Samsung Galaxy Tab 10.1'de Honeycomb'daki saat dilimini nasıl değiştirebilirim?


17

Galaxy Tab 10.1'i ilk açtığımda, saati otomatik olarak ayarlamasını söyledim. Maalesef artık Tarih ve saat ayarlarında saat dilimi GMT + 00: 00 olarak ayarlanmış ve devre dışı (bu yüzden değiştiremiyorum). Saat dilimi ayarını nasıl değiştirebilirim, böylece değiştirebilirim?


Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Manuel ayarlar devre dışı!

Yanıtlar:


13

Bu sorunu çözmek için TimeZone Changer adlı ücretsiz bir uygulama indirdim . Samsung'un bunu neden devre dışı bıraktığını hala anlamıyorum.


Samsung kasıtlı olarak devre dışı bırakmadı. Bu tabletlerin ön sürüm yazılımına sahip olduğu söylendi (bu güncellenecek) ve bu bir hata.
Daryl Spitzer

Benim için de çalıştı. Cihazımı fabrika ayarlarına sıfırlamaktan çok daha iyi.
Matt Guest

1
@Daryl Bağlantıyı ekledim.
Matthew

Müşteri desteğine e-posta gönderdim ve cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamamı söylediler. Bunu gördüğüme sevindim!
Nathan Schwermann

5

Ben de saat dilimi veya zaman değiştirmek için alamadım. Ağ zamanını da kullanmayı durduramadı. bir fabrika ayarlarına sıfırlama (ayarları | gizlilik), doğru ağ zamanını kullanmadan söyleme zaman zaman timzeone ayarlamak ve bu amele para cezası.


Google I / O'daki Samsung destek masasındaki adam da aynı şeyi söyledi.
Daryl Spitzer

5

Sorun, Samsung Galaxy Tab'deki "Otomatik Saat Dilimi" ayarının varsayılan olarak açık olması ve devre dışı bırakma tercihinin yerleşik ayarlar uygulamasında eksik olmasıdır.

Android pazarında, Galaxy Time Zone Fix adlı bu sorunu düzeltmek için özel olarak tasarlanmış bir uygulama var . Yerleşik ayarlar uygulamasının "Tarih ve Saat" bölümünü taklit eder, ancak eksik tercihleri ​​ekler.

resim açıklamasını buraya girin


1

"Otomatik - Ağ tarafından sağlanan değerleri kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın. İlk giriş olmalı Settings -> Date and time.


1
Bu giriş orada değil (Veri ve saat ayarlarında). Belki de bu Samsung'un Honeycomb limanında bir hatadır.
Daryl Spitzer

1
@Daryl Bu talihsiz. Düzeltilmesi veya diğer cihazlara sahip kişilerin uğrak olması durumunda bu cevabı burada bırakacağım.
Matthew,

0

Aynı sorunu yaşadım ve ağ tarafından sağlanan değerler kilitlendi / devre dışı bırakıldı ve bunları değiştiremiyorum.

Ancak ClockSync kullanmak benim için çalışıyor.


0

bununla mücadele ettik, sonra çözdük, aylar sonra tekrar yaşadık ve tekrar mücadele ettik - her şeyi yaptık, ama her zaman bir veya iki veya üç dakika sonra varsayılan saat dilimine geri döndük ...

güç kapalı ... güç açık, mümkün olan en kısa sürede Ayarlar'a gitti, Otomatik Saat işaretlendi, Otomatik Saat Dilimi işaretlenmedi, listeden saat dilimimizi seçti, Ana Sayfa'ya hafifçe vurup favori uygulamamıza geri döndü - ve iyi, çünkü geri dönüşü olmayan ...


-1

Takvim uygulamasına gidebilirsiniz ve ayarlar altında "yerel saat dilimini kullan" başlıklı bir onay kutusu bulunur. Bu kutuyu işaretleyin, ardından saat dilimini ayarlayabilirsiniz.


Bu yalnızca takvim için saat dilimini değiştirmenize olanak tanır; sistem saat dilimi hala eski ayarda sabittir.
Shawn Lauzon
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.