GPS android telefonda nasıl çalışır


9

GPS'in android telefonda nasıl çalıştığını bilmek istiyorum. Servis sağlayıcılara / telefon üreticilerine / Harita sağlayıcılarına herhangi bir kimlik verisi gönderiyor mu?

Son zamanlarda IPhone izleme kullanıcıları hakkında yeni bir kitap okudum - http://techcrunch.com/2011/04/21/apple-tracking-location-database/ .

Samsung android telefon kullanıyorum. Çalışan uygulama izlemem için GPS'mi açık tutsam bile kimsenin beni takip etmediğinden nasıl emin olabilirim?

Teşekkürler.


3
Güvenlikteki temel kurallardan biri: Erişime izin verdiğinizde, erişimin kötüye kullanılacağını varsayalım. Uygulamaları, telefonunuz, GPS uyduları vb. Sizi izlemeden GPS kullanamazsınız.
Matthew

Telefonunuz açıksa, operatörünüz nerede olduğunuzu bilir. İzlenmemenin tek yolu telefonunuzu kapalı ve evde bırakmaktır.
ale

Yanıtlar:


10

"Konumum" u etkinleştirdiyseniz Settings > Location & Security > Use wireless networks, cep telefonu / Wifi ve / veya GPS verileriniz, telefonda konum istenmesini gerektiren bir uygulama varsa konumunuzu üçgenlemek için Google'a gönderilir. Google Latitude, Google Navigasyon, konum farkında arama veya konum tabanlı başka hizmetler kullanıyorsanız GPS verileriniz Google'a da gönderilebilir.

Üçüncü taraf uygulamalar da konumunuzu izleyebilir, söz konusu uygulamaları yüklemeden önce gizlilik politikalarını okuyabilir.

EDIT: Android Central'a göre

Android aynı şeyleri yapıyor, erkekler ve kızlar. Ve olması gerekiyordu. Ama doğru yapıyor. Günleri, haftaları ve ayları konum verilerini kaydetmek yerine, en son 50 hücresel GPS konumunu ve en son 200 Wifi düzeltmesini kaydeder. Ve telefonunuzdaki küçük bir dosyada saklanır.

...

Android'in konum hizmetlerini kapatabilir ve konum verilerinin daha fazla önbelleğe alınmasını durdurabilirsiniz. Ayarlar> Konum ve Güvenlik'te bulunur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.