Android 5 Lollipop'taki kullanıcılar arasında nasıl uygulama paylaşabilirim?


13

Eşimle paylaştığım bir Nexus 9 tabletim var.

Kendimi sahip olarak belirledim ve eşimi başka bir kullanıcı olarak belirledim.

Uygulamaları diğer kullanıcı alanına yeniden yüklemeden, diğer kullanıcıya yüklediğim bazı uygulamalara nasıl erişebilirim?


1
olası yinelenen ben Android 4.4 KitKat kullanıcılar arasındaki uygulamalar paylaşırım nasıl? . Android sürümleri farklı olmasına rağmen cevapların hala Android 5.0 için geçerli olduğunu düşünüyorum
bmdixon

Aynı işletim sistemi değil. Cevaplardan biri beta sürümündeki ve root erişimi gerektiren bir uygulama kullanıyor.
ChuckO

Android 5.0'ım olmadığından bir cevabım yok, ancak bir uygulamayı kaldırmanın tüm hesaplar için kaldırdığını okudum. Bu, veriler ayrı olsa bile uygulamanın kendisinin paylaşıldığını gösterir. Aksini gösteren bir şey görüyor musunuz? Yani, ikinci hesaba eklendiğinde uygulamanın boş alanı boyutuna göre azalıyor mu?
Matthew,

Yanıtlar:


9

Uygulamayı yeniden yüklersiniz, ancak aynı yüklemeyi farklı verilerle kullanırlar, bu nedenle apk iki kez indirilmez (diğer kullanıcı için zaten yüklü olan bir uygulamaya yüklemeyi tıkladığınızda, oldukça hızlı olduğunu göreceksiniz). Bu yüzden zaten aynı uygulamayı kullanıyorlar.

Ancak, verileri paylaşmak isterseniz, bir yerel hesap kullanabilir veya paylaşmak istediğiniz hizmet için hem kendinizin hem de eşinizin yerel hesabında aynı hesaba giriş yapabilirsiniz.


1
Bunu yaptım, ancak uygulamaların yalnızca kullanıcı için mi yoksa tüm kullanıcılar tarafından mı paylaşılacağını belirtmenin bir yolu olacağını düşündüm.
ChuckO

Tüm uygulamalar, aynı hesabı kullansın ya da kullanmasın, her kullanıcı için kum kutusu içerir, uygulama, hesabın cihaza iki kez kaydedildiğini bilmez. Yani herhangi bir gösterge tüm uygulamaların yalnızca kullanıcı olduğunu söyler
ollie299792458

1
ChuckO, bir liste istiyorsan. Birincil kullanıcı olarak, "Kısıtlanmış Profil" özelliğini kullanabileceğinizi düşünüyorum. Bu, ikincil kullanıcınızın her bir uygulamaya erişmesini isteyip istemediğinizi gösteren bir geçişle cihazda bulunan tüm uygulamaları listelemelidir. Dezavantaj, ikincil kullanıcınızın ayarladığınız profil tarafından kısıtlanacağı (prosedürün bir yan etkisi olan) olur.
Stephan Branczyk

2

Android 5 kılavuzlarını okumadım, nexus 7 kutusunu açtığım ve Android 5'e yükselttiğimden beri her şey ~ 2 saatlik bir deneme.

Birkaç kullanıcı türü vardır: Sahip, Normal, Sınırlı ve Misafir.

  • Sahip yüklü bir uygulamayı Kısıtlı kullanıcılarla paylaşabilir (uygulama satın alınmış olsa bile). Bu durumda veriler ayrılır (her kullanıcının kendi uygulama verileri vardır).
  • Normal kullanıcılar uygulamaları kendi başlarına yükleyebilir (henüz normal kullanıcı hesabından kısıtlı olarak paylaşmayı denememişlerdir). Normal kullanıcılar, sahibi tarafından yüklenen uygulamaları görmez.
  • Konuk kullanıcı vanilya kurulumundan bir temel uygulama seti kullanabilir (daha fazla olabilir) ve önbelleğe alınan tüm verileri bir sonraki girişte kaldırılabilir veya veriler tekrar kullanılabilir.

Bu gözlemler eksik.

Hesabınıza yüklediğiniz uygulamalara karınıza erişim izni vermek istiyorsanız, muhtemelen en iyi yol onun için kısıtlanmış bir hesap oluşturmaktır, aksi takdirde bu uygulamalardan bazıları için tekrar ödeme yapmanız gerekebilir.


1

Kısa süre önce Android Jelly Bean 4.2.1 ve Android Marshmallow 6.0 ile karşılaştım. AppShare (+) adlı bir uygulama buldum. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spectrl.appshare&hl=en

Kök gerektirir ve uygulamaları her paylaştığınızda yeniden başlatma gerektirir. Bazı reklamlar vardır ve ücretli sürümü satın almadığınız sürece, yapabileceğiniz uygulama kullanıcısı değişikliklerinin miktarında bir kısıtlama vardır (bunun kaç tane veya nasıl çalıştığından tam olarak emin değilim?). Güçlü yönleri ve sınırlamaları, uygulama mağazası açıklamasında belirtilmiştir.

Onunla biraz şansım vardı ve bahsettiğini görmedim. Bazı durumlarda iyi bir seçenek olabilir.

Ayrıca, bir aramada bulmak biraz zor olabilir, bu da burada yayınlamamın başka bir nedeni.

edit: Son zamanlarda sadece ollie299792458 açıklayan ne yapıyorum.


0

Android 5.0.2 çalıştıran Nexus tabletimizde uygulamalar paylaşabildim. İki hesabımız var, benimki (sahip olarak) ve eşimin. Sahip olarak bazı uygulamalar yükledim. Ardından, eşimin hesabına giriş yaptığımda, Ayarlar'ı, ardından Hesaplar'ı açtım ve Google hesabımı ekledim (böylece eşimin hesabında hem Google hesabı hem de benim kaydedildi). Hesabım için bildirim / e-posta vb. Senkronizasyonunu devre dışı bıraktım. Ardından, App store'u ziyaret edip hesabımla satın aldığım Güzel Widget'lar gibi uygulamaları yükleyebildim


0

Bu ideal değil. Tek yapmanız gereken senkronizasyonu açmaktır ve daha sonra tüm e-postalarınızı okuyabilirsiniz.

Düzenleme : Yeni test ettiğim ve işe yaradığı görülen bir çözüm, satın aldığınız uygulamaları kullanıcılarınıza yüklemektir. Diğer kullanıcıya geçin ve Google hesabınızı ekleyin. Ardından paylaşmak istediğiniz tüm uygulamaları tekrar yükleyin. Onlar için yüklendikten sonra Google hesabınızı kaldırın. Uygulamalar kalır ve onlar için kullanılabilir.


0

Uygulama ve oyun paylaşımına sahip Google Play'in Aile Kütüphanesi 2 Temmuz 2016'da yayınlanacak.

Android Police web sitesindeki ilgili gönderiden :

Aile Kütüphanesi ve paylaşımı Google Play'de çok uzun, çok uzun bir zaman oldu. Farklı uygulama gözyaşlarında Cody, Play Kitaplar, Play Filmler, Oyun Hizmetleri, Play Store'a gelen özelliğe işaret eden dizeleri tekrar tekrar keşfetti, ancak yakın zamana kadar her türlü aile paylaşımından yararlanan tek Google varlığı Müzik ve Aile Planları.

Ancak bu yılki Google I / O'da Google, Family Library'nin 2 Temmuz'da yürürlüğe giren yeni değişikliklerle Google Play uygulamasına ve oyun satın almalarına geldiğini duyurdu.

Yine de değişen şey Google Play Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi'nin şartlarıdır. Yeni bir bölüm 5.4, bir yönetici ve farklı üyelerden oluşan bir aile grubunun ürünü bir kez nasıl satın alabileceğini ve ailenin diğer üyeleriyle nasıl paylaşabileceğini açıklamaktadır. Dolayısıyla, 2 Temmuz'dan itibaren Play Store'da yaptığınız tüm alışverişler diğer aile üyelerinizle paylaşılabilecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.