Windows Phone'dan Android'e kişi değiştirme


19

Kişilerimi Galaxy S III'üme ne kadar değiştirdiğimizi anlamaya çalışıyorum. Nokia Lumia 520'm vardı ve kişilerimi manuel olarak koymak istemiyorum, ancak nereye kaydedildiklerini görmüyorum.

Yanıtlar:


22

Kolay.

 1. Microsoft hesabınızı Windows Phone'unuzla senkronize edin.
 2. PC'nizdeki Microsoft hesabınızda oturum açın (bunu people.live.com adresinde yapabilirsiniz), ardından Outlook'un yanındaki açılır menüye basın ve Kişiler'i seçin.
 3. Yönet'i ve "Outlook.com ve diğer hizmetler için dışa aktar" ı seçin.
 4. Şimdi "OutlookContacts.csv" dışa aktarılan rehber dosyasını bilgisayarınızda (örneğin Masaüstünüzde) saklamak için "Kaydet" e basın.

Şimdi Windows Live (Hotmail) kişilerinizi Google Hesabınıza aktarmalısınız. Bunu yapmak için:

 1. Bir masaüstü bilgisayar kullanarak Gmail hesabınızda oturum açın.
 2. Ana Gmail penceresinde, ekranın sol üst kısmındaki "Posta" veya "GMail" açılır okunu tıklayın ve "Kişiler" i seçin.
 3. Kişiler sayfasında "Diğer" menüsüne basın ve "İçe Aktar" ı seçin.
 4. Şimdi "Dosya Seç" düğmesine basın.
 5. Önceki adımda Windows Live Kişiler dosyasını (OutlookContacts.csv) kaydettiğiniz konuma gidin ve dosyayı "Açın".
 6. Son olarak, "İçe Aktar" düğmesine basın ve içe aktarma işlemi tamamlanana kadar bekleyin.

Ve son olarak telefonunuza.

 1. Android telefonda "Ayarlar"> "Hesaplar ve Senkronizasyon" veya "Ayarlar"> "Hesaplar" a gidin.
 2. "Hesapları Yönet" altında, WLM kişilerini içe aktarmak için kullandığınız Google hesabını seçin (veya "Ekle").
 3. Son olarak "Kişileri Senkronize Et" düğmesine basın.

Sen bittin!


Bunu Google-Account-Stuff olmadan yapmak için: Outlook kişileri vcards olarak dışa aktarabilir . Ortaya çıkan .vcfdosya, Android'deki "kişiler" uygulaması tarafından içe aktarılabilir (diğer yön de çalışır). Hatta direclty Windows telefonunuzdan .vcf( VCard ) biçiminde kişilerinizi dışa aktarabilir, emin değilsiniz , böylece diğer "senkronizasyon şeyler" de atlayabilirsiniz ...
Izzy

Ya eski Windows Phone'um kullanılamazsa? : - / Dokunmatik ekran çalışmıyor, bu yüzden bir Android var. Aktarılacak 700'den fazla kişim var.
Jerry Dodge

@JerryDodge Windows Phone forumunda sorulacak bir şey gibi geliyor. Burada kimsenin bozuk Windows telefonlarından veri kurtarmayı bildiğini sanmıyorum.
Dan Hulme

Artık people.live.com adresinden CSV'ye kişi veremiyorum. Microsoft bazı "yararlı" güncellemeler yapmış gibi görünüyor. Google Chrome konsolda yalnızca boş ekran ve "503 Hizmet Kullanılamıyor" ifadesini gösteriyor.
Cubius

2018 itibariyle bu yaklaşım hala işe yarıyor. En Outlook kişileri görebilirsiniz outlook.live.com/owa/?path=/people ve en Google'a içe google.com/contacts/u/1/?cplus=0#contacts
Steven

5

Doğrudan cihazdan bir alternatif sunuluyor gibi görünüyor:

Bluetooth kullanma

Windows Phone 7.5 işletim sistemi, kişileri aktarmayı kolaylaştırır. İkinci sayfa menüsüne gitmek için oka dokunun. Burada basit bir Kişiler Aktarımı uygulaması bulacaksınız, ona dokunun ve Nokia Lumia'nızda Bluetooth'un açık olduğundan emin olun

Bu (umarım) Windows sürümü eşleşmese bile Lumia'nız için de geçerli olmalıdır .

Açıldıktan sonra bölgenizde Bluetooth kullanan ve görünür olan tüm cihazları bulacaksınız. Eski Nokia telefonunuzu seçin ve eşleştirmeyi kabul edin. Bağlantılı bir kişi kişilerin otomatik olarak gönderildiğini göreceksiniz.

Bu, "diğer uçtaki" Bluetooth özellikli tüm telefonlarla çalışmalıdır. Yine de, "alıcı sonda" kişilerini eklemeyi onaylamanız gerekebilir - ancak bunun için üçüncü taraf bulut hizmetlerini dahil etmeniz gerekmez.

VCard Kullanımı

Elbette, Lumia'nız kontaklarını bir veya başka bir şekilde " VCard s" olarak dışa aktarabilecektir (doğrudan değilse, bu adım için Solver'ın cevabının ilk kısmı kullanılabilir). *.vcfDosyayı bilgisayarınıza aldıktan sonra , Android cihazınıza aktarın. Orada "kişiler" (veya "kişiler") uygulamasını başlatın, "menü düğmesine" dokunun (veya yoksa, 3 nokta zımbalanmış gibi görünen "taşma menüsü": "|"), "Dışa Aktar / İçe Aktar ", ardından" SD karttan içe aktar "ı seçin ve .vcfdosyayı seçin; kişileriniz orada olmalıdır.


Lumia 800 için çalışmaz, ithal edebilir, ancak ihracat yapamaz. Belki de daha eski Windows 7.
Vojtěch Dohnal

@ VojtěchDohnal, Windows cihazınızdan hiç dışa aktaramıyorsanız, maalesef size yardımcı olabileceğimiz bir şey yok. Bunun için özür dilerim.
Izzy

Elbette, bu yorumu diğer kullanıcılar için ekledim.
Vojtěch Dohnal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.