Kişi listesinde olmayan numaralardan gelen aramalar için ayrı zil sesi?


10

İyi eski Siemens telefonları, kişilerinizden gelen tüm aramalar için tek bir zil sesi ve kişi listenizde olmayan numaralardan gelen tüm aramalar için tek bir zil sesi ayarlamanıza izin veren bir özelliğe sahipti. Stok Android 2.2, üreticiye özgü bir dağıtım veya bir uygulama ile yapılabilir mi?


Bunu daha yeni bir Android'de yapmanın kolay bir yolu OLMALIDIR ....
Eyal

Yanıtlar:


3

Listelediği birçok özellik arasında, Bilinmeyen Arayanlar için ayrı zil sesi ve titreşim modeli için destek olduğunu iddia ediyor.

Bunun yardımcı olup olmadığını görün.


Eh, neredeyse çalışır: İlk saniye veya iki için varsayılan zil sesi doğru birine geçer WhoIsIt önce oynanır. Teşekkürler!
dpq

1

Zaten Tasker'ı kullanıyorsanız, telefonunuzun kişi listesinden gelen arama numarasının kullanılabilirliğini kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Mevcut değilse, özel bir zil sesi çalmak için yapılabilir.

Bu burada açıklanmaktadır . Aynı içerik burada da üretilir:

Bilinmeyen Arayanlar için Farklı Zil Sesi: Kişi listemde DEĞİL herkes için özel bir zil sesinin olduğu eski Windows telefon özelliğini kaçırdım, bu yüzden onu yeniden oluşturdum. Ne yazık ki Galaxy S2'm gelen aramaların çemberini nasıl ele aldığı konusunda çok tuhaf görünüyor, bu nedenle bu profil çifti aksi takdirde olması gerekenden daha karmaşık. Ayrıca, telefonumda hem varsayılan zil sesini hem de "bilinmeyen arayan" zil sesini aynı anda duyuyorum (Görevde zil sesi seviyesini 0'a ayarlamasına rağmen, yüksek sesle çalmaya devam ediyor).

Her neyse, bunu kullanmak için "Bilinmeyen zil sesi" görevini değiştirmeniz gerekir, böylece ikinci eylemdeki "dosya" telefonunuzdaki geçerli bir dosyayı işaret eder (benimki ağustosböceği mp3'ü işaret eder).

"Bilinmeyen arayan başlat" profili, gelen bir arama kişi listenizde olmadığında, özel bir zil sesi ses dosyasını çalmaya başlamak ve yoksaydıktan veya seçtikten sonra çalmayı durdurmak ("bilinmeyen zil sesi durdurma" görevini çağırarak) olduğunu belirtir. çağrı. Telefonumda, aldıysam ses çalmaya devam ettiğinden (çağrıyı görmezden geldiğimde başarılı bir şekilde durdu) Çağrı yaptığınızda zil sesini çalmayı durduran ikinci bir profil "bilinmeyen arayan durağı" ekledim (siz seçtikten sonra) kadar).

"Bilinmeyen arayan başlangıcı" profilinin bağlamını değiştirerek, farklı koşullar altında özel bir zil sesi çalacak şekilde kolayca değiştirebilirsiniz. Şu anda "! C: ANY" (herhangi bir kişiye eşit değil) arayan var, ancak arayanın numarası 077 ile başlıyorsa veya bir kişi ise bu profili etkinleştirmek için "077 * / Geoff *" gibi bir desen kullanabilirsiniz. isimleri Geoff ile başlıyor.


0

OP'nin tam olarak sorduğu gibi olmasa da, telefonla pazarlama çağrılarının mevcut baskısına karşı iyi bir savunma, telefonunuzu yalnızca kişilerinizdeki telefon numaraları için çalacak şekilde ayarlamaktır. Bunu tahtada yapmak istemeyenler için, bu ayar uygulandığında da özelleştirebilirsiniz.

Android 5.0 (Lollipop) bunu Kesintiler'de ayarlamanızı sağlar . 'Ara / mesaj gönder' bağlantısına hafifçe vurun ve bunu yalnızca kişi listenizdeki kişilerle sınırlandırabilirsiniz. (Ayarlar => Ses ve Bildirim => Kesintiler => Arama / mesajlar => Yalnızca Rehber )

Ekran görüntüsü: Kesintiler


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.