OTA yazılım güncelleme bildiriminden nasıl kurtulurum?


24

Nexus 4'ümü birkaç gün önce Lollipop'a yükselttim ama hoşuma gitmedi. Sebeplerimi dışarıda bırakacağım çünkü burada alakalı değiller. Telefonumu sildim ve temiz bir stok 4.2.2 sürümü yükledim. Bununla mutluyum.

Çok geçmeden, Android 4.3 güncellemesini otomatik olarak indirdi ve "Daha Sonra" ve "Yükle" seçenekleriyle beni haberdar etti. Bu yükseltme yapmak istemiyorum.

Nasıl yapabilirim:

  • bildirimden kurtulmak ve
  • indirilen güncellemeyi kaldır (değerli saklama alanını boşaltmak için).

Zaten "Daha Sonra" yı seçmeye çalıştım ancak aynı bildirim derhal yeniden beliriyor.

Google arama sonuçlarına dayanarak, Settings > Apps > All > Google Services Framework"bildirimleri göster" seçeneğine gitmeyi ve seçilmemeyi denedim, ancak yine de görünüyor. Durmaya zorla veya devre dışı bırakmanın da bir yardımı olmadığından, bildirimleri içeren hizmeti yeniden etkinleştirdim. Bu listede alakalı gibi görünen başka uygulamalar görmedim - görmedim mi?


Related: ota-update tag-wiki / Bir OTA güncellemesinin bildirimlerini durdurmak mümkün mü? "Bildirimleri devre dışı bırakmak" için yanlış bir yer seçtiğinizi tahmin edin - bu , bağlantılı gönderiye göre Ayarlar ›Uygulamalar› Tümü ›Yazılım Güncellemesi olmalıdır . İşe yarıyor mu?
Izzy

Thank you @Izzy - ne yazık ki "Yazılım Güncelleme" adlı bir uygulama yok. Listeyi alfabetik olarak sıraladım ve "Skitch" ile "Sound Recorder" arasında bir şey yok.
Torben Gundtofte-Bruun 19:14

Belki "biraz farklı" olarak adlandırılabilir (üreticiler, bilirsiniz - ve cihazınıza isim vermediniz). Uyuşabilecek bir şey olup olmadığını görmek için tüm uygulamaları kontrol ederdim . Senin varmi? Belki "OTA Güncelleyici" ya da sadece "Güncelleyici" dir.
Izzy

Haklısın - bunun bir Nexus 4 olduğunu söylemeyi unuttum! (Nasıl yapabilirdim ...?) Şu anda araştırma yapamam, ancak daha sonra cevap vereceğim. Zaten tüm listeyi dikkatlice okuduğuma inanıyorum, ancak açıklayıcı bir isme sahip bir uygulama varsa onu kaçırmalıydım.
Torben Gundtofte-Bruun 19:14

İki kez kontrol etmekten asla zarar gelmez :) Lütfen , yorumlarınızı "kaybolabilecek" gibi cihazın adını da eklemek için lütfen sorunuzu da düzenleyin . Teşekkürler ve iyi şanslar!
Izzy

Yanıtlar:


28

Google Play Servisleri [Çerçeve Değil] bildirimlerinin işaretini kaldırarak bu bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sorunumu LG G3'te düzeltti ve diğer tüm cihazlarda da olacağını düşünüyorum.

En iyi seçenek bildirimi tıklatıp basılı tutmak ve ardından sizi bu güncelleme bildirimi için istenen uygulama bilgisine götürecek olan 'Uygulama bilgisi' seçeneğini seçmektir. Sonra orada bildirim seçeneğinin işaretini kaldırın.


4
Go to Settings > Application Manager > All > Google Services Framework and then uncheck "Show notifications". Kaynak
Torben Gundtofte-Bruun'da

3
Lollipop için "Uygulama Yöneticisi" yerine "Uygulamalar" dır
Freedom_Ben

"Google oyun servisi" ndeki bildirimi kaldırdıktan sonra. Bildirim hala paneldeydi. Uzun süre dokundum, sonra menüden "uygulama bilgisi" ni seçip durmaya zorla. Tekrar görünüp görünmeyeceğini görecek ...
Vit Bernatik

Benim sorum bir dupe olarak işaretlendiğinden beri. Bu bir Galaxy S5 üzerinde veya bir nVidia Shield K1'de çalışmaz. Hem Google Hizmetler Çerçevesi hem de Google Play Hizmetlerinin bildirimleri işaretlenmemiş durumda. Pop-up yükseltme hala devam ediyor. Bildirime basarak yapılan kayıtlar beni Sistem Güncelleştirmeleri uygulamasına götürür ve "Bildirimleri Göster" işaretlidir ancak işaretlenemez. Gücüm durdu ama elbette geri dönüyor.
Wolfie
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.