Telefonumdan çalınmış olan kişisel bilgileri silmenin bir yolu var mı?


19

Telefonum çalındı. Hırsızın, aramalar, metinler ve telefonun içeriğinde kayıtlı bilgiler gibi kişisel bilgilerime erişmesini istemiyorum. Bu bilgileri telefonumdan silmemin bir yolu var mı?


1
Telefonunuzun çalındığını duyduğuma üzüldüm. PlanB'yi ayarlayabilir ve telefonunuzu bulabilirseniz, hırsıza karşı yaptığınız eyleme dikkat edin.
Dunhamzzz

Yanıtlar:


20

Telefonunuzda hala pil gücü kaldığı ve hala açık ve telefon şebekelerine bağlı olduğu sürece, telefon çalındıktan sonra uzaktan yüklenip kullanılabileceğini bildiren telefon silme uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

Android Market'te hızlı bir arama yaptığınızda, bu amaç için tasarlanmış PlanB vardır:

Plan B, telefonunuzu kaybettikten sonra indirdiğiniz 'telefonumu bul' uygulamasıdır.

B planı kayıp telefonunuzu bulmak için son çare.

Bu, telefonunuzu zaten kaybettikten sonra indirdiğiniz ilk ve tek 'telefonumu bul' uygulamasıdır. Telefonunuzda Lookout olması, telefonunuzu korumanın ve hızlı bulmanın en iyi yoludur, ancak telefonunuzu zaten kaybettiyseniz ve Lookout'u yüklemediyseniz Plan B'yi kullanın.

Ve Phonelocator Pro bunu tanıtan biridir:

  • Telefon kaybolduktan sonra kurulabilir. Uzaktan Android Marketten bu uygulamayı telefonunuza yükleyin. "PLlocator" kelimesini kısa mesajla telefonunuza gönderin. Telefon konumu ile cevap verecektir. Kelime büyük / küçük harfe duyarlıdır, bu yüzden bu kelimeyi "PLlocator" olarak gönderdiğinizden emin olun.

Vay, Market'in itme özelliğini çok güzel kullanıyorum.
Matthew,

2

Evet, bunu yapmak için bir uygulama yüklediyseniz (açıkça sizin durumunuzda değil) veya telefonunuz böyle bir işleve sahipse. Elinizde olup olmadığını bilmiyorsanız veya nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, operatörünüzü aramalı ve sormalısınız. Çalınan bir telefon hakkında ne yapacaklarını en iyi bileceklerdir.Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.