Yerel dosyaları varsayılan Android tarayıcısında nasıl açabilirim?


31

Android tarayıcımda sd kartımdaki yerel dosyaları açmak istiyorum. Bunu nasıl başarabilirim?


2
Bu,
kopyaya

Üzgünüm, aramam bunu yakalayamadı. Evet oldukça yakın - her ne kadar sadece HTML dosyalarından daha fazlasını istiyorum.
Daniel

Muhtemelen bunu kapatmak için oy kullanmam. Sanırım geri dönüp diğerine bir yorum bırakabilirim ki arama yapanlar her iki yönde de bağlantı alabilirler. Bunlar çok farklı arama terimleri için isabet alıyor gibi görünüyor. Düzenleme : Hımm, "Bağlı" bölümü zaten her iki yönde bağlantılar, ama daha görünür olacaktır çünkü eskisinin hakkında bir yorum eklemek gerekir ...
eldarerathis

Yanıtlar:


20

Varsayılan Android tarayıcısıyla sdcard üzerindeki yerel dosyaları görüntülemek için sadece girin file://sdcard/ve ardından görüntülemek istediğiniz dosyanın yolunu girin . Örneğin, "xmlfiles" adlı bir klasörde "person" adında bir xml dosyanız varsa file://sdcard/xmlfiles/person.xml, adres çubuğunuzdaki gibi görünür . Görüntülemekte olduğunuz dosya için yer imleri oluşturabilirsiniz, ancak o yer imine kısayol oluşturmaya çalışırsanız veya bir yer imi widget'ı kullanıyorsanız (en azından HTC olanı) bunlar çalışmaz ve hata verebilir "Bağlantılı program artık yüklü değil telefonunda". Yer imleri, tarayıcı içinden açıldığında çalışır.

Şimdiye kadar tarayıcının şu dosyaları açabileceğini / açabileceğini doğruladım: xml, html dosyaları (htm) ve resim dosyaları

Pdfs açamıyor.

Bu yoruma göre Android 2.1 ve üzeri için çalışıyor


Bu benim için dizinlerle çalışmaz (bu yüzden çok yazmak yerine dosya sistemine göz atabilirim): "Dosya: // sdcard / download adresindeki web sayfası şu şekilde yüklenemedi:" Bir dizin var ". Bu da bir şekilde çalışmak için yapılabilir mi?
nealmcb

bir iç depolama için hangi yolu kullanmalı?
Fedor Steeman

4

Xoom tabletimdeki yerel dosya tarayıcısı sorunu için bir çözüm buldum

Yerel bir dosyayı Opera ile açarak dosya yazarak denedim: ///mnt/sdcard/Documents/blabla.html. Opera, dosyadaki adresi değiştirdi: // localhost / mnt / Documents ... Android tarayıcıda localhost sözdizimini kullanarak yerel dosyayı açtı.


2

Cevap çoktan geldi, ama 2 kuruş değerimi ekliyorum. Galaxy Tab S 10.5 kullanıyorum ve benim için "file: // localhost / sdcard" bu cihazla birlikte gelen Android'deki Chrome tarayıcısında çalışıyor. Sdcard'ın takabileceğiniz harici bir medya cihazına atıfta bulunacağını düşündüm, ancak bu URI'daki sdcard'ın cihazın dahili hafızasına atıfta bulunduğu ortaya çıktı. Bazı DIY tel çerçevelerini test etmek istedim (JavaScript, XHTML ve CSS ile) ve Chrome için JavaScript'i etkinleştirdiğimde çalışıyorlar.


0

Android için Firefox ile dosya sistemine göz atabilirsiniz


3
Herhangi birinin bunu denemek istemesi durumunda, bunu yapmanıza izin veren herhangi bir seçenek veya düğme görünmediği için nasıl yapılacağı açık değildir. Pencerelerin üstündeki adres kutusunu seçip yazıp file://Enter tuşuna basarsanız, dizine göz atmanızı ve bunları görüntülemek için dosyaları tıklamanızı sağlayan bir dosya listesi görmeniz gerekir.
GAThrawn

2
@Gathrawn "ERR_ACCESS_DENIED"
Spook

@Spook Bu yorumu yazdığımdan bu yana 3 yıl içinde bazı şeylerin değişmiş olabileceğini düşündüm, ama hayır. Firefox 31 çalıştıran Nexus 5'imde (Android 4.4.4) ve Xoom'umda (4.1.2) denedim, ikisi de işe yarıyor. Firefox 'dosya: //' 'dosya: ///' olarak değiştirir, ancak yukarıdaki yorumumdaki tek fark budur.
GAThrawn

@Gathrawn Sonra Samsung Galaxy cihazlarında bir sorun gibi görünüyor. S4 ve 10.1 2014'te denendi ve aynı sonuçları aldı :(
Spook
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.