Lollipop - bildirimleri yoksay, ancak aramaları kapat


15

Telefon görüşmelerinin tam sesle çalmasını istiyorum ve diğer tüm bildirimler sessiz. Bildirimler yine de titremeli ve / veya LED'i kullanmalıdır; varsayılan davranışları ne olursa olsun.

Bunu Lollipop'ta nasıl yapacağımı anlayamıyorum. Zil sesi ve bildirim ses düzeyi aynı kaydırıcı gibi görünüyor, bu yüzden çağrıları susturmadan bunu sıfıra indiremiyorum. Öncelikli kesintileri kullanabilir ve yalnızca telefon görüşmelerinin önceliğe sahip olduğunu söyleyebilirim, ancak bu bildirimler için LED'i ve titreşimi kapatıyor gibi görünüyor.

KitKat'ta, bence bildirimler ve zil sesi farklı bir ses düzeyi kaydırıcısı kullandı. Lollipop'ta bulabileceğim tek geçici çözüm, varsayılan bildirim sesini sessiz olacak şekilde yapılandırmak ve yapabileceğim tek tek bildirimler için sesleri kapatmaktır. Bunun için daha temiz bir çözüm var mı?


Özel bir ROM kullanmayı düşündünüz mü?
1990clb

Bu Nougat'ta düzeltildi mi?
William

Yanıtlar:


8

Bu yapılamaz. https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=79445

Bu şu anda çok sıcak bir konudur, birçok insan bu işlevin kaldırıldığından son derece hayal kırıklığına uğramıştır. Umarım google geri getirir.


1
Bu benim için çok sinir bozucu :(
TM.

Android 7 sahipleri, umutsuzluğa kapılmayın. Sadece Simon W
Christiaan Westerbeek'in

Hangi Simon W? Burada ondan bir cevap / yorum bulamıyorum.
bugybunny

Android 6 ve ben Flyto'nun cevabı ile düzelttik (sessiz mod, öncelikleri yapılandırın)
Mark Jeronimus

5

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. "Hiçbiri", "öncelik" ve "tümü" olmak üzere üç öğeden oluşan bir menü almak için bir ses düzeyi düğmesine basın.
  2. "Öncelik" i seçin
  3. Görüntülenen açılır menüde Kesintiler ayarları için dişli çark simgesine hafifçe vurun (buna Ayarlar'dan da erişebilirsiniz)
  4. "Öncelikli kesintiler" altında, "Aramalar" ı açın ve diğer iki seçeneği kapatın.

Bu işe yaramalı, ama test etmedim.

EDIT: Özür dilerim, hala çağrılar dışındaki şeylerden titreşimler ve LED bildirimleri isteyen kısmı kaçırdım. Bunu yapmanın bir yolu olmadığından şüpheleniyorum. Light Flow uygulaması gibi bir şey kullanmak mümkün olabilir.


1
Teşekkürler, ancak sorumda belirttiğim gibi, bununla ilgili sorun, bildirimlerin LED'i titreşmesini ve / veya etkinleştirmesini de engellemesidir. Sadece susturmak istiyorum.
Drew Sears

Üzgünüm, bunu özledim. Muhtemelen yerleşik bir şekilde yapamayacağınızdan korkuyorum, ancak belki bir uygulama yardımcı olabilir. Cevabımı yeni güncelledim.
Flyto

Bu yanıt, gerçek aramalar / mesajlar dışındaki uygulamaların benim için inanılmaz derecede faydalı olan bildirim zil sesini çalmasını önler, çünkü "birisi benimle iletişime geçmeye çalışıyor" ifadesini (Google, telefon numaramı doğrulamamı istiyor. ." Ancak, yine de bu uygulamaların bildirim alanı için bildirim üretmesine izin veriyor, bu yüzden telefonum her zaman ağlayan kurt olmadan önemsiz bildirimlerden haberdar olabilirim.
TigerhawkT3

2

Android 5.1'im var - ve bu soruyu googled / taradıktan sonra, varsayılan bildirim sesi için 'Yok' ayarı var.

Ayarlar, Ses ve bildirim, Ayarlar simgesi (Genel Zil Sesi sembolü), Varsayılan bildirim sesi, birinciye ilerleyin, 'Hiçbiri'ni seçin, Tamam - iş bitti.


Soru soran, soruda bu teknikten daha önce bahsetti ve "daha temiz bir çözüm" arıyor.
Dan Hulme


1

Bu artık rahatsız etmeyin modunu kullanarak stok Android kullanarak mümkündür. Rahatsız etmeyin ayarını ayarlayabilirsiniz ancak yine de aramalara ve alarmlara izin verebilirsiniz. En azından bir Pixel 2'de çalışır.

resim açıklamasını buraya girin

Mesajlardan titreşim alamazsınız, ancak durum ledi yanmaya devam eder.


0

Burada bir çözüm verdim . Ses düzeyini 0 olarak ayarladığınızda "normal sessiz" veya "normal titreşim" i seçmek için bir açılır pencere başlatan WLHF (geliştirdiğim) adlı bir uygulamadır .


0

Aynı şeyi yapmaya çalışırken bunu buldum. Benim çözümüm 0.1 saniye sessiz bir wav dosyası oluşturmak oldu - sox kullanarak, komut satırı ses programı kadar basit:

sox -n silence.wav trim 0 0.1

Ama cüretkarlığı ya da ne istersen onu kullanıyorsun. Avantajı fazladan uygulama yüklemek zorunda kalmamaktır. Dezavantajı, bildirim sesini tekrar açmak gariptir, ancak şahsen bildirim seslerine sahip olmanın herhangi bir faydasını görmüyorum.


0

Bu sorunun eski olduğunu takdir ediyorum, ancak Android sürümüm de öyle ve son zamanlarda cevabı arıyordum. Her derlemenin bu işlevselliğe sahip olup olmadığını bilmiyorum, ama benim için işe yarayan:

Vikipedi'nin bana Lollipop olduğunu söylediği Android 5.0.2 sistemimde, fiziksel ses düğmelerinden birine yukarı veya aşağı basıyorum ve zil sesi seviyesi göstergesi, sağda bir dişli ile ekranda beliriyor. Vitese dokundum ve üç ses göstergesi, zil sesi, müzik ve videolar ve alarmlar veriyor ve bunun altında "bildirimler için zil sesi seviyesini kullan" ifadesinin yanında bir onay kutusu var. Kutunun işaretini kaldırıyorum ve "bildirimler" için dördüncü bir ses göstergesi beliriyor. Bunu sıfıra kaydırıyorum. Sorun çözüldü.

Titreşim ve LED ayarları genellikle her uygulamanın dahili ayarları kullanılarak yapılır. Titreşim bildirimleri kullanmıyorum, ancak LED ayarları ses düzeyi kaydırıcısından etkilenmiyor ve titreşim ayarlarının da olduğunu varsayıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.