SIM kartımdaki kişileri Android telefonla nasıl yönetebilirim?


22

Bir Android telefonla (HTC Magic) SIM karttaki kişileri nasıl ekleyebilir ve yönetebilirim? Bunu yapabilen 1 uygulamanın farkındayım ancak SIMPLY SIM kişilerini yönetmek için 4 € maliyeti o_O

Yanıtlar:


10

Varsayılan (peki, varsayılan Samsung Galaxy S - Android'de varsayılan sanırım çok da önemli değil) kişi yöneticisi bunun bir kısmını yapabilir. Yeni bir kişi oluştururken, SIM, Telefon hafızası veya bağlı bir hesapta (Google gibi) saklama seçeneği sunar.

Kişileri SIM'den Telefona veya Telefondan SIM'e kopyalama seçeneği vardır (Rehber-> Menü-> daha fazlası -> Kişileri kopyala). Alma / Verme aynı noktada.

Bu önerilerin aradığın şey olmadığını biliyorum. Kartvizitlerin Telefona bağlı olarak farklı şekillerde SIM kartta saklanıp saklanmadığını bilmiyorum. Android telefonlar ile birlikte gelen yazılımı gördüklerime göre (üreticiye bağlı olarak) kişileri dolaşmanıza izin verebilir.


Sim temas kopya seçeneği için +1, yaş için bunu arıyordum!
Stu Pegg

T-Mobile G2’de yalnızca "SIM karttan al" seçeneğini kullanabilirsiniz. Görünüşe göre, kişi verilerini SIM kartına koyamazsınız.
benc

benc HTC modellerinde bazılarının t-mobile gX olarak sürümünün (sürümün x'i) sim'e geri dönme seçeneği yoktur, ancak etrafta çalışmak için contact2sim gibi ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz
peter_budo

4

Kişilerinizi SIM kartta saklamayın. Bunu yapmanın hiçbir avantajı yok. Modern akıllı telefonlar genellikle yalnızca SIM kartta depolanan kişileri alabilir / verir.

Android 4.0'daki kişi App, kişilerinizi SIM karttan Google kartlarına (kesinlikle tavsiye ederim) veya yalnızca yerel telefon rehberlerine aktarmanızı sağlayan bir özellik sunar.

Open Contacts > Menu > Import/export > Import from SIM card

Ayrıca Android 4.0'ın "Mesajlaşma" uygulaması , SIM kartta saklanan metin mesajlarını yönetebilir.


Daha sonra Android versiyonlarının mesajlaşma uygulaması uzun zamandır bu seçeneği kaybetmiş görünüyor. Şimdi sürekli reklamları gösteren ve çalışmayan bir grup berbat SIM kart uygulaması var, ancak Mitali Parekh’in SIM kişileri umut verici görünüyor. Test ettikten sonra yorum yapacağım.
peterhil

1
SIM Telefon defteri daha iyidir ve çoklu seçim ve toplu silme sağlar.
peterhil

SIM kartvizitleri uygulaması, kopyalama, alma veya verme işlemine sahip değildi.
peterhil

@peterhil Bağlantı için teşekkürler. OP'nin reklamsız, uygulama içi satın alımlar veya kötü niyetli izinler olmadan istediği şeyi yapan bir uygulama. Neden cevap olarak eklemiyorsun? Benim için cevap budur.
cdlvcdlv

3

SIM kartımdaki bazı kişileri HTC Sensation cihazımdan silmek istedim. Denedim ve denedim, işe yaramadı. Eski Nokia telefonumu çıkardım ve SIM kartı okuyabilir ve yazabilir. İstemediğim kişileri sildi. İşe yaradı.


2

SIM kullanımını gerektiren belirli bir amaç veya özellik var mı?

Bir Android telefonunuz varsa, o zaman muhtemelen bir Google hesabınız var. Google telefonunuza eklenen tüm kişiler, siz bu işlevi kapatmazsanız otomatik olarak oturum açmış olan Google hesabıyla senkronize edilir. Neden Google’ı onları yönetmek için kullanmıyorsun? Daha sonra SIM ve sd kartınızı gereksiz verilerden koruyabilirsiniz ve telefonunuzu kaybederseniz veya takas ederseniz kişilerinizi asla kaybetmezsiniz. Hala Google’da bulunacaklardı. Ayrıca, kişileri bu şekilde yönetmek için Gmail’e giriş yapabilirsiniz.


2
Kişileri özel tutmak istiyorum, internete erişemiyorum ve salak telefonlarla kişilerin geriye dönük uyumluluğuna ihtiyacım var

Kişilerinizin özel olduğundan emin olabilirsiniz, yalnızca siz ve hesap bilgilerinizi bilen herkes onlara erişebilir. Bu uygulamayı deneyebilirsiniz: androlib.com/android.application.com-happydroid-c2s-qpxm.aspx . Hiçbirini kendim denemedim, ama ararsanız aralarından seçim yapabileceğiniz bir çiftin olduğuna eminim.

irtibat kişileri de bunu bilecek. c2 denedim, ancak rehber eklemek yalnızca Pro sürümünde mevcut.

Bu uygulama bildiğim tek şey. Google’da bir arama yaparsanız başkalarını da bulabilirsiniz. Kişilerinizin ana bilgisayarı barındırma, sunucular ve veritabanları olduğunu bilir. Ancak şirketteki hiç kimsenin erişime sahip olmaması ve kesinlikle izlenmesi gereken ve yalnızca bakım nedeniyle şifrelenecek ve kullanılacak veritabanına erişimi olan herhangi biri. Burada büyük kardeşi komplo yok, sadece bir maliyet / fayda meselesi. Ve Google’ın kişileri tanıma ve tanıma yararı maliyetten daha düşük. Aksi belirten kaynak varsa lütfen gönderin.

1
@Webs: Evet, çünkü veri sızıntıları bir daha asla gerçekleşemez. Riiiiiiight.
Piskvor

1

SIM rehberinizi yönetmek için SIM Rehber Yöneticisi'ni deneyebilirsiniz .


+1 Bu uygulamayı satın aldım ve kullandım. Mesajlarım (SMS) uygulamalarımda kişi olarak görünmeye devam eden SIM kartımdaki istenmeyen (tüm) kişileri silmeme yardımcı oldu. HTC Sensation'ımda sadece iyi çalıştı. Android piyasada uygulamasına bağlantı: <kaldırıldı>
spong

0

Gmail hesabınız bağlantılıysa, yeni (manuel) kişiler yedeklenmeli ve gmail kişilerinizde görünmelidir.

Ancak eskileri (e-posta bağlanmadan önce sim ve telefonda) olmadı. Kişileri (kişiler) sonra menu -> exportda SD'ye (örneğin SIM.vcf) girerek sim ve telefonumdan SD kartıma olanları kopyalamak zorunda kaldım .

Ve ondan sonra menu -> import(e-posta adresime) bağlı gmail adresi. Ve sadece SD'deki tüm vcfdosyaları almasını söyledim .

Ve hepsi bu, şimdi hepsi benim gmail irtibatlarımdaydı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.