Gerçekten bir görev yöneticisi yüklemem gerekiyor mu?


Yanıtlar:


88

Bunu gör

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

SSS: Neden Android ile Görev Killer Kullanmamalısınız? (Geekfor.me) - xda-developers

tl; dr sürümü:

 • Android daha fazla bellek gerektiğinde bir görevi otomatik olarak öldürmek için kodlanmış zor.
 • Yapması gerekenleri yaptığında Android bir görevi otomatik olarak öldürmek için zor kodlanmıştır.
 • Android, uzun süredir geri dönmediğinde bir görevi otomatik olarak öldürmek için kodlanmış zor.
 • Çoğu servis (muhtemelen arka planda çalışırken) aktif olarak bir şeyler yapmıyorken çok az hafıza kullanır.
 • Bir içerik sağlayıcı yalnızca bir bildirim verdiğinde bir şey yapıyordur. Aksi takdirde çok az hafıza kullanır.
 • Bir işlemi hazır olmadığında öldürmek, yalnızca kendisini yeniden yüklemesi ve yeniden gerektiğinde sıfırdan başlaması gerekmesine neden olur.
 • Bir görev muhtemelen bir sebepten dolayı arka planda çalışıyor olduğundan, onu öldürmek yalnızca onu kullanan etkinlik onu aradığı anda yeniden doğmasına neden olur. Ve yine baştan başlamak zorunda kalacak.
 • Bazı işlemlerin öldürülmesi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Kısa mesaj almamak, alarmlar çalmamak ve sadece birkaçını zorlamak için kapanır.
 • Telefonunuzda herhangi bir şeyin çalışmasını önlemenin tek gerçek yolu .apk dosyasını kaldırmak olacaktır.
 • “Home” düğmesine basmak yerine kapanana kadar “geri” ye basarak, uygulamadan çıkarsanız çoğu uygulama kendiliğinden çıkacaktır. Ama eve vurmak bile olsa, Android bir süre arka planda kaldıktan sonra onu öldürür.

Android tasarlandığı için uygulamaları öldürmenize gerek yok.


1
Bu, çalıştırdığınız uygulamalara bağlıdır. Her zaman bir cpu veya disk trafiği ağır uygulamasında başlattığınız anda, bir görev öldürücü kullandıktan sonra uzaklaşan bazı yavaşlamaların olduğunu fark edebilirsiniz.
Barfieldmv

2
Bazı kişilerin bu sistemin sizin için gerçekten halledebileceği bir şey olduğunu kabul etmekte zorlanması doğaldır. Bunun nedeni, bilinen hiçbir sistemin şu anda böyle bir çalışmadığı, çoğunlukla tarihi bir miras yüzünden. Ama gerçekten böyle çalışıyor. Bir görev yöneticisine gerek yok! Korkularınızı serbest bırakın ... Aslında tüm görev yöneticileri, bir dereceye kadar, başka yan etkiler yaratan kesitlerdir.
pjv

18

Hayır ve hatta Android'in en son 2.2 sürümleriyle daha da fazlası. Onları kullanırdım, ama durdum ve bir görev yöneticisi / katili kullanmayı bıraktığımdan beri her şey daha iyi oldu. Uzun süre boyunca tonlarca CPU kullanan bir işlem hakkında bilgilendirilmek istiyorsanız, o zaman bu kaçma işlemini öldürme seçeneği verecek olan Watchdog adlı bir uygulama var.


7

Evet. Bir görev katil uygulamasına sahip olmalısınız, ancak düşündüğünüz nedenlerden dolayı değil.

Kaçak işlemler yaptım (belki bekçi köpeği yardımcı olabilir) google maps gibi iki kez koştum, bir kere cpu / ram'ımı öldürmek ve bir kere gerçekten çalışmak. Her iki örneği de öldürmek için görev katilini kullanmam ve sonra normal olanı çalıştırmam gerekti.

Nadiren aslında bir şeyleri manuel olarak öldürmeniz gerekecek. Ancak tüm programlar gibi, bazen de olur. Telefonumun tamamında uygulamalar çökmesine neden oldu ve root veya başka bir şeyle çalışmıyorlardı.


4

Bazen bir uygulama çöktüğünde veya yanıt vermediğini belirten bir duruma ulaştığında, onu manuel olarak kapatabilirsiniz. . . ancak yavaşlama sorunları için, işletim sisteminin kendisi şu anda daha fazla görevi yürüttüğü için bir görev yöneticisi gerekli değildir.


2
Bunu ekleyeceğim, bazen uygulamaların kapatılması gerekebilir ancak bunu genellikle işletim sistemi içinde yapabilirsiniz. Uygulamaları kapatmak için Görev Yöneticisi'ne ihtiyacınız yoktur, Ayarlar> Uygulamalar> Çalışan Servisler'e gidebilirsiniz (işletim sistemi sürümüne bağlı olarak farklı olabilir). Menüden Çıkmaya Zorla düğmesine basabilirsiniz.
saat

Bir görev katilinin Sheldon'ı yapmasına gerek yok, sadece normal ayarlara geçin: D
Nathan Schwermann

Advanced Task Killer (Ads ile bile) daha güzel bir UI buldum. Ancak buna ihtiyacınız yok. Stok android gerekli tüm araçlara sahiptir. Aynı sebepten, uygulama menüsünden Uninstaller vs kullanıyorum, daha kolay.
Dmitriy Likhten 13:10

@schwiz Tabii ki, "Uygulamalar" 'a gidebilir ve bir zorla durdurma yapabilirsiniz ve aslında "Gelişmiş Görev Yöneticisi" nin en son sürümünün yaptığı, ancak şu anda tüm uygulamalar yerine çalışan uygulamaların listesini görmek güzel. Ancak çoğunlukla cevap, bir görev yöneticisine ihtiyaç duymamanızdır.
tooshel

3

Başlıklı bu kapsamlı bilgilendirici & kolayca Okunması makale " Android Görev Killers Açıklaması: Ne Yapar ve Them Kullanılamaz Neden " Android varsayılan olarak oldukça iyi kendi başına süreç yönetimini nasıl işleyeceğini hızlı bir genel bakış sağlayacaktır. (Temelde bir Görev Yöneticisi / Katil Uygulaması gerekli değildir - Android işletim sisteminin erken sürümlerinde daha kullanışlıdır)

Makale açıklayacaktır:

 • Android İşlemleri Nasıl Yönetiyor?
 • Neden Görev Katilleri (Genellikle) Kötü Haberler?
 • Bunun yerine ne yapmalısınız, örneğin:

  • Kaçak İşlemleri İzleyin
  • Kötü Uygulamaları Kaldır
  • Muhtemelen Telefonunuzu Köklendirin (gerekli olmasa da)

2

Froyo'yu çalıştırırken görevleri öldürmek için değil, çalışanların listesini incelemek ve uygulamaların nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kolay bir yol bulmak için görev yöneticisini kurdum. Bu, neyin hızlı şekilde çalıştığını öğrenmenin en kolay yolu gibi görünüyordu.

Artık Gingerbread'e sahip olduğum için, sadece ayarlar menüsündeki uygulamalar altındaki "çalışan" listesini kullanıyorum.


1
Gingerbread'te, Ayarlar'daki "Uygulamalar" listesinin Çalışan Hizmetler bölümü, hangi uygulamaların çalışmakta olduğunu ve 3. taraf araçlarına gerek olmadığını söyler.
GAThrawn

@Gathrawn İyi nokta. Gingerbread almadan önce cevapladım.
Alex B

Yükselttim çünkü bunun bir aşırı oyu hak ettiğini sanmıyorum. Cevabın yanlış olduğunu sanmıyorum, özellikle de bazı telefonların (yani Samsung Captivate) ABD’de resmi kanalları üzerinden Gingerbread’e sahip olduğunu düşünüyoruz.
Şans

0

İdeal olarak, Cristi tarafından belirtilen nedenlerden dolayı bir görev yöneticisine ihtiyacınız yoktur.

Android'de rastgele yavaşlamalar muhtemelen iki kaynaktan birinden kaynaklanıyor:

 • Kötü programlanmış uygulamalar (çoğunlukla)
 • Android hafızayı temizler ve yer açmak için eşyaları boşaltır (bu sadece geçici olmalı, ancak eski cihazlarda veya özel ROM'larda çok can sıkıcı olabilir)

Yavaşlamalar yaşıyorsanız ve bunlara neden olan uygulamaları kaldırmak istemiyorsanız veya kaldırmak istemiyorsanız (veya hangilerinin olduğunu bilmiyorsanız), bir görev katili gerçekten bir fark yaratabilir. Aynısı, yeterli RAM'e sahip olmayan eski cihazlar için de geçerlidir.

Yani: gerekli olmamalıdır, ancak cihazınızda yanlış uygulamalar varsa, bunu bir geçici çözüm olarak deneyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.