Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra “Geçersiz IMEI” nasıl düzeltilir?


14

Soru basit "Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra" Geçersiz IMEI "nasıl düzeltilir?"
Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra telefonum her iki SIM yuvasında da "Geçersiz IMEI" göstermeye başlar ve arayamıyorum veya aranamıyorum.

Telefon Android 2.2.1 ile A738 ve CPU çipi Media Tek MTK6516 416MH

Umarım bilgi yeterlidir.

** GÜNCELLEME **

Bu telefon


Ne telefonu? Bence CPU'dan çok daha önemli.
Matthew

Telefon A738 burada link chinabuye.com/…
T1000

Bu telefona CoPilot yüklediniz mi?
admintech

Evet, sıfırlamadan önce CoPilot
T1000

Yanıtlar:


7
 1. Mobil MTK Mühendislik Modu uygulamasını yükleyin . Bu yalnızca Mediatek yonga setine sahip cihazlarda çalışır.

  Bu Uygulama, SERVİS MODU olarak da adlandırılan MTK telefonlarının Mühendislik Modu Menüsünden Gelişmiş Kurulum'u çalıştırmanıza izin verir

  MTK Mühendislik Modu Menüsünü gösterebilecek diğer uygulamalar da muhtemelen çalışacaktır.

 2. Telefonunuzun IMEI'sini bulamıyorsanız veya bilmiyorsanız, sizin için bir tane oluşturmak için Bb IMEI Jeneratör uygulamasını yükleyin . Telefonunuzda çift SIM desteği varsa, iki IMEI'ye ihtiyacınız olacaktır. Bb IMEI Üreticisi tarafından oluşturulan IMEI'lere dikkat edin.

 3. Mobil MTK Mühendislik Modu uygulamasında> MTK Ayarları> Bağlantı> CDS Bilgileri> Radyo Bilgileri> Telefon 1'e gidin.
 4. AT + satırında:

  Girin AT +EGMR=1,7,"ENTER-IMEI-HERE", ardından 'AT Komutu Gönder'e dokunun. Çift SIM kartlı bir telefonunuz varsa, girin AT +EGMR=1,10,"ENTER-IMEI-HERE"ve tekrar 'AT Komutu Gönder'e dokunun. Not: Alıntılar dahildir. Sonra bir boşluk olmalıAT .

 5. AT Komut (lar) ının başarıyla gönderildiğine dair bir bildirim almalısınız. Cihazınızı yeniden başlatın. Artık 'Geçersiz IMEI' bildirimini almamalısınız.

1
Bu çözüm bildirim yapılmadan da çalışır. Kopyala yapıştırmanın Mobil MTK Mühendislik Modu kilitlenmesine neden olduğunu unutmayın.
16'da amuliar

4

İyi bir çözüm buldum:

KENDİ RİSKİNİZDE YAPIN

 1. Telefonu rootlamam gerekiyor - z4root kullanıyorum
 2. Root.Explorer'ı yükleyin (arşivde)
 3. Kök Explorer'ı değiştirmeniz gerekir (belki de program ekranının sağ üst köşesinde "R / W Dağı" na basmanız gerekir) .modem.img arşivden /etc/firmware/.modem.img telefonun bu konumuna (eski dosyayı silmeyin !!! değiştirin!)
 4. .Modem.img dosyasının izinlerini rw-r - r-- olarak ayarlayın
 5. Telefonu yeniden başlatın ve belki iyi olacak, ancak bir sonraki adıma geçmezse
 6. IMEI bilgileri / data / nvram / md / NVRAM / NVD_IMEI / MP0B_001 içinde saklanır . Belki orijinal IMEI'nizi değiştirmek iyi bir fikir değildir, çünkü yasaya aykırıdır, ancak bu dosyanın kopyasını fabrika ayarlarına sıfırlamadan ÖNCE arşivde bulunan geçici IMEI dosyasını kullanabilirsiniz.

Gerekli dosyaları içeren arşiv


arşiv bağlantısı etkin değil, lütfen başka bir bağlantı sağlayın. teşekkürler

Tekrar yüklüyorum, şimdi tamam olmalı.
T1000

Arşiv MegaUpload'da olduğu için artık gitti. Herkesin bir kopyası var mı veya başka bir dosya paylaşım hizmetine yükleyebilen var mı?
Cees Meijer

1
Mircea D.'nin yorumu : IMEI jeneratörü ile telefonunuzun arkasında kod varsa kendi yepyeni IMEI dosyanızı da oluşturabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için bu kılavuza bakın. // @MirceaD Bunu bağlantılı kılavuzdan bir alıntı da dahil olmak üzere bir cevap olarak yerleştirmek isteyebilirsiniz.
Izzy

Nvram'ı yanlışlıkla bir aletle oluşturdum. IMEI'm da şimdi sıfırlanıyor. IMEI'mı korumak için neden modem.img(4.89MB) 'ı değiştirmem ve neyi değiştirmem gerekiyor? ayrıca bu değiştirilir, neden /data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI/dosyalara ihtiyacınız var ? Orada MP0B_001120 bayt ST6TA001412 bayt ST6TB001412 bayt var ve sadece MP0B_001 değil. Yonga setim MT6589T, telefon THL: W8S
matheszabi

3

Devam etmeden önce, ülkenizin IMEI'nin tahrifatına ilişkin yasasını kontrol edin. Yasadışı olabilir. Ancak, yanıt IMEI'yi orijinaline geri döndürmek içindir. Cevap Mediatek cihazları mt65 {89,75,77,92,82} üzerinde çalışabilir. Basitçe, birçok Mediatek cihazında uygulanabilir.

Benim durumumda, T1000'scihazım Micromax A110q Canvas 2 Plus için cevap çalışmadı . Bu videoyu ( yedek ) YouTube'da önce biçimlendirip ardından cihazınızı yanıp sönen şekilde kullandım.

Nandroid'den fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan sonra geçersiz bir IMEI'ye sahip bir MTK Telefonunuz varsa, NV-RAM'iniz bozuldu ve bunu web'deki MANY IMEI onarım araçlarından herhangi biriyle DÜZENLEMEZSİNİZ. NV-RAM'İNİZİ BİÇİMLENDİRMEK ve bir stok görüntü flaş gerekir! IMEI ARAÇLARI İLE ZAMANINIZI ATMAYIN!

Bundan sonra orijinal NANDROID yedeklemenizi geri yükleyebilir ve tekrar yolda olabilirsiniz! ( Kaynak )

Sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz her şeyin yedeğini almayı unutmayın.


Yöntem 1

Prosedür :

 1. Cihazınız için dağılım tabanlı bir ROM (tercih edilen Stok ROM) indirin. Google'ın cihaz modeli adı, yonga seti vb . Ayrıntılarıyla ilgili olarak Androidxda'da listelenen bu koleksiyona da bakabilirsiniz .
 2. Aygıtınız için ADB sürücülerini indirin, yükleyin ve aygıtınızın algılandığını doğrulayın. Onlar için Google'ı 1. Adım gibi yapabilirsiniz.
 3. İndirilen ROM'dan dosyaları ayıklayın ve Scatter File'ı arayın.
 4. En son SP-Flash Aracını indirin ve yukarıda belirtilen videodan (aracın eski sürümünü kullanarak) veya buradan kullanım kılavuzunu takip edin .
 5. Bu aracı ayıklayın, Flash_tool.exe dosyasını bulun ve çalıştırın Right-click -> Run as Administrator.
 6. Arayüz geldiğinde, düğmesini Scatter-Loadingtıklayın ve Scatter dosyasını orada bulun.
 7. Özel kurtarma yüklüyse ve değiştirmek istemiyorsanız, işaretini kaldırın ve listelenen seçeneklerin (bölümlerin) geri kalanını kontrol edin. Araç başarılı olmazsa kurtarma işlemini kaldırmak daha iyidir.
 8. FormatSeçeneği tıklayın . Auto Format FlashKontrol altında Format whole flash except bootloaderve dinlenme işaretini kaldırın ( 0: 57/1: 57 ). Validationİşaretli olduğundan emin olun .
 9. Hit Format/OKardından PC, kaldır USB kablosu aracılığıyla telefonunuzu bağlamak ve pili takmak ama elle açmazlar. Bilgisayarın telefonunuzu algılaması için Vol. Upveya Vol. Downdüğmesine basmanız gerekebilir .
 10. Araç bölümleri biçimlendirecek ve yeşil bir halkayı başarı olarak gösterecektir.
 11. Düğmeye basın ve Downloadpili tekrar takın.
 12. Eğer iyi yanıp sönerse yeşil bir halka gösterilecektir.
 13. Aracı kapatın, telefonu çıkarın, Android cihazını başlatın ve önyükleyin. IMEI'yi şimdi kontrol edin.

(Kaynak YouTube videosu ve Androidxda kılavuzu .)


Yöntem # 2

Hala IMEI'yi göremeyebilirsiniz, ancak Geçersiz IMEI sorunundan çok uzaktayız. Sorun devam ederse, IMEI ile ilgili farklı bir sorun olduğunu varsayıyorum, o zaman YouTube'daki çözümü burada düşünün ( yedekleme ). Aynı yükleyici tarafından yayınlanan bu ( yedek ) çözüme de bakabilirsiniz .

Bu çözüm Maui Meta 3G , Dağılım tabanlı Stok ROM , CDC Sürücüler gerektirir . En son sürümü indirmek için Google'a gidin. Prosedür için şu ve bu videoya veya bu kılavuza bakabilirsiniz . Ne yazık ki, Maui Meta 3G için bir özet bulamadım.

Prosedür :

 1. Öncelikle telefonunuzda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin. Bunu yapmak için Settings -> Developerseçeneklere gidin ve içinde USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin. Ayarlarınızda geliştirici seçeneklerini bulamazsanız sadece adresine gidin Settings -> About phone. Orada yapı numarasını görebilirsiniz. 7-8 kez dokunun ve şimdi Geliştirici seçeneklerini alabilirsiniz.

 2. Şimdi Maui META 3G aracını yükleyin ve kurulumdan sonra açın.

 3. Options -> ConnectMETA moduna geçmek için akıllı telefonu tıklayın .
 4. Sonra tıklayın Reconnect .
 5. Şimdi cihazı kapatın ve USB veri kablosunu kullanarak PC'ye bağlayın.
 6. Cihaz önyükleme yapar ve önyükleme logosunda kalır (META modu) ve onu geçmez (panik yapma normaldir).
 7. PC cep telefonunu algılar algılamaz sürücüleri aramaya başlayacaktır.
 8. Herhangi bir sürücüyü, özellikle CDC sürücüsünü yükleyemezse, manuel olarak yüklemeniz gerekir (bu sürücü zorunludur ve onsuz Maui aracı cihazınızı algılamaz). CDC sürücülerini nasıl yükleyeceğinizi öğrenmek için bir sonraki noktaya atlayın. Windows 7 ve üstü için Dijital imza Doğrulama'yı devre dışı bıraktığınızdan emin olun . Google'a dijital imza doğrulamasını nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenebilirsiniz .
 9. Git Control panel -> Device manager, CDC ... bulun (bunu bağlantısını kestikten sonra CDC ... opsiyon cihazı META modunda bağlanana kadar görüntülenecektir, kaybolur). Aygıt yöneticisi listesinde CDC'yi bulun ve sağ tıklayın. Şimdi seçin update driver software -> Browse my computer driver software -> then browse Android_Gadget_CDC_driver.inf through browse option -> Click next to install driver -> Choose install it anyway -> done.
 10. Sürücüleri başarıyla yükledikten sonra Maui aracı cihazınızı algılar.
 11. Açılır bilgi penceresini kapatın, ardından Maui Aracının menü çubuğunun altındaki açılır menüden IMEI indirmeyi seçin.
 12. Ana uygulama .
 13. IMEI indir tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılır.
 14. vlcsnap-2014-11-21-00h20m20s28 .
 15. NVRAM veritabanı dosyasını değiştir'i tıklayın ve cihaz stok ROM veritabanı dosyanızı yükleyin. (Bu dosya cihazınızın SP Aracı genişletilebilir stok ROM'unda kullanılabilir. Başka bir cihaz veritabanı dosyası kullanmayın ve yalnızca cihaz dosyanızı kullanmayın).
 16. NVRAM veritabanı dosyasını başarıyla yükledikten sonra şimdi IMEI'nizi (SIM_1) girin ve Download flash'a basın. SIM_2 için aynı işlemi tekrarlayın.
 17. Artık telefonunuzda IMEI'yi başarıyla yanıp sardınız ve aracı kapatabilirsiniz.
 18. Cihazı PC'den çıkarın, pili çıkarın ve tekrar takın.
 19. Şimdi cihazı açın ve YAPILDI… !! Artık kayıp IMEI'nizi kalıcı olarak geri alacaksınız. [Daha fazla bilgi: YouTube'da ( yedek ) burada ]

( Kaynak )


SP Flash Aracı Hakkında

Akıllı Telefon Flaş Aracı (SP Flaş Aracı) Android Smartphone herhangi bir Stok Rom veya herhangi bir Özel Flash sağlar.


Not : Orijinaline bir şekilde ulaşılamazsa her YouTube videosu için yedek sağladım. Yöntem 1 benim tarafımdan test edildi. Yöntem 2 yalnızca videodan test edilir. Alıntılama ve cevaplama amacıyla Yöntem 2'deki prosedürden bahsedilmektedir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.