Telefonu köklendirdi ve siyanojenomodu kurdu. Sense kullanıcı arayüzünü nasıl geri alabilirim?


12

Bir HTC Desire satın aldığımda Sense UI ile geliyor. Köklendirdim ve Cyanogenmod'u kurdum. Sense arayüzümü geri alabileceğim bir şey var mı? Cyanogenmod'u çıkarmayı umursamıyorum.

Yanıtlar:


15

Sense tabanlı bir ROM kurmanız gerekecek. CyanogenMod temel olarak Google tarafından kaynak biçiminde yayınlanan Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) kodunun özelleştirilmiş bir derlemesidir. Yalnızca açık kaynaklı bileşenler kullanırlar ve Sense, HTC tarafından üretilen tescilli, kapalı kaynaklı bir kullanıcı arayüzüdür.

Yine de Sense ile bir ROM yüklemek çok kolaydır. Prosedür tıpkı CM-boot'ı kurtarma işlemine yanıp sönmeye ve istediğiniz ROM'la birlikte bir .zip dosyasını yanıp sönmeye benzer (alternatif olarak , ne isterseniz tercih ederseniz ROM Yöneticisi aracılığıyla kurun ).

Özel Sense ROM'ların yanı sıra "stok" köklü ROM'lar da var. XDA panolarının her biri bir avuç doludur . Bununla birlikte, HTC tarafından sağlanan orijinal sisteme (ancak tutucu kök) geri dönmek istiyorsanız, burada köklü bir stok ROM'u bulabilirsiniz .

Düzenleme: Bu, çalışmak için hiçbir yedekleri olduğu varsayımıyla cevapladı, ancak CM7 yüklemeden önce sisteminizin bir yedeğini oluşturmak için ClockworkMod kullandıysanız (bu, gelecekte herhangi bir okuyucu için tavsiye edilir!), Geri yükleyebilirsiniz yedekleme ve ... iyi, stok köklü bir sistemde olduğunuz yere dönün. Sonuçta, yedeklemenin noktası budur!


Söylediklerini denedim. 3G veri planımı kullanarak çevrimiçi olamam dışında güzel çalıştı. Başka bir adım daha atmam gerekiyor mu? Bunun Radyo ile bir ilgisi var mı?
huy

Aslında nedenini buldum. Doğru APN eklemek zorunda kaldı.
huy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.