mı? Android API birden fazla ses çıkış hedefini bile destekliyor mu?

Telefon bilgisi:

  • HTC Evo 4G (Köklü)
  • FreshEvo 3.5.1 (android 2.2'ye göre)

2
CyanogenMod'un size bunu yapma seçeneği verdiğini biliyorum, ancak uygulama düzeyinde değil OS seviyesinde uygulandığını hayal ediyorum ...
eldarerathis

Telefonuma bağlı bir stereo A2DP Bluetooth cihazı kullanıyorum ve telefon çaldığında, notların ilk saniyesi telefonda gerçekten ses çıkarıyor ve daha sonra bluetooth üzerinden devam ediyor :-) Bu sizin açınızdan dik ama ilginç buldum gerçekten kapatmak istiyorum!
nik

Aynı durumdayım: henüz çözüm var mı?
Palantir

@Palantir CyanogenMod şu anda en iyi çözüm gibi görünüyor. Telefonumda daha az müzik dinlediğimden beri geçiş yapmadım, ancak ROM'ları değiştirmekten daha zarif bir çözüm bulmak istiyorum
Dave McClelland 26:11

1
Bunun size yardımcı olup olmayacağından emin değilim, ancak bu soruna yardımcı olan geliştirdiğim bir alışkanlık, kulaklıkları çekerek müziği her zaman duraklatmam. Bunu iPod'umda rahatlığımın olmadığı günlerde yapmaya başladım ve yapmaya devam ettim. Görünüşe göre, akıllı telefonlar için aslında böyle durumlardan kaçınmanıza yardımcı olur (ve iPod'da, bütün gece iPod çalan müziğin pil tüketiminden kaçınmanıza yardımcı olur).
pzkpfw

Yanıtlar:
1

İş yerinde de benzer bir sorun yaşadım. Ben ne kadar sona erdi "Titreşim" ayarını açmak oldu Settings/Sounds. Telefonum daha önce ofisteki herkesi rahatsız ediyordu (bu yüzden kulaklık kullanmaya başladım), ancak bu ayarla, telefon bir çağrı alırken ve kulaklıkları çaldığında titreşir. Kimseyi rahatsız etmek zorunda kalmadım ve kulaklıklarımı unuttuğumda hala telefon aldım!

Bunun sizin için pratik olup olmayacağını bilmiyorum, ama benim için iyi çalıştı, bu yüzden paylaşacağımı düşündüm!


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.