Takvim Etkinlikleri için Kalıcı Bildirim


19

Google Takvim uygulaması kısa süre önce yeni Materyal Tasarımı görünümüne güncellendi. Bildirimlerin sevmediğim bir şekilde değiştiğini fark ettim.

Bir takvim etkinliğinin zamanı geldiğinde, ekranın üst kısmındaki Bildirimler çubuğunda bir bildirim olarak görünür. Geçmişte, ben ile karışıklık etmedi sürece yaklaşık 48 veya 72 saat (tam olarak emin değilim, ama iyi üzerinde 24 saat oldu) orada kaldı. Ama şimdi, sadece çok kısa bir süre için etrafta dolaşıyor gibi görünüyor (olay devam ettiği sürece, sanırım). Başka bir deyişle, bir olay bittiğinde bildirim kaybolur.

Bu benim için iyi bir haber değil, işleri yapmak için hatırlatıcı olarak takvim etkinliklerini kullandım. (Örn: Çar gecesi "çöpü çıkar" ... Bunu her zaman akşam görürdüm ve gerekirse akşamın ilerleyen saatlerine kadar erteleyebilirim. En kötü durum: yatağa gittiğimde, bildirim hala yapışıyor ve sonra çöpü dışarı atın.)

Önceki işlevselliği elde etmenin bir yolunu arıyorum. Bunun için bir hile var mı? Bunu yapan ücretsiz takvim veya görev uygulamalarını denemeye de açığım.

Öneriler, lütfen?

Nexus 4'te Android 4.4.4'ü çalıştırma


İki şey - haftada 5 gün ve kalıcı bildirim yok. Neyse ki, yedek vardı ... geri döndü ve bu düzeltilene kadar güncelleme olmayacak.
Maris B.

Aynı problemim var. Bu sırada hisse senedi Lollipop Takvim uygulamasıyla (Stok uygulamasındaki bildirimler kapalı) Takvim Etkinlikleri Bildiricisi'ni kullanıyorum. play.google.com/store/apps/…
Karl Horky

Yanıtlar:


4

GÜNCELLEME : 4 yıl sonra, Mike'ın yorumunun doğru olduğunu düşünüyorum ve Google / Android'i bir takvim hatırlatıcısını gerçekten kalıcı hale getirmenin bir yolunu desteklemeye çağırıyorum. Calendar Erteleme uygulamasını aslında güvenilir olana kadar bir süre kullandım. Bu yorumu geri alıyorum:

Başlangıçta Takvim davranışındaki değişiklik hakkında yaptığınız aynı tepkiyi aldım. Ancak, bir takvimin, devam etmek istediğiniz bu tür hatırlatıcılar için doğru uygulama olmadığını fark ettim.

Bu arada....


Bu tür hatırlatıcılar için Takvim uygulamasını kullanmak yerine , her ikisi de yinelenen hatırlatma özelliklerine sahip Google Keep veya Google Asistan gibi hatırlatıcılar için tasarlanmış bir uygulama kullanabilirsiniz .

"Tamam, Google, Cumartesi günü akşam saat 7'de dans hakkında bana hatırlat" derseniz, Google şimdi size açılan bir iletişim kutusundan tekrar eden bir hatırlatıcıya dönüştürebileceğiniz bir hatırlatıcı ayarlayacaktır.

Google Keep hakkında ipuçları için bkz. Kullanmadığınız Beş Güçlü Google Keep Özelliği

Yeni "Inbox by Gmail" uygulamasına geçerseniz Google Asistan hatırlatıcılarınızın takviminizde de görünebileceğini duydum. Inbox by Gmail'e geçmek için 5 neden ve değil | Bilgisayar Dünyası


+1 çünkü bir hatırlatma uygulamasının muhtemelen daha iyi olduğunu kabul ediyorum. Ancak hatırlatıcıların ve takvimin entegre olması güzel. Şubat 2015'ten beri iPhone'da bulunduğumdan beri şu an nasıl olduğunu bilmiyorum, ancak son kez android'de google hatırlatıcıları kullandığımda korkunçtu ... en azından onları yönetmek korkunçtu. Onları sesle ayarlamak harika, ancak onları yönetmek (örneğin bir demetini silmek) çok acı verici bir deneyimdi.
15:06

1
Buna tamamen katılmıyorum. Kızımı her Cumartesi sabahı bir etkinliğe götürüyorum, bu yüzden Takvim giriş için mantıklı bir yer - hem takviminde hem de benimkinde görünüyor ve ailenin geri kalanında görülebilir. 45,40 ve 35 dakikalık bir uyarı hatırlatıcısı ile tekrar eden (haftalık) bir etkinliğe sahibim, böylece zamanında yola çıkabiliyoruz. Daha sonra (daha sonra) ona benzer hatırlatmalarla toplamamı hatırlatan bir tane daha var. Takvim bu bilgiler için tek yerdir - çalışma toplantıları için de geçerlidir.
Mike

6

Ben yanıtlıyorum (başka kimsenin görmediğini görüyorum) çünkü takvim / bildirimler işlevini her zaman aynen kullandığınız şekilde kullandım ve işlevdeki bu değişiklikten de rahatsız oldum. Sanırım azınlıktayız, çünkü yayınınız bu konuda herhangi bir yerde gördüğüm ilk bildirim.

Sahip olduğum tek çözüm üçüncü taraf uygulamalarına bakmak. Birisi stok deposunun Play Store'da bulabileceğiniz eski bir ICS / Jelly Bean dönemi sürümünü taşıyor gibi görünse de, bunu çok fazla kullanmadım. Şu anda İş Takvimi kullanıyorum, DÜŞÜNDÜĞÜM, sizin ve benim alışkın olduğumuz işlevselliği çoğaltmaya biraz yaklaşıyor (hala görmek için izliyorum). Bugün Takvim'e çok yakından baktım - Google estetiğine çok daha yakın ve hatta Materyal Tasarımı'nın bazı yönleri var. Eşzamanlı bildirim işlevselliğine sahip olduğu ortaya çıktı, ancak bir nedenden dolayı senkronizasyonla ilgili sorunlarım vardı. Bu düzeltilmiş olabilir.

Eğer herhangi bir çözüm bulduysanız, onları duymak isterim! İyi şanslar!


3
İş Takvimi için tam ack - Pro sürümünü kullanıyorum. Sen tekme kadar sopa kendi hatırlatmalar ile birlikte gelir :)
Izzy

1
İş Takvimi çalışır, ancak ücretli bir uygulama. Sonunda Google Asistan'ın (veya Android'in mi?) Hatırlatıcılarını kullanmaya karar verdim. Tekrarlanması için bir hatırlatıcı zamanlayabileceğiniz anlaşılıyor. Bunu düşünürseniz, hatırlatıcılar zaten takvim etkinliklerinden farklı bir kullanım durumudur, bu yüzden şimdi memnunum. Sahip olduğum tek şikayet, hatırlatıcıları yönetmenin zor olduğudur. Umarım iyileşir.
Eddified

1
@Edified True, görev hatırlatıcıları etkinliklerden farklıdır. Ancak birçok kişi, kaçırmış oldukları etkinlikler için bile ayarladıkları TÜM bildirimleri görmek isteyecektir. Bu yüzden hala sorunuzu beğeniyorum ve umarım Google bu özelliği bir seçenek olarak ekleyecektir. Örneğin takvimimde bir TV şovunun yayın zamanları olabilir. Şovu kaçırırsam, olay bildirimini kaçırmamam daha da önemlidir, çünkü bu bana şovu çevrimiçi olarak izlemem gerektiğini hatırlatacaktır.
Peter Ford

1
"Business Calendar Pro" için başka bir oy - fiyat hatırlatmalar kaçırmamak için değer!
kellyfj

3

Bir çözüm buldum: Gelecekte etkinliği xsaatlerce geciktirin, ardından xetkinlikten önce bir bildirim saati ekleyin . Örneğin, etkinliği yarına erteleyin ve etkinlikten 24 saat önce bir bildirim ekleyin. Etkinlik sona erene kadar bildirim bildirim çubuğunda kalacaktır. Bildirimin kaybolmadan önce daha uzun görünmesini istiyorsanız, bunu birkaç gün veya bir hafta içinde yapabilirsiniz.


1

Takvimin mevcut sürümünde (Android 6.0'da) sağ alt taraftaki artı simgesini tıkladığınızda bir hatırlatıcı (randevu değil) ekleyebilirsiniz, bir süresi yoktur ve yok olana kadar kaybolmaz ve bitmiş olarak işaretleyin. Belki de aradığınız şey budur.


0

Özellikle kolayca özleyebileceğiniz uyarı bildirimleri sorununu çözmek için bir uygulama oluşturdum. Uygulama, takvim etkinlikleri için sürekli reddedilene kadar çalmaya devam eden kalıcı zil hatırlatıcıları verir. Eminim, günlük yaşam için Google takvim etkinliklerine büyük ölçüde güvenen kullanıcılar, gerçekten yararlı bulacaktır.

Playstore bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobitronix.gauravchauhan.reminder_calendar_events.pro

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.