Nexus 5, Sert Fabrika Sıfırlaması'ndan sonra “uçan renkli noktalar lolipop” ekranında takılı kaldı


13

Nexus 5 cihazımda verileri sildim / fabrika ayarlarına sıfırladım. Bu YouTube eğitimini takip ettim .

Başlangıçta benim sorunum olan önyükleme ekranında takılı kaldım ve 25 dakika boyunca önyükleme ekranındaydı.

Beklemeli miyim yoksa başka bir şey yapmalı mıyım?

Yanıtlar:


8

Telefonunuzun önyükleme yapması için aşırı bir süre bekliyorsanız (ör. Önyükleme için bir gecede bırakma) ancak yine de önyükleme animasyonundaysa, bootloop'ta olabilirsiniz . Bu, telefonun /systembölümdeki bazı hatalar nedeniyle önyükleme yapamamasıdır. Bir ön ölçüm olarak, yardımcı olup olmadığını görmek için fabrika ayarlarına sıfırlama (veya silme /data) yapmanız gerekir . Bu yardımcı olmazsa, /systembölümü yeniden yüklemelisiniz .

  1. İlk olarak, /systemdizininizi biçimlendirmelisiniz ; bunu yapmak için özel bir kurtarma işlemine ihtiyacınız olacaktır. TWRP'yi (Nexus 5) öneririm , ancak hangi kurtarma işlemini seçerseniz seçin, en son sürümü indirmelisiniz.

  2. Nexus 5'inizi kapatın, ardından Vol-, Vol + ve Power tuşlarını aynı anda basılı tutun. Fastboot Mode menüsü belirene kadar düğmeleri bırakmayın . Aşırı güç gerekli değildir ve düğmelerinizi kırabilir.

  3. Şimdi, adb ve fastboot araçlarını kullanmanız gerekecek. PC'nizdeki adb / fastboot klasörünüzde bir terminal / cmd açın. Eğer varsa Android SDK , genellikle bulunmaktadır /path-to-sdk/sdk/platform-tools/. Alternatif olarak, Windows (veya Linux için) için Minimal ADB ve Fastboot aracını yükleyebilirsinizsudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot .

  4. Şimdi telefonunuzu PC'nize takın. Telefonunuzun fastboot modundafastboot devices olduğundan emin olun, telefonunuzun düzgün şekilde bağlandığından emin olmak için terminal / cmd: yazın (seri kodu size geri vermelidir). Bu bir sonraki komut böylece dikkatli olmak, telefonunuzda bir fabrika sıfırlaması gerçekleştirecektir bu telefondan tüm kullanıcı verilerini silecek : fastboot oem unlock. Bu komutu verdikten sonra yazın fastboot reboot. Size bir android logosu ve bir ilerleme çubuğu içeren bir ekran sunulacak (bu işlemin tamamlanması on dakika kadar sürebilir). Bundan sonra, telefonunuz tekrar açılmaya çalışacaktır. Sadece android logosu ve ilerleme çubuğu artık ekranda olmadığında kapatın .

  5. Şimdi daha önce indirdiğimiz recovery.img dosyasını kullanacağız. Adım 2'deki gibi Vol-, Vol + ve güç ile telefonunuzu fastboot moduna yeniden başlatın fastboot devices. Aynı terminalden / cmd, tür fastboot flash recovery /downloads/recovery.imgdeğiştirme, /downloads/recovery.imgindirilen iyileşme tam yolu ile.

  6. Bunu yaptıktan sonra, telefonda " Bootloader'ı Yeniden Başlat " seçeneğine gitmek için ses düğmelerini kullanın ve seçmek için güç düğmesine basın. Önyükleyici yeniden yüklendikten sonra, "Kurtarma Modu " na gitmek için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için gücü açın. Ardından, yeni yüklediğiniz özel kurtarma işlemiyle karşılaşmanız gerekir.

  7. Bunlar TWRP için talimatlardır: Kurtarma işleminiz çalıştıktan sonra Sil> Gelişmiş Sil'e dokunun ve yalnızca sistem, veri, önbellek ve dalvik önbelleğini işaretleyin. Şimdi Sil'e kaydırın . Bu, tüm sistem ve kullanıcı verilerini cihazdan siler; harici sd kartlardaki veriler yalnızca bu 4 bölümü seçtiyseniz korunur.

  8. Şimdi yeni bir sistem görüntüsü indireceksiniz. Bir hisse senedi ROM'una bağlı kalmak istiyorsanız, işte XDA'dan (Bu sürüm köklü). XDA iş parçacığında birçok özel ROM vardır . ROM görüntüsünü indirin.

  9. Şimdi, TWRP'ye geri döndüğünüzde, ana ekranda olduğunuzdan emin olun (altta bir ana sayfa düğmesi olmalıdır) ve Gelişmiş> ADB Yan Yüküne gidin, ardından modu etkinleştirmek için kaydırın. Tür adb devicessonra, emin cihazınız doğru bağlandığından emin olmak yazmaya adb sideload /downloads/ROM.zipyerine /downloads/ROM.zipsadece indirilen ROM (.zip dosyası) tam yolu ile. Bu işlemin tamamlanması on dakika kadar sürebilir.

  10. Bu yapıldıktan sonra, yeniden başlatın! TWRP ana ekranından, Yeniden Başlat> Sistem'e gidin; doğru şekilde önyükleme yapmalıdır. İlk önyüklemenin tamamlanmasının bir saat kadar sürebileceğini unutmayın, bu yüzden bir güç kaynağına bağlı tutun!


4. Adımda ilerleme çubuğunu hiç görmediğimde ne olur? Sadece android logo animasyonunu süresiz olarak gösterir.
J. Lin

@JPL ile aynı sorun var, 4. adımda herhangi bir ilerleme çubuğu görmüyorum, eğer oem kilidini açtıktan sonra yeniden başlatmadan TWRP'yi yanıp sönmeye çalışırsam başarılı görünüyor ama yüklenemiyor (Kurtarma telefon ekranını yükledikten sonra sonunda bootloop'a geri dönüyor tekrar)
Predelnik

7

Bunu on saat önce sorulduğundan, ancak bu soruyu bulan başkaları için asker için çok fazla şey yayınlamıyor:

Lollipop'un ilk botu uzun sürebilir. Nexus 4'ümde, 4.4.4'teki OTA güncellemesinden sonra, yaklaşık yarım saat sürdü. Bunun en az 10 dakikası "uçan renkler" açılış ekranında geçti. Gücü olduğundan emin olurdum ve çok endişelenmeden en az 30-60 dakika beklerim.


2 saat bekledi ve hala hiç işe yaramayacak kadar sıkışmış.
RaduM

2
Bu yazıyı okuduktan sonra beklemeye devam etmeye karar verdim. Sonunda karşılama ekranına geldi. Muhtemelen sadece 15 dakika sürdü, ama sonsuzluk gibi görünüyordu.
mpen

1
Bana iyi bir 20 dakika aldı .. ama sonunda oraya .. vay.
Jahufar

Bu kesinlikle TWRP içeren daha karmaşık bir cevap denemeden önce ilk suç satırı olmalıdır
gorbysbm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.