Facebook IM'yi kalıcı olarak nasıl kapatabilirim?


9

Yeni bir google telefonu (G2) aldığımdan beri facebook uygulaması sürekli çalışıyor. Kapatıyorum ve hala bir sebepten dolayı çalışıyor. Her zaman Facebook'ta dolaşıyorum ve insanlar bana "yatağa git" veya "merhaba? Cevap vermiyor" gibi anlık mesajlar göndermek gibi bir sorun değil. istedikleri zaman ve telefonum uyurken, işteyken veya durum ne olursa olsun Facebook'ta müsait olduğumu söylüyor. (verimsizim gibi görünüyor)

Facebook IM'yi mobil cihazımdan kapatmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Herhangi bir öneriniz var mı


1
HTC Sense için Facebook veya Android için resmi Facebook uygulamanız var mı?
Matthew,

benim G2 ile gelen resmi uygulaması. Ana sayfamda da büyük bir widget var.
triplethreat78

2
Ana sayfanızda bir widget varsa, o zaman her zaman çalışır. Gerisini durdurma şansına sahip olmak için widget'ı kaldırmanız gerekir.
GAThrawn

Ben aynı sorunu var ve ben her şeyi denedim, hatta android benim app kaldırma ve hala benim aptal resim benim adım yanında aptal bir cep telefonu simgesi ile "mobil kullanılabilir" olarak görünür .. Ben facebook silebilirim ..Benim sinirlerime

Yanıtlar:


8

Facebook uygulamasının en yeni sürümü sohbet içermiyor. IM'nin çalışmasını engellemek için Facebook Messenger uygulamasını kaldırabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.


Eski resmi Android için Facebook uygulamasında, sohbeti aşağıdakiler aracılığıyla kapatabilirsiniz:

  1. Facebook'u başlat
  2. Ana menüde olduğunuzdan emin olun (haber akışını gösteriyorsa Geri'ye basın)
  3. "Sohbet" i tıklayın
  4. Menü düğmesine basın ve "Çevrimdışı Ol" tuşuna basın

Bu, sohbete geri döndüğümde onu tekrar açması dışında çalışır. Facebook'un sadece sohbet görmediğiniz bir seçeneğe sahip olmasını veya tıkladığınızda, "Çevrimiçi ol" veya başka bir şeyi tıklayana kadar çevrimdışı kalmasını diliyorum.
triplethreat78

1
@DJTripleThreat Sohbet etmek istemediğinizde neden sohbete gitmeniz gerekiyor? : P
Matthew,

2
@Matthew .. ha! Bazen sohbet etmek istemiyorum, bazen yapıyorum, yaptığımda , tüm zaman boyunca arı ÇEVRİMDIŞI olduğumu bilmek ve sohbeti açıp normal bir IM istemcisi gibi insanların pop-up penceresini görebilmek istiyorum .
triplethreat78

2

Droid'inizde FB messenger uygulaması yüklüyse, uygulamalara gidin ve Messenger'ı açın (Mesajlaşma'nın yanındaki FB mavi uygulaması). Menü düğmesine basın (Droid'in önündeki 4 küçük kare) ve sağda Oturumu Kapat seçeneğini görmelisiniz. Dikkatli olun, orada çıkış yaptıktan sonra Devam yazıyor. Devam ederseniz, sadece tekrar giriş yapmanızı sağlar. Yani, FB sohbete giriş yapmak istediğinizde sadece uygulamaya devam edin ve Uygulamaya geri dönün ve Devam edin.


1

Maalesef, aslında çalışması gerektiği gibi bunu yapamayacağınızı fark ettim.

Sadece ben bulduk çözüm uygulamasını kaldırmaktır. Birçok sağlayıcı ve üreticinin Facebook'u bir "sistem uygulaması" olarak içerdiğini biliyorum. Neden sahip olduklarını bilmiyorum, ama bu kökleşene kadar orada sıkışmış demektir.

Facebook uygulamasından çıkış yapabilir ve bir web tarayıcısında m.facebook.com'u kullanabilir veya Android için FriendCaster gibi bir alternatif indirebilirsiniz . (Onlar için çalışmıyorum, beğenmediyseniz başka birini arayın).

Joe :)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.