Lolipop'un wifi ağımı görmezden gelmesini nasıl durdurabilirim?


22

Android 5.0'ın yeni bir "özelliği" var: Bir wifi ağının internete bağlantısı yoksa, buna bağlı kalacaktır ancak bunun yerine mobil veriler üzerinden trafiği yönlendirecektir. Durum çubuğunda wifi sembolünün üzerinde küçük bir ünlem işareti var.

Ne yazık ki, bazı nedenlerden dolayı Android, ev wifi cihazımın iyi bir internet bağlantısına sahip olmadığına karar verdi - şu anda Stackexchange'e erişmek için kullandığım için doğru değil - bunun yerine GPRS üzerinden her şeyi göndermeye çalışıyor.

Mobil veri devre dışıyken, ünlem işaretine rağmen işler wifi üzerinden gayet iyi çalışıyor; bu nedenle wifi çalışmazken sorun değil.

Bu "akıllı" özelliği geçersiz kılmanın bir yolu var mı? Şu anda işleri yürütmek için bulmamın tek yolu evimdeyken mobil verileri devre dışı bırakmaktır - ki bu pratik bir uzun vadeli bir çözüm değildir.

Şimdi yeni bir yönlendirici satın alarak bu sorunu çözdüğümü eklemek için DÜZENLEME! Çok eski bir şey kullanıyordum ... Ama aynı zorlukla başkasının yararına soruyu burada bırakacağım.


Ben bir geliştiriciyim ve WiFi üzerinden özel bir cihaza bağlanıyorum, Aynı sorunu yaşıyorum ama şimdilik bir çözüm bulamıyorum. Bir şey bulursanız haber verin, teşekkürler.
Seraphim'in ev sahibi

Bunu KitKat'ta etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için benzer bir seçenek olduğunu hatırlıyorum, ancak evet, Google’ın neden Lollipop’a kaldırıldığını bilmiyorum. Sonra, Nexus 4'te daha da kötüleşen bir WiFi bırakma davası var.
Andrew T.

@Andrew Kitkat'te neden bahsediyorsun? Lütfen açıklayın :)
Seraphim'in sunucusu

@Seraphim ah, Jellybean ve KitKat WiFi gelişmiş ayarlarında "Kötü bağlantıdan kaçının" hakkında konuşuyordum, bu da artık Lollipop'ta göremiyorum. Geliştirici menüsünde "Hücresel devir teslim aggresive WiFi" ile değiştirilir, ancak yanlış görünüyordu.
Andrew T.

Yanıtlar:3

Evinizin wifi bağlantısına bağlandığınızda, 'Wi-Fi şebekesinde oturum aç' bildirimini görüyor musunuz? Bu öğeye ve ardından 3 nokta menüsüne dokunursanız, 'Bu ağı olduğu gibi kullan' seçeneğiniz vardır. @ Seraphim'in sunucusuyla aynı durumdayım ve şu ana kadar bu çözüm çalışıyor gibi görünüyor.

düzenleme: Bu çözüm benim durumum için% 100 çalışmıyor, umarım sizin için yardımcı olacaktır.


Hayır bunu görmüyorum.
Flyto

1
Bu seçenek "Ağda oturum aç" iletişim kutusunda / ekranındadır - buraya bakın .
Bay Buster

@ BayBuster ... Bu, eğer o ekranı görseydim çok iyi olurdu
14’te
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.