Nexus 5'te birden çok kişiye metin yazma - KitKat / Hangouts 2.3


12

Bunu anlayamadım. Çevrimiçi olarak birden fazla talimat gördüm, ancak hiçbiri telefonumda gördüklerimi tanımlamıyor. En yeni KitKat ve Hangouts'u çalıştırıyorum ve yeni bir SMS oluşturmak ve adres defterimden birden fazla alıcı eklemek istiyorum.

Bir ad, örneğin "Bob" yazarak başlıyorum ve yazarken açılan listeden Bobs numarasını seçiyorum. Daha sonra Bob ile yaptığım mevcut SMS konuşmasına atlar. Metni göndermek için başka birini ekleyebileceğim tam anlamıyla bir yer yok. Birden fazla kişiyle yeni bir SMS sohbeti başlatamıyorum.

Temel olarak birkaç kişiye nasıl kısa mesaj gönderebilirim?

DÜZENLENMİŞ: Gördüğüm her şeyi göstermek için aşağıya bazı ekranlar eklendi. Sarı işaretler o bölgeye dokunuyorum ve sonraki görüntü musluktan sonra olan şey.

Bir kişi seçme Cep telefonu numaralarını seçme Mevcut sohbete gönderiliyor


1
Burada da aynı problem! Bu nasıl sezgisel olmayabilir?
ullstrm

2
Bazı arkadaşlarımın Hangout'larında bu seçeneği olduğunu görüyorum. Benim için görünmüyor, ama soru neden?
ullstrm

Üçüncü ekran görüntünüzde eylem menüsünü (3 nokta, sağ üst) açarsanız ne yapabilirsiniz? Sanırım orada zaman zaman "Grup MMS" gibi bir menü öğesi gördüm.
eldarerathis

Kişiler ve seçenekler - Arşiv - Sil - SMS'i Birleştir (bu her zaman burada değildir, kişiye bağlıdır) - Yardım ve Geri Bildirim .... "Kişiler ve Seçenekler" Sadece zil sesini, mesaj sesini ayarlamama izin verin, vb. daireler ... Diğerleri başlığın önerdiği şeyi yapar
superphonic

1
Ben cevap nedeniyle cevap veremem bu yüzden yorum yapacağım. Bu, SIM kartınız nedeniyle olur. Ayarlar -> telefon hakkında -> durumuna gittiğinizde, telefon numaranızın tanımsız veya yanlış olduğunu görürsünüz. Bu nedenle, Hangout uygulaması grup MMS / SMS gönderemez (evet, bu STUPID). Telefon numaranızı sim'inizde düzenlemeniz gerekir. Bunu yapmak için, Nexus 5'inizi köklendirmeniz ve sim'i düzenlemek için bir uygulama kullanmanız veya sim'i düzenleme yeteneğine sahip başka bir telefon kullanmanız gerekir (iPhone 4S veya daha eski android telefonlar gibi). Telefon numaranız iyi olduğunda, grup MMS / SMS seçenekleri Hangout'ta görünecektir.
Kethryweryn

Yanıtlar:


10

Google'a göre , grup MMS'ini etkinleştirmediğiniz sürece bu işlev artık kullanılamaz. Ne yazık ki, MMS'ler benim için çok daha pahalı ve bazı eski özellikli telefonlarda doğru görüntülenmiyor.

Google bir kez daha, muhtemelen insanları Google ürünlerine zorlamak veya bilgisizlikten kaçmak amacıyla Google dışı iletişim protokollerini önemsemiyor. Aynı şeyi ciddi IMAP hataları nedeniyle benim için kullanılamayan Kitkat'taki posta istemcisi ile de yaptılar, bu yüzden K9'a geçtim. Ben de alternatif bir SMS uygulaması bulmak zorunda gibi görünüyor.

Düzenleme: Google artık grup SMS'i destekleyen Messenger (evet, Facebook uygulaması gibi) adlı bir SMS uygulaması sunuyor . Daha önce kullandığım Textra'ya benziyor, ancak şimdi bu benim varsayılan SMS uygulamam.

Düzenle: Bu özellik Hangouts sürüm 3'te yeniden tanıtıldı.


3
Bağlantı için teşekkürler, sadece tüm konuyu okuyun. Bu bir anlam ifade etmiyor, birden fazla numaraya tek bir SMS göndermek, cep telefonuyla yapılacak en temel 3. şey gibi, insanları çağırmanın ve bireysel SMS göndermenin hemen arkasında. Ayrıca özellik, Hangout'ların en son sürümünde vardı, neden kaldırma sorununa gidin!?! Sanırım 3. parti SMS uygulamalarının yorumlarını okumaya başlayacağım ...
superphonic

1

Hangouts sürümüme baktım. Bu, OnePlus'ımda CM 11S'yi çalıştırdığım için tam olarak aynı durum değil, ancak Hangout 2.3 çalıştırıyorum, bu yüzden aynı olmalı.

  1. Sol sekmede bir metin numarası seçin. Alternatif olarak, sağ sekmede, ekranın sağ üst kısmındaki artı düğmesine basın.
  2. Kısa mesaj göndermek istediğiniz kişilerden birini seçin.

  3. Ekranın üstünde gri bir "Başka Biri?" Kutu. Ona dokunun.

  4. Ekranın başlığı "Yeni grup MMS'i" olmayacak. Bir sonraki kişiyi ekleyin.

  5. Tekrar et.

Bir grup MMS'ine üye ekleme seçeneğinin görünmediği durumlar olmuştur. Bahsettiğim her iki şekilde de bir birey eklemeyi denerdim. Cihazınızın nasıl davrandığını bana bildirin, daha fazla yardım etmeye çalışacağım.


1
Bunun için teşekkürler, ne yazık ki bunlar başka bir yerde gördüğüm talimatlar. Gri bir "Başkası var mı?" Kutu. Metin yazmak için bir kişi seçtiğimde, doğrudan o kişiyle yaptığım geçerli SMS görüşmesine gider. Biraz ekran görüntüsü alacağım ve sorumu ekleyeceğim.
süper

@superphonic Hangouts'ta şans eseri ayarlanmış bir Google Voice numaranız var mı?
eldarerathis

@eldarerathis sayılı
superphonic

Ekran kepçeleri ile güncellenen soru ...
süper

1
Önemli olan, başladığınız kişinin bir Google+ profili olması gerektiğidir.
jthill
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.