Tüm telefon numaralarını SIM karttan Google kişilerine aktarmak iyi bir fikir mi?


13

Tüm akıllı telefon konusunda yeniyim. Şu anda tüm telefon kayıtları SIM kartımda. Tüm telefon numaralarının SIM karttan Google kişilerime taşınmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum (örneğin, numaraları yalnızca e-posta adreslerini içeren mevcut Google kişilerine eklemek). Yararları: (a) listemde artık yinelenen kişi olmaması, (b) kişimin telefon numaralarının otomatik olarak yedeklenmesi.

Yoksa bu çabayı göstermeden önce bilmem gereken bir şey var mı? Bazı iş akışı yan etkileri olacak mı? (artık kişilerimin SIM üzerinde olmaması dışında)

Düzenleme: Sadece hepsini aktardım. Aslında, kişileri SIM kartımdan kaldırmadım, sadece kişi ayarlarını kullanarak sakladım. Eski telefonumu yedek olarak kullanmak zorunda kalırsam, telefon numaralarının çoğunu orada tutacağım

Yanıtlar:


17

İyi bir fikir olup olmadığı konusunda cevap vermeyeceğim - bunu kendiniz çözmeniz gerekiyor :).

Kişilerinizin Google Kişiler ile depolanması, yinelenenleri (en azından Google'da SIM ve e-postada kayıtlı numaranızın bulunduğu kopyalar) veya bunun gibi bir şeyi ortadan kaldırır ve bu kişileri erişebileceğiniz herhangi bir yerden yönetmenize / senkronize etmenize olanak tanır Google Kişileri, bilgisayar gibi. Telefonlarınızı veya hatta operatörleri değiştirirseniz, sahip olduğunuz telefon Google Kişileri (web veya uygulama) desteklediği sürece kişilerinizi getirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için kişilerinizi yedekleyeceğinden eminsiniz.

Kişilerinizi SIM'de tutmanız, onları Google'dan korumanıza izin verir (gizlilik konusunda endişeleniyorsanız) ve başka bir SIM tabanlı telefon alırsanız, onları (aynı SIM'i tutmanız koşuluyla) kolayca taşıyabilirsiniz.

Şahsen, kişilerimin Google Kişiler'e sahip olması harika oldu. Kolay senkronizasyon, Picasa'daki fotoğrafları kişi fotoğrafı, bilgisayardan yönetim olarak kullanın ... ancak hangisinin daha iyi olduğuna kendiniz karar vermeniz gerekir.

Kişilerinizi SIM'den Google Kişiler'e taşımanıza yardımcı olması için bu yanıtı görmek isteyebilirsiniz .


1
+1 - Cevabın bir karbon kopyası hakkında yeni yazdım ve sizinkini görünce binildi :)
Matt H

@Matt Büyük beyinler benzer düşünür :)
Daniel

3

Bunun iyi bir fikir olmamasının bir nedeni olduğunu düşünemiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.