Android ile DSLR fotoğraflarını coğrafi olarak etiketleme


9

Android için saklayabileceği telefon GPS'inin bir kaydını kullanarak GPS olmayan DSLR fotoğraf makinemle çektiğim resimleri etiketlememde bana yardımcı olacak herhangi bir Android uygulaması var mı?

Yanıtlar:


3

GPS Essentials uygulaması konumunuzun yol noktalarını ayarlamanıza izin verir, böylece fotoğraf çekerken bir yol noktası ayarlayabilirsiniz. Daha sonra eve döndüğünüzde resimlerinizi bilgisayarınızda etiketlemek için GeoTag gibi bir yazılım kullanabilirsiniz .


Bu yüzden, mevcut coğrafi konumu manuel olarak almak zorundayım. My Tracks gibi bir zaman damgasıyla sürekli saklamaz mı?

2

Benzer bir çözüm arıyordum. Does bu yardım?

Güncelleme : Kısacası, bir GPX günlüğü oluşturmak için Android'de MyTrack uygulamasını kullanın ve ardından resimlerinizi coğrafi etiketlemek için bu günlüğü kullanmak için GPicSync kullanın.


2

Sadece telefonu ve kameradaki saati senkronize ettiğinizden emin olun. Gerekirse .gpx dosyalarınızdaki zamanı daha sonra düzenleyebilirsiniz, ancak biraz zaman alabilir.

Kameranızda ve GPS'de farklı zaman geçirdiyseniz , zaman kaydırma için ExifTool komut satırı yardımcı programını kullanabilirsiniz . Sizin rahatlığınız için, bu araç için bir GUI ön ucu da vardır.


GUI ön burada bulabilirsiniz: freeweb.siol.net/hrastni3
Papuass

1

Bu uygulama sorununuzu Coğrafi etiket fotoğrafları çözecek

Bu sistem, saati ve konumu izlemek için telefonu kullanır ve ardından fotoğraflarınızı DSLR'den bir web sitesine yüklersiniz ve site, fotoğraflarınızı telefonunuzun bilgilerine göre coğrafi olarak etiketlemenize yardımcı olur. Temel olarak telefon, bulunduğunuz yeri takip eder ve bilgileri siteye gönderir ve ardından fotoğrafları yüklediğinizde site, fotoğraflardaki zaman damgalarını konumlarla eşleştirir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.