Uygulama Bildirimlerinde hassas seçenek eksik


17

Nexus 5, Android 5.

LifeHacker ile ilgili bu makaleye göre , aşağıdaki gibi bir "Hassas" seçeneği görmem gerekiyor, ancak herhangi bir uygulama için bilmiyorum.

uygulama bildirimleri içindeki hassas seçenek

Kilit ekranı düzenim var. Tüm kilit ekranı bildirimleri bir başlıkla ve italik olarak İçindekiler gizlidir .

Uygulamalarım için Hassas seçeneğini nasıl edinebilirim?

Yanıtlar:


22

Ekran görüntüsünde "Engelle" ve "Öncelik" seçeneklerini gördüğünüzü, ancak "Hassas" olanı görmediğinizi varsayalım. Bu durumda, durumunuzu kopyalayabildim.

Ses ve bildirim ayarları sayfasında "Cihaz kilitliyken" adlı bir seçenek vardır. Bu "Tüm bildirim içeriğini göster" olarak ayarlanırsa, "hassas" seçeneği kullanılabilir. "Hassas bildirim içeriğini gizle" olarak ayarlanırsa ayarlanmaz.

Biraz deneyden, bu seçeneğin kötü adlandırıldığını düşünüyorum. Yapabildiğim kadarıyla, gerçekte olan şey,

  • "Tüm bildirim içeriklerini göster" olarak ayarlanırsa o zaman bildirimlerin içeriği kilit ekranında gösterilen sürece bu uygulamanın bildirimlerinin gizli olsalar bu durumda, duyarlı olduğunu belirttiniz.
  • "Hassas bildirim içeriğini gizle" olarak ayarlanırsa, tüm uygulamaların hassas olduğu ve bildirim içeriğinin gösterilmediği varsayılır (ancak başlıklar hala vardır).
  • "Hiç bildirim gösterme" olarak ayarlanırsa, kilit ekranında hiçbir bildirim gösterilmez.

Başka bir deyişle, ifadeye rağmen, "Cihaz kilitliyken" menüsü genel bir ayardır ve uygulanabilir olduğunda tek tek uygulamalar için geçersiz kılınabilir.


3
Kesinlikle doğru. Aferin. Android 5'i aşırı derecede kafa karıştırıcı bulmaya devam ediyorum ve v2'den beri Android stokum var. Google'ın yalnızca kendileri test ettiğinden ve normal kişilerin telefonlarını nasıl kullandığına dair hiçbir fikri olmadığından eminim.
cja
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.