Google Konum Servisleri kullanmadan GPS nasıl kullanılır?


18

Google Konum Hizmetleri gizlilik sözleşmesini kabul etmek istemediğim için bu özelliği kapattım. Böylece hücre tabanlı ve wifi tabanlı konum gibi bazı konum işlevselliği işlevsel olmayacağını biliyorum.

Ancak basit GPS işlevselliğinin normal bir şekilde çalışmasını beklerim. Benim için normal bir şekilde çalışmak , mevcutsa GPS verilerini kullanmak, aksi takdirde en son bilinen konumu kullanmak olacaktır . (Tarihsel olarak GPS alıcıları bu şekilde çalışır)
Google'ın şu anki (Android 5, Lollipop'u çalıştırıyorum) uygulaması, net bir düzeltme olmadığında, bana çok fazla uyarı atıp beni her yere yerleştirdiğinde hiç bir yer vermiyor gibi görünüyor benim evim yerine dünya.

Sorum:
GPS düzeltmesi yoksa, bilinen son konumumu önbelleğe alan bir üçüncü taraf konum sağlayıcı / spoofer bilen var mı? (sadece bana normal işlevselliği geri vererek)
Çok hoş olurdu ek işlevsellik Wifi / Hücre veri önbellekleme olduğunu, bu yüzden bir yerde varsa bir GPS düzeltme olmadan hatırlar.

Herhangi bir öneri büyük mutluluk duyacağız!


Ağ tabanlı konum için alternatif bir sağlayıcı (kök gerektiren Google'ın yerini almak) da kabul edilebilir bir çözüm olabilir mi?
Izzy

@Izzy - alternatif bilinen son konumu depolar mıydı? Diğer uygulamaların, uydu düzeltmesini beklemek yerine, bu bilgileri kullanmaya başlamak için kullanmasını sağlamak.
HasH_BrowN

Aklımdaki çözüm, cihazda yerel olarak depolanan hücre kulesi konumlarını kullanıyor (hangi alanlara ihtiyacınız olduğunu tanımlarsınız). Telefonunuz uçak modunda olmadığı ve verilerinizin kapsadığı bir alanda olduğunuz sürece, veri bağlantısı gerektirmeden nerede olduğunu her zaman bilir.
Izzy

@Izzy Bu GPS yardımcıları çalıştı yollarından biri olduğunu düşündüm ama bir düzeltme yeniden teyit değil. Konumumu önbelleğe alıyor (ve artan düzeltme hızını), bu yüzden GPS yardımcıları ile çözüm sorumu cevaplıyor. Bununla birlikte, belirttiğiniz bir çözümle de ilgileniyorum, bu önbellek çözümünün üzerinde bazı avantajları olan alternatif bir cevap olabilir.
Requist

1
Tamamlandı - aşağıdaki cevabımı görün. Bu sadece bir taslaktır, ancak size fikir vermeli ve ayrıntılar için daha fazla kaynağa işaret etmelidir. Zevk almak!
Izzy

Yanıtlar:


9

Bu uygulamayı deneyebilirsiniz: GPS Yardımları .

Birkaç GPS yardımı (LTO Uzun Süreli Yörüngeler, gpsOneXTRA ve AGPS gibi GPS Yardım Verileri) sağlayarak daha hızlı ve daha kararlı bir düzeltme sağlamaya çalışır ve bilinen son GPS verilerinizi önbelleğe alır.

Kök olmadan çalışır, ancak bazı seçenekler kök erişimi gerektirir.


İstediğimi yapıyor gibi görünüyor, biraz daha test edecek ama şimdiye kadar iyi görünüyor.
14'te

2
Program benim için iyi çalışıyor, belki cevabınızdaki açıklamayı ileride başvurmak için biraz artırabilir misiniz? Şimdi bunun Lollipop üzerinde çalıştığını biliyoruz, belki kısaca programın neden cevap olduğunu açıklayın.
14'te

Maalesef uygulama artık mevcut değil.
anol

11

Açıklamanızla tam olarak eşleşmiyor (GPS mevcut değilse "son bilinen" konumu kullanarak), ancak yine de iyi bir alternatif:

Cihazlarımdan ikisinde, tüm özel Google hizmetlerinden tamamen kurtuldum ve bunların yerine alternatifler aldım. Ayrıntılı olarak, bunu Google 5 olmadan Android'de tanımladım : Droid'inizi Ücretsizleştirin! Update ( güncelleme ¹). Kısacası ben de bunu yaptım:

  1. GApps olmadan gelen özel bir ROM'u flaş (burada: CyanogenMod)
  2. Yükleme microg (halefi NOGAPPS )
  3. Oluşturuluyor lacells.dbolarak XDA açıklandığı ve aygıta itilir

Sonuç olarak, hücre kulesi kimlikleri ve lacells.dbBlankStore Yal veya YalpStore üzerinden Playstore erişimi ve OpenStreetMap kullanarak çalışan bir Maps API kullanarak tamamen çevrimdışı bir çalışma konumu hizmetim var . "Etkin GPS yok" olarak, ulaşılabilen hücre kuleleri olduğu sürece konumumu hâlâ alıyorum. Bununla birlikte, GPS yoksa ve baz istasyonu yoksa "bilinen son konumu" kullanıp kullanmadığını söyleyemem.

¹ Açıklama: bağlantı sitelerimden birine git


Tatlı! Bu seçeneği çok beğendim, en kullanıcı dostu çözüm olmadığını düşündüm. Uygulamada, düşük bir SNR nedeniyle ona bağlanmak mümkün olmasa bile, herhangi bir hücre kulesini "göremediğiniz" pek çok yer olmayacağını düşünüyorum. Bir çözüm varsa bu çözüm GPS'e mi dönüyor yoksa GPS sürücüleri GApp'lerin bir parçası mı?
Requist

GPS bundan ayrıdır. Ben hiç "başarısız" denedim, bu yüzden GPS etkin ama hiçbir düzeltme ile nasıl davranacağından emin değilim. Benim tahminim sadece "en doğru seti" seçti ve böylece (GPS düzeltme olmadan) baz istasyonu konumunu kullanın - ama emin değilim.
Izzy

@ "Kullanıcı dostu" için gerekli: tekrar kolaylaştı. Artık resmi LOS desteğine sahip tüm cihazlar için microG için LineageOS var . Bu, önceden yüklenmiş, kullanıma hazır microG ve F-Droid ile birlikte gelir. Konum için, Mozilla arka ucunu önceden yüklediler (çevrimiçi veri getiriliyor, bu yüzden bunun Mozilla tarafından izlendiğini düşünebilirsiniz) - ancak bu arka ucu kolayca cevabımda açıkladığım LocalGSMBackend ile değiştirebilirsiniz. Bir esinti gibi çalışır, sadece yeni BQ cihazımı bununla donatılmış :)
Izzy

4

Fairphone 2 ve Fairphone Open OS kullanarak ve Google olmadan yaşamak için bu kılavuzu izleyerek , konum ara katman sağlayıcısı µg UnifiedNlp (GAPPS yok) kullanarak konum hizmetleri ayarladım

F-Droid deposunu kullanarak bunu yapmak kolaydır

  • Μg UnifiedNlp yükleyin (GAPPS yok)
  • LocalGsmNlpBackend gibi coğrafi konum arka uçlarını yükleyin
  • Coğrafi kodlama arka ucunu yükle NominatimeNlp
  • Telefonunuzu yeniden başlatın
  • Μg UnifiedNlp uygulamasını başlatın ve arka uçları ayarlayın. LocalGsmNlpBackend'de 'veritabanı oluştur' seçeneğini seçin ve OpenCellID veya Mozilla Konum Servislerinden bir veritabanı oluşturmasına izin verin (bu çok uzun sürer ve büyük miktarda veri indirir, bu yüzden WiFi'de olduğunuzdan emin olun)
  • Ayarlar'da Konum seçeneklerini etkinleştirme

Sonuç: Hem GPS hem de ağ tabanlı konum hizmetleri gizlilik üzerinde çok az etkisi olan veya hiç olmayan bir etkiyle çalışır.


1

Google Konum hizmetindeki konuma ve Android'deki konuma erişim birbirinden bağımsızdır.

Uygulamalar Android Konum Yöneticisi'ni (Google Konum hizmetine bağlı olmayan) veya Google Konum hizmetini kullanabilir.

Böylece, Android Konum Yöneticisi üzerinden konuma erişen uygulamaları kullanmaya devam edebilirsiniz. En iyi 5000 uygulamayı araştırmamıza göre, çoğu uygulama hala Android Konum Yöneticisi'ni kullanıyor. Dolayısıyla, Google Konum Hizmetleri olmadan iyi olmalısınız.


Evet, Android'de konum desteği çok gelişti. Hala Google konum hizmetini kullanmıyorum, ancak şimdi Android konum Yöneticisi son durumunuzu ve konumunuzu önbelleğe alıyor, böylece normal kullanım için üçüncü taraf araçlara gerek kalmıyor (belki Wifi / Celluar konum verileri hariç).
18'de
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.