Güvenli bir WiFi ağına bağlanmaya çalıştığımda Android neden bana "Kimlik bilgisi depolama şifresini gir" yazıyor?


9

İPhone'umu güvenli bir WiFi ağına (işyerinde) bağladığımda, Kullanıcı Adımı ve Parolamı girmem isteniyor. (Ve sonra bir SSL sertifikası olduğunu düşündüğüm şeyi kabul etmem isteniyor.)

Ancak Motorola Droid veya HTC EVO 4G cihazımda aynı ağı seçtiğimde, "Kimlik bilgisi depolama şifresini gir" mesajı çıkıyor. Bu şifre nedir?

Yanıtlar:


5

Ayarlar -> Konum ve Güvenlik'e (Droid'de, EVO'da Güvenlik) -> Güvenli kimlik bilgilerini kullan'a girdim ve kimlik bilgileri depolama şifresini girdim. Sonra artık WiFi ağını seçerken bu şifreyi girmem istenmedi.


1

SSL ile, şifreleme / şifre çözme anahtarını çok daha basit bir şifreleme algoritmasıyla güvenli bir şekilde değiştirmek için RSA genel / özel anahtar çiftlerini kullanıyorsunuz.

RSA anahtarları kullanılır, böylece birbirinizin en az bilgisi ile başlayabilirsiniz.

Sunucunun SSL sertifikasının genel anahtarının zaten güvendiğiniz biri tarafından imzalanması gerekir. Bunlar Güvenilen Kök deposunda saklanır. Çoğu tarayıcı iyi bilinenlerle birlikte gelir.

Güvenilmezlerse, onlara güvenmeniz istenir, bu da muhtemelen sorulmakta olan şeydir ve daha sonra saklamak için, şimdi 'güvenilir' ve tekrar sormak zorunda değiller.


-1
  1. Ayarlarınıza gidin
  2. Güvenlik Seçin
  3. Ve 4 haneli bir raptiye ayarlayın.

Benim için çalıştı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.