Özel bir ROM kullanarak Android telefonunuzu tamamen tuğla yapmak mümkün mü?


10

Yanlış Jailbreak yapmaya çalışarak iPhone'unuzu tamamen "tuğlalayabileceğinizi" (kullanılamaz hale getirebileceğinizi) anlıyorum.

Durumun bu olup olmadığı, Android telefonunuzla aynı şeyi yapmak mümkün mü? Yoksa o işletim sisteminin ve telefonların doğası, her şey armut şeklinde olursa her zaman yeni bir ROM kurabileceğiniz şekilde mi?

İPhone'un iTunes'a ne kadar yakından bağlı olduğu ve bağımsız Android telefonların nasıl göründüğüne göre bir fark olabileceğini düşünüyorum.


Evet, başıma geldi. Şimdi işe yaramaz 500 dolarlık bir Galaxy S3'üm var. Yeni bir ROM'u yanıp sönerken çok dikkatli olun. Cihazınız için özel olduğundan emin olun.
capdragon

Yanıtlar:


8

Evet, tuğla yapmak mümkündür ve bu nedenle tüm kök yöntemleri ve özel romlar dişleri hakkında uyarı verir. Ancak bu, çok fazla bilgiye sahip olmayan bir kişinin, verilen talimatları uyguladığınız sürece bir cihazı "tuğlaya" tutması çok zor. HTC, cihazlarında harika bir iş çıkarıyor ve onları tuğlalaştırmayı zorlaştırıyor. Neredeyse her zaman bir tür arıza güvencesi vardır.

Cihazlarını örttüklerini iddia eden çoğu insan terimi yanlış kullanıyor ve sadece etrafa atıyor. Ekranını tamamen kıran ve telefonun ekranını kullanamayan biri bile gerekli dosyaları başarıyla köklendirip çekebildi. Tuğla çığlıkları artık farklı değil, insanların kilidini açmaya çalıştıkları Windows Mobile cihazları vardı. Birisi bootloader ekranını her gördüğünde tuğla ağladı, ancak ekranın normal olduğunu anlamadı.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, XDA Forumları'na göz atın. Ayrıca XDA forumları hakkında bilgi, ipuçları vb . Köklendirme ve yedekleme için bir rehber yazdım . Makale Evo 4g için özel olarak yazılmış olsa da, bilgilerin çoğu hala herhangi bir Android telefon için geçerlidir. Daha fazla bilgi için kontrol etmenizi tavsiye ederim.


1
Sanırım son yapılan bir gönderi yerine iş parçacığının bağlantısını değiştirmek istediğinizi düşünüyorum ( forum.xda-developers.com/showthread.php?t=710513 )

Teşekkürler Davy! Büyük yakalamak. Bunu berbat ettiğimden emin değilim ...

1

Spesifik olarak: Telefonunuzu bağlamak genellikle önyükleyiciye zarar vermeyi gerektirir. Önyükleyiciye girebiliyorsanız, normal olarak telefonu yeniden bölümlere ayırabilir ve iyi bir yazılımı flaş edebilirsiniz. Web'ler, çoğu "tuğla" nın aslında telefonun açılmayacağı ancak hala düzeltilebileceği yumuşak tuğlalar olduğu doğrudur . Bazı durumlarda, önyükleyiciye girmek için normal yöntemler başarısız olsa bile, cihazı yeni yazılımların yüklenebileceği bir moda zorlamak için bir USB jig kullanabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.