Geliştirici Ayarlarındaki “Hücresel devir teslimine Agresif Wi-Fi” seçeneği ne işe yarar?


29

Android Lollipop 5.0'da, "Geliştirici Seçenekleri" nin varsayılan olarak denetlenmeyen "Hücresel aktarma için Agresif Wi-Fi" onay kutusunu bulunduğunu fark ettim. Bu ayarın ne yaptığını ve geliştirici seçeneklerinde neden varsayılan olarak devre dışı bırakıldığını ve gizlendiğini bilen var mı?


Bu seçeneğin adına bakılırsa, bu seçeneğin işaretlenmesinin WiFi sinyali kötü olduğunda telefonun hücresel verileri kullanmaktan daha mutlu olmasını
sağladığı görülüyor

Yanıtlar:


26

En shouldSwitchNetwork()iyi kod ne yaptığını açıklar. WiFi durum makinesini, bağlantıyı WiFi'den hücresel ağa çevirmeye karar vermeye teşvik etmek için WiFi RSSI'yi (alınan sinyal gücü göstergesi) yapay olarak azaltır. WifiStateMachine.java'ın 3559 hattı civarında ( Android 6.0.1_r10 için 4262 numaralı hat ):

int rssi = mWifiInfo.getRssi() - 6 * mAggressiveHandover
        + (homeNetworkBoost ? WifiConfiguration.HOME_NETWORK_RSSI_BOOST : 0);

Değişken mAggressiveHandover, Geliştirici Ayarları tarafından 0 veya 1int olarak ayarlanmış bir değerdir :

private void writeWifiAggressiveHandoverOptions() {
    mWifiManager.enableAggressiveHandover(mWifiAggressiveHandover.isChecked() ? 1 : 0);
}

rssi: Değişken bağlantı sınıflandırılır nasıl etki devam ediyor isBadRSSI, isLowRSSIya da isHighRSSI.

Geliştirici seçenekleri altında neden gizlendiğine gelince, biraz garip göründüğü için, rastgele bir skalarla (6) bazı davranışların istenen yöne davranışını dürtmek için ortaya çıktıkları söylenebilir. Google muhtemelen bu ayarın sonuçlarından ve ayarlamanın en uygun yolundan emin değildir rssi. Eğer hatalıysam ve bu bir şekilde anlamlıysa, kabul etmekten ve burada nedenini açıklamaktan mutlu olurum.

Bu ayarın kapatılması , hücresel geçişi tamamen KAPATMAYIR . WiFi bağlantısı hala bir puan alıyor ve puan çok düşükse devre dışı bırakılıyor. Ancak hey, ilk puan da keyfi olarak belirlendi.


5

Hücresel Handover'a Wifi, güçlü bir WiFi bağlantınız olmadığında otomatik olarak hücresel verilere geçiş yapan telefonlardaki bir özelliktir. Bunu birkaç nedenden dolayı etkinleştirmek istersiniz:

  • Pili koruyacak - Telefonunuz bir Wifi bağlantısına bağlanamadığında hücresel verilere geçiş yapmazsa, telefonunuz WiFi aramaya devam eder, böylece pili kullanır.
  • Verileri kullanmak için evinizden çıkarken veya bir bağlantınız olmadığında WiFi'yi kapatmanız gerekmez.

1
Öyleyse, "Hücresel devir teslimine Agresif Wi-Fi" kapatılması özelliği tamamen kapatıyor mu? ya da sadece wifi ne hücresel geçiş yapmak için daha yüksek bir kesim olması davranışını değiştiriyor mu?
ivanatpr

-2

Hayır özelliği tamamen kapatmaz, etkinleştirerek AÇIK hale getirmez, SADECE ayarlar → Wi-Fi → Wi-Fi Gelişmiş menüsü'nden açılabilir / kapatılabilir (Sağ üstteki üç nokta simgesi) köşesinde) ve sonra "Akıllı anahtar" (Verizon Samsung Galaxy Note 4 Android 5.1.1) 'in yanındaki kutuyu işaretleyin, aksi takdirde geliştiriciler menüsü aracılığıyla dürüstçe yaptığınız tek şey, bu aynı seçeneği sadece / Telefonunuz yaşandığı zaman herhangi türünü ağı "hıçkırık" makul bir sürede ve yolu ağı türünü değiştirmek unutuyor. Ben varsayalım olabilir hücresel verilere Wi-Fi onun internet bağlantısı değiştirmek için sisteme bir künt veya ani hatırlatma olarak düşünmek ve / veya tersi.


1
OP'ye yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederiz , ancak bu 1 yıl önce soruldu ve cevabınızı okuyucular için takip etmesi zor. Posta işaretlerinizi ve / veya kod işaretlerini uygun şekilde kullanmak için gönderinizi düzenleyebilir misiniz?
Aaron Gillion
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.