Dosya aktarımı için MTP'ye uygulanabilir bir alternatif var mı?


36

En son sürümlerin (ICS +?) Artık yığın depolaması olmadığından, MTP'ye uygulanabilir bir alternatif var mı?

Protokol doğası gereği bozuk gibi görünüyor ve bu formata gerileme kararı çok 'iphone-esque' hareketi gibi görünüyor (aptalca şeyler, kullanıcıların gücünü elinden alın).

Gösterilmemesi gereken dosyalarda (örn.) Sayısız sorun var gibi görünüyor ve bana bir dosyayı transfer etmenin sistemin yeniden başlatılmasını gerektirmekten daha kolay olması gerektiği gibi görünüyor - Ben makul bir şekilde bu şekilde talep ediyorum.

Wi-Fi dosya transferi gibi araçların farkındayım, ancak çoğu zaman kendimi wifi olmayan alanlarda sadece dizüstü bilgisayarım, telefonum ve bir usb kablosuyla buluyorum. Mesela geçen gün, bir telsiz sistemi kullanmaya kesinlikle elverişsiz bir ortam olan bir uçaktım.


Bu yöntemlerden birini kullanın: askubuntu.com/questions/189591/… SSH SFTP işleri.
Ciro Santilli,

4
Dünyanın senin gibi daha fazla insana ihtiyacı var! “Aptalca şeyler al, kullanıcıları güçten kes” ** ** Sen hemen benim arkadaşımsın, fostandy. ** Uzman kullanıcı kulübüne hoş geldiniz.
aslaMind9

Yanıtlar:


18

Aşağıdaki yöntemler Windows 7'de test edilmiştir; Ubuntu Tabanlı Dağıtım ve Masaüstü Ortamlı Slackware KDE 4.1x. Mac hakkında hiçbir şey söylenemez. Bu sorunun cevabı, orada çeşitli yöntemler için birleştirilmiş bir kılavuz görevi görmesi amaçlanmıştır.

Aşağıdaki birkaç yöntem USB Bağlantısının etkin olmasını gerektirir. Bu, aşağıda belirtilen talimatlarla sağlanabilir:

Bu bilgilerin bir kısmı yalnızca Android 5.0 ve daha üst sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir. Cihazınız 4.4 veya daha düşük çalışıyorsa, Menü simgesi bu şekilde görünür . Cihazınız 4.3 veya daha düşük çalışıyorsa, Ayarlar simgesi bu şekilde görünür .

USB bağlantısı bağlantısını kurun ve kullanın (Windows XP için yönergeler dahil)

1. Bir USB kablosu kullanarak cihazınızı başka bir cihaza bağlayın.
2. Ekranın üstünde bir USB simgesi ve bir medya aygıtı olarak bağlanmış veya bir kamera olarak bağlanmış bir bildirim göreceksiniz. Bağlanma amaçları için, bağlantının türü önemli değildir.
3. Cihazınızın Ayarlar menüsünü açın .
4. "Kablosuz ve ağlar" altındaDiğer> Bağlantı ve taşınabilir erişim noktası .
5 Kutuyu işaretleyin veya "USB bağlantısı" nın yanındaki anahtarı açın. Bağlantı kurulduğunda, aşağıdaki bildirimlerden birini göreceksiniz ve İnternet’e bağlanabilirsiniz (cihazınız Andriod 4.4 veya daha düşük çalışıyorsa simgeleriniz biraz farklı olabilir):
Taşınabilir Wi-Fi etkin alanı etkin
USB bağlantısı etkin
Çoklu bağlama veya sıcak nokta bağlantıları etkin

Veri bağlantınızı paylaşmayı durdurmak için, kutunun işaretini kaldırın veya Ayarlar menüsünde "USB bağlantısı" nın yanındaki anahtarı kapatın veya USB kablosunu çıkarın.

Windows XP ile USB bağlantısı

Windows XP çalıştıran bir bilgisayar kullanıyorsanız, cihazınızı bilgisayarınıza bağlamadan önce bir yapılandırma dosyası yüklemeniz gerekir.

1. Cihazınızın USB bağlantısını açmak için yukarıdaki adımları izleyin.
2. Aşağıdaki yapılandırma dosyasını ( tetherxp.inf ) Windows XP bilgisayarınıza indirin. Genellikle, bağlantıya sağ tıklayıp "Farklı Kaydet" i seçebilirsiniz. (Tarayıcınız dosya adına “.html” eklerse, .html uzantısını kaldırmak ve adını bunun yerine “.inf” ile değiştirmek için adı düzenlemeniz gerekir.)
3. Bir mobil cihaz kullanarak bilgisayarınıza mobil cihazınızı bağlayın .) USB kablosu.
4. Windows XP'nin Yeni Donanım Sihirbazı açıldığında, seçmek No değil şu anda , ardından İleri .
5. seçinYükleme listesi veya belirli bir konumdan, ardından İleri .
Click 6. Gözat'ı Eğer 2. Adımda indirdiğiniz yapılandırma dosyasını yüklediğiniz dizine göz atmaya, ardından İleri .
7. Windows XP, Android USB Ethernet / RNDIS için yazılımı yüklemeyi bitirdiğinde Son'u tıklatın .

( Kaynak )


Yöntem 1

Bu yöntem telefon depolama alanına erişmek için USB Tethering ve bir uygulama kullanır.

Prosedür :

 1. Play Store'dan MTP-Alternatif USB Sürücüsünü yükleyin .
 2. MTP-Alternative uygulamasını açın, CONNECT AND ENABLE USB TETHERING seçeneğini seçin ve USB Tethering'i etkinleştir öğesini seçin .
 3. BackTuşa bir kez dokunarak veya uygulamayı başlatıcınızdaki simgesinden açarak uygulamaya geri dönün .
 4. Windows ve Ubuntu için talimatlar artık uygulamada gösterilecek. İşletim sisteminizi seçin: Windows veya Ubuntu ve buradaki kılavuzu izleyin. Alternatif olarak, ağ bağlantısını Windows veya Ubuntu'da (Linux) kaydetmek için aşağıda belirtilen talimatları uygulayabilirsiniz.

Windows için :

 1. Yönetici ayrıcalıklarına sahip olduğunuzdan emin olun. Bu Microsoft Update'i indirin ve yükleyin .
 2. WebClient hizmeti ağı klasörü erişim için etkinleştirilmesi gerekir. Hizmet durumunu belirlemek için, bir Çalıştır iletişim kutusu açmak için + düğmesine basın R. Yazıp services.mscTamam'ı tıklatın . Servisler penceresi bir servis listesiyle açılacaktır.
 3. WebClient'i görmek için aşağı kaydırın ve karşılık gelen Başlangıç ​​Tipini kontrol edin . Devre dışı değilse , pencereyi kapatın. Eğer öyleyse, yap

  Right-Click -> Properties -> General -> Startup Type -> Automatic -> Apply -> OK. Ayrıca, sistemi başlangıçta yapılan yüklenmelerden korumak için Manuel üzerinden Otomatik seçeneğini de seçebilirsiniz .

 4. Şimdi + tuşuna basın R, yazın regeditve Tamam `ı tıklayın , Evet'i seçin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresi açılacaktır.

 5. Araç Çubuğunda Tıkla Edit -> Find. Aranan alanına karşılık gelen iletişim kutusuna şunu yazın WebClient. İşaretini kaldırın Değerler ve Veri ya da başka sadece kontrol Keys altında Bakılacaklar . Sonrakini Bul'u tıklayın . Arama yapacak ve önceden seçilmiş bir girişi göstermelidir. Seçili girişin (alt panelde) konumunun

  Computer/HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\WebClient.

 6. Açık WebClient girişi, içindeki içeriğe erişmek için sağ yön oku tıklayın.

 7. Parametreler'i tıklayın . Sağ tarafta, tıklayın BasicAuthLevel -> Modify. Gelen Değer verisi alanına değerini değiştirin 2ve tıklayın OK .
 8. BasicAuthLevel girişi yoksa, boş beyaz alanda sağ tıklayıp oluşturun DWORD (32-bit) Valueve onu adlandırın BasicAuthLevel. 7. adımı izleyin.
 9. Tüm değişikliklerin geçerli olması için sistemi şimdi yeniden başlatın. Telefonu şimdi bilgisayara tekrar bağlamak için MTP-Alternatif uygulamasını açmanız gerekecek.
 10. Telefonun Depolanmasını eşlemek için Bilgisayarım'ı açın .
 11. Adres Çubuğunun altında Harita Ağ Sürücüsünü tıklayın .
 12. İlgili Klasör alanına, Yazıp Son'a\\192.168.42.129@8081 tıklayın . Telefonunuzun dizin içeriğinde bir pencere açılacaktır . /
 13. Smartphone'da yalnızca Dahili [SD kart] varsa, sdcardklasöre girin . Aksi takdirde, storageklasöre girin ve istediğiniz depolamaya girin.
 14. Bu ağ sürücüsüne içeriden erişebilirsiniz My Computer -> Network Location. Ayrıca, bu sürücüyü Right-Click -> Rename, sürücünün üzerinde yaparak yeniden adlandırabilir , adı girip isabet alabilirsiniz Enter. Yukarıda belirtilen talimatlara sahip akıllı telefon PC'ye bağlı değilse, sürücünün erişilebilir olmayacağını unutmayın.

(Kaynak: ykasidit , Yeehawup , MTP-Alternatif )

KDE 4.1x ile Ubuntu (Linux) için :

 1. Dolphin dosya tarayıcısını başlatın . Gelen Yerlere tıklayın Ağı .
 2. Tıklayın Add Network Folder -> WebFolder (webdav).
 3. Herhangi Gir Ad , izin Kullanıcı , alanı boş girmek 192.168.42.129içinde Sunucu alanına girin 8081yılında Liman alanında. Windows işletim, türü ya adımında 13 gereğince /sdcard/veya /storage/içinde yer alana, kontrol oluşturma ve bu uzak klasör için simge ve tıklayın Kaydet ve Bağlan . Şimdi depolama içerikleriyle birlikte bir pencere açılacaktır.
 4. Ağ konumu kaydedilir Places -> Network -> Namenerede İsim Ayrıca içine Bu klasörü sabitleyebilirsiniz 3. adımda dan Yerlere bu klasörün üzerinde yaparak Right-click -> Add to Places.

Yöntem 2

Bu yöntem, telefon depolama alanınıza erişmek için ADB arayüzünü kullanır. Zaten yoğun birçok kullanıcı kapsadığı alındı ve bazı cevaplar erişilebilir burada . Kısaca, Android Tutkunları kullanıcılarının bazı yanıtlarından alıntılanan talimatlar aşağıdadır.

İşletim Sisteminize ADB Kurulumu

Aslında, geliştirme için kullanmak istemiyorsa , tüm SDK'yı kurmak gerekmez . Ortalama bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu bağlamda temel ADB komutlarını çalıştırabilmek için ilk kurulum tamamen yeterlidir. Bunun nasıl yapıldığını açıklamaya çalışacağım ve umarım en çok kullanılan bilgisayar sistemlerini de kapsayacağım.

Gereksinimler

İlk önce, temel ikili dosyalara ihtiyacınız olacak. Bunlar Linux, Windows ve Mac için resmi indirme sayfasında bulunabilir .

Windows kullanıcıları

Bilgisayarınız Windows kullanıyorsa, cihazınız için özel sürücülere de ihtiyacınız olacaktır (burada genel bir çözüm yoktur, bu nedenle bunu kendiniz kontrol etmeniz gerekir; genellikle bu sürücüler üreticinin web sitesinde indirilmeye sunulur).

Linux ve Mac OS kullanıcıları

Linux ve Mac OS kullanıcılarının cihazlarını işletim sistemiyle tanıştırması gerekebilir. Linux için cevabımda açıklanan gerekli adımları burada bulabilirsiniz . Mac OS'ye aşina olmam, bunun için konuşamam.

Kurulum

Linux

Linux için bu oldukça kolaydır: İndirilen ikili dosyaları istediğiniz bir dizine açmanız yeterlidir. Bunu yazdığım zaman, bu sadece iki dosya olacak: adbve aapt( QtADB tarafından kullanılıyor ve ADB komutlarının doğrudan çalıştırılması gerekmiyor). Dosya izinlerini çalıştırılabilir hale getirmek için ayarlayın (örn. Komut satırından:) chmod 0755 adb aapt. Son olarak, seçilen dizini $PATHdeğişkeninize eklemek iyi bir fikirdir , böylece bulunduğunuz adbher yerden çağrı yapabilirsiniz . Bunun için iyi bir yer, ~/.profiledosyanızın sonunda ( örneğin export PATH="~/bin:$PATH"ikilileri ayıkladığınızda) gibi ek bir satır eklemek içindir ~/bin.

, Windows

Windows indirme birkaç dosya daha tutar. Ayrıca onları seçtiğiniz bir dizine çıkarın. Bulunduğunuz her yerden çağrılabilir olmalarını istiyorsanız, tam yoldan önce olmadan, o yolu ortam değişkenlerinize de eklemeniz gerekir. Windows kullanıcısı olmamak için, "bunun nasıl yapılacağını" size bırakmalıyım.

Başka?

Bu noktada yapmanız ve ADB komut satırının tüm yetkilerini kullanmanız gerekir.

Diğer okumalar

( Kaynak )

Ve,

En son resmi sürümü doğrudan Google’dan indirmek için neden birinin kötü amaçlı yazılımdan kaynaklı bir web sitesinden bilinmeyen bir eski sürümü indirmeyi tercih ettiğini gerçekten anlamıyorum. Sanırım her biri kendi.

İşte Google deposuna bağlantılar:

Platform araçlarının en yeni sürümü (yalnızca birkaç ikili dosya içerir - her biri 10 MB'den küçük):

Ubuntu ve Debian kullanıcıları için (şahsen kullandığım dağıtımlar), platform araçlarının en son sürümünü bulup yükleyen küçük bir bash betiği hazırladım - Ubuntu'da Android platform araçlarını (ADB) yükleme

( Kaynak )

ADB arayüzünü kullanarak Ubuntu'da (Linux) Telefon Depolaması'na erişmek için :

Windows bölümünü yanıtlayamıyorum - ancak Ubuntu bölümü kesin olarak cevaplayabiliyorum, çünkü onu da kullanıyorum ve aygıtlarımı bilgisayarımdan bazen tam erişime sahip olarak bağladım. Ne kullanıyorum, bilgisayarınızda yüklü ADB araçları gerekir. Onları daha önce kurmadıysanız, bkz. Örneğin ADB'nin asgari kurulumu var mı?

Droidini hazırla

Öncelikle, bilgisayarınızda çalışabilecek herhangi bir işletim sistemine başvurmak için temel bir gereksinim: Tam erişime sahip olmak için ADB arka plan programının kök modunda çalışması gerekiyor. Bu, varsayılan olarak köklü olsa bile, stok ROM'larda geçerli değildir (birçok özel ROM varsayılan olarak etkin olsa da). Öyleyse ilk kontrol: Eğer bir "sıradan" adb shellsizi doğrudan istemciye ( #) çağırmadan yönlendirirse su, sorun olmaz. Aksi takdirde, adbd güvensiz gibi bir yardımcıya ihtiyacınız olacaktır : Çalıştırın ve "yamalı güvensiz modu" etkinleştirin. İsteğe bağlı olarak, cihazınızın her önyüklemesinde bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmek için kutuyu işaretleyin.

Salt okunur dosya sistemlerine yazma erişimi için hazırlanın

İkincisi, bilgisayarınızdaki işletim sisteminden tekrar bağımsız: dosya sistemlerini okumak ve yazmak için okuma / yazma modunda monte edilmeleri gerekir. Sen aracılığıyla Bunu başarabilirsek adb shellorada yazmaya gerek zaman bir veren örneğin (I kalıcı okuma / yazma modunda bu bölümleri bırakarak şu değil) mount -o remount,rw /systemiçin /systembölme.

Droid'inizi bağlayın

Şimdi özellikleri için gidelim. Android dosya sistemini FUSE kullanarak ADB üzerinden monte ediyorum . Bunun için araç adbfs-rootless . Buradaki talimatlara göre kodu derlemek kolaydır; Bu işlemden sonra, elde edilen adbfsikili dosyayı sizdeki bir dizine kopyalayın $PATH. Ardından bilgisayarınızda bir bağlantı noktası oluşturun; benim örneğimde bunun için kullanacağım ~/droid. Şimdi işte başlıyoruz:

# Mount the Android FS:
adbfs ~/droid
# Unmount it again:
fusermount -u ~/droid

Süreci kolaylaştırmak için iki takma ad oluşturdum:

alias mdroid="adbfs ~/droid"
alias udroid="fusermount -u ~/droid"

Kesinlikle zaten tahmin etmişsinizdir: mdroid"mount droid", udroid"unmount droid" anlamına gelir.

Elle montaj / sökme işlemine farklı bir yaklaşım, Midnight Commander'ı belirli bir VFS ile kullanmaktır : mc-extfs-adb bunu yapıyor. Ubuntu için özel olarak uyarladığım bir sürüm , IzzyOnDroid'deki indirme alanında, kolayca seçebileceğiniz bir kurulum bölümünden edinilebilir (kurulum talimatları dahil).

Her iki değişkenin de avantajları ve dezavantajları var: mc-extfs-adb ilk erişimde biraz zaman alıyor (tüm dosya sistemi yapısını önbelleğe alırken) - ancak dosya sistemine göz atmak oldukça hızlı. uzaktan dosya kopyaladığınızda / düzenlediğinizde. Adbfs kullanımı doğrudan daha hızlı başlar, ancak daha sonra dizinleri değiştirirken bir saniye boyunca “tereddüt eder” ( tüm yapıyı önbelleğe almadığı için, ancak yalnızca talep üzerine okur). Genellikle ikincisini tercih ederim, ama YMMV - bu yüzden ikinize de seçenek verdim :)

( Kaynak )

ADB arayüzünü kullanarak Windows'ta Telefon Depolama alanına erişmek için

Windows Dosya Gezgini, varsayılan olarak Android kök dosyalarına erişmenize izin vermez. Bunun için farklı bir uygulamayı (PC'nize) indirmeniz gerekir. Bu gibi birçok yerleri ( guidingtech.com öğretici tavsiye Android Komutanı . Başka tavsiye edilen dosya gezgini programı Droid Explorer .

( Kaynak )


Yöntem 3

Bu yöntem bir uygulama ve USB Bağlama kullanır. Bu yöntemin bu cevabında kökleri vardır (bu cevap sadece olasılıklardan bahsetti, fakat adımlardaki gerçek kullanımı değil).

Prosedür :

 1. WebDav / FTP / SSH / Samba sunucusu oluşturmaya izin veren bir dosya sunucusu uygulamasını indirin. Ya bu listeye bakabilirsiniz Izzy burada veya bunları tercih yani ., WebDav , FTP , Samba , SSH , çeşit çeşit . Hiçbiri yardım etmezse Google arkadaşınızdır.
 2. Aşağıdaki talimatlar { WebDav , FTP } Ultimate (Ücretsiz) ve Servers Ultimate Pro (Ücretli) içindir.

WebDav Server Ultimate'ı Kullanma :

 1. USB Bağlamayı Etkinleştir .
 2. WebDav Server Ultimate'ı başlatın .
 3. Git Add -> WebDAV Server ->.
 4. Sunucu Adı'na herhangi bir isim girin . Hatırlayabileceğiniz 1024'ten büyük bir Bağlantı Noktası numarası seçin (örn. 5000) ve Bağlantı noktasında çalıştır'a girin .
 5. Gelen Belge kökü , seçim /Yöntem 1. tutarlı kalmasını.
 6. Tüm seçeneklerin işaretini kaldırın. Bu uygulamayı başlattığınızda bu sunucuyu otomatik olarak çalıştırmayı seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulama temizlendiğinde doğrudan Başlat'ı işaretleyin . Sunucu ayarlarını kaydetmek için Backtuşuna bir kez dokunun ve Evet seçeneğini seçin .
 7. Yeni oluşturulan sunucu girişine bir kez dokunun ve Başlat / Durdur'u seçin . Bilgi içeren bir iletişim kutusu göreceksiniz Sunucu başlatıldı . Uygulamanın üstündeki birçok simgeyi sola kaydırarak uygulamayı (sunucu dahil) kapatabilir ve Çıkış'ı seçebilirsiniz . Çıkış'ı seçmeden, sunucunun açıkça durmadığı sürece çalışmaya devam edeceğini unutmayın.
 8. Şimdi Yöntem 1'de açıklanan prosedürü Windows veya Linux için kullanabilirsiniz. Windows için adresin şimdi olacağını \\192.168.42.129@5000ve Linux için olacağını unutmayın webdav://192.168.42.129:5000/.

FTP Server Ultimate Kullanımı :

 1. USB Bağlamayı Etkinleştir .
 2. FTP Server Ultimate uygulamasını başlatın .
 3. Git Add -> FTP Server ->.
 4. Sunucu Adı'na herhangi bir isim girin . Hatırlayabileceğiniz 1024'den büyük bir Bağlantı Noktası numarası seçin (örn. 6000) ve Bağlantı noktasında çalıştır'a girin .
 5. Tüm seçeneklerin işaretini kaldırın. Bu uygulamayı başlattığınızda bu sunucuyu otomatik olarak çalıştırmayı seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulama temizlendiğinde doğrudan Başlat'ı işaretleyin . Benzer şekilde, Respawn'u seçin (sunucu kilitlendiğinde otomatik olarak yeniden başlat) .
 6. Git Kullanıcılar (bitişik Ayarlar üstte), musluk Ekle , ayrılmak Adı ve Şifre boş ve check Otomatik Devam yazma erişimi . Belgeyi kökünde kalmaya zorla seçeneğini seçerek bilgisayarı kısıtlamayı seçebilirsiniz .
 7. Gelen Belge kökü , seçim /Yöntem 1. tutarlı kalmasını.
 8. Sunucu ayarlarını kaydetmek için Backtuşuna bir kez dokunun ve Evet seçeneğini seçin .
 9. Yeni oluşturulan sunucu girişine bir kez dokunun ve Başlat / Durdur'u seçin . Bilgi içeren bir iletişim kutusu göreceksiniz Sunucu başlatıldı . Uygulamanın üstündeki birçok simgeyi sola kaydırarak uygulamayı (sunucu dahil) kapatabilir ve Çıkış'ı seçebilirsiniz . Çıkış'ı seçmeden, sunucunun açıkça durmadığı sürece çalışmaya devam edeceğini unutmayın.
 10. Artık Linux için açıklanan prosedürü kullanabilirsiniz. Windows için adresin şimdi olacağını ftp://192.168.42.129:6000ve Linux için olacağını unutmayın ftp://192.168.42.129:6000/. Windows'ta ftp eşlemek için Adım 13'ten itibaren aşağıdaki talimatları izleyin.

Servers Ultimate Pro Kullanımı : Bu uygulamanın başka bazı paketlerin (ücretsiz) yüklenmesi gerektiğini unutmayın.

 1. USB Bağlamayı Etkinleştir .
 2. Sunucular Ultimate Pro uygulamasını başlatın .
 3. Sunuculara git . FTP Yerel Sunucusu'na+ dokunmak için simgesine dokunun ve aşağı kaydırın .
 4. Adı girin , hatırlayabileceğiniz 1024'ten büyük bir Bağlantı Noktası numarası seçin (örn. 2121).
 5. Altında ağ arayüzünün DİNLE , seçim rndis0 -Ipv4 (192.168.42.129) .
 6. Kontrol uygulaması başladığında doğrudan Başlat .
 7. Gelen KİLİT , kontrol WIFI kilidi etkinleştir .
 8. Uygulamanın üst panelinde, ÖZEL seçeneğine gidin ve Yüklemeye izin ver dışındaki her şeyin işaretini kaldırın .
 9. Gelen Belge kökü , seçim /Yöntem 1. tutarlı kalmasını.
 10. Ayarları kaydetmek için disket simgesine dokunun.
 11. Sunucu girişine bir kez dokunun ve Başlat'ı seçin .
 12. Artık Linux için Yöntem # 1'de açıklanan prosedürü kullanabilirsiniz. Linux için ağ konumunun olacağını unutmayın ftp://192.168.42.129:2121/.
 13. Windows için, takip Yöntem # 1 1-11 arasındaki adımları Windows için .
 14. Belgelerinizi ve resimlerinizi saklamak için kullanabileceğiniz bir web sitesine bağlan'ı tıklayın .
 15. Ağ Konumu Ekle başlıklı yeni bir pencere gösterilecektir. Tıklayın Next -> Choose a custom network location -> Next.
 16. Altında internet veya ağ adresi yazın ftp://192.168.42.129:2121/sdcard/ve tıklayın İleri . Sen yerini alabilir Sdcard'ı ile depolama .
 17. Kontrol anonim olarak oturum ve tıklayın İleri . Gelecekte bu tanımak ve tıkla bir ad yazın İleri .
 18. Kontrol ben Son'u tıklayın Bu ağ konumu Aç ve tıklayın Bitir . Telefonunuzun depolama içeriğine sahip yeni bir pencere görünecektir.
 19. Yöntem 1'in 14. Adımı da burada geçerlidir.

Servers Ultimate Pro'daki WebDav sunucusu için, ayarların Yöntem # 3'te belirtilen prosedürlerde kapsanana benzer olduğunu unutmayın.


MTP-Alternatif Hakkında

PC ile USB dosya aktarımı - 'MTP' problemi olmadan.

USB yok 'MTP sürücüsü bulunamadı' veya 'dosyalarımı bulamıyorum' sorunları - Hem Windows hem de Ubuntu GNU / Linux'u destekliyor!

'MTP-Alternative', bu cihazın depolanmasını, varsayılan android 'MTP' dosya aktarma yöntemi yerine, USB Bağlantısı yoluyla Bilgisayarlara 'Sürücü' olarak paylaşır ve 3 genel 'MTP' sorununu önlemenizi sağlar.

WebDav Server Ultimate Hakkında

Ücretsiz, güvenli ve eksiksiz bir WebDAV Sunucusu! Uygulama, birden fazla kullanıcı eklemeyi destekliyor, SSL / TLS (HTTPS) üzerinden WebDAV'a sahip ve cihazınız belirli bir WIFI ağına bağlıyken bir WebDAV Sunucusunu otomatik olarak başlatmak üzere ayarlanabilir!

FTP Server Ultimate hakkında

Bir FTP istemcisi kullanarak dosya aktarmak için ücretsiz, güvenli ve eksiksiz bir FTP Sunucusu. Uygulama, birden fazla kullanıcı eklemeyi destekler, FTPS Implicit / SFTP / SCP desteğine sahiptir ve cihazınız belirli bir WIFI ağına bağlıyken bir FTP Sunucusunu otomatik olarak başlatmak üzere ayarlanabilir!

Sunucular Ultimate Pro Hakkında

★★ 70'in üzerinde protokolle 60'ın üzerinde sunucuyu çalıştırın! ★★

Şimdi bir CVS, DC Hub, DHCP, UPnP, DNS, DDNS, eDonkey, E-posta (POP3 / SMTP), FTP Proxy, FTP, FTPS, FTP, Flash Politikası, Git, Gopher, HTTP Snoop, ICAP, IRC Bot çalıştırabilirsiniz , IRC, ISCSI, Icecast, LPD, Yük Dengeleyici, MQTT, Memcached, MongoDB, MySQL, NFS, NTP, NZB İstemcisi, Napster, PHP, Lighttpd, PXE, Port Yönlendiricisi, RTMP, Uzaktan Kumanda, Rsync, SIP, SMB / CIFS , SMPP, SMS, Çorap, SFTP, SSH, Sunucu Monitörü, Styx, Syslog, TFTP, Telnet, Zaman, Torrent İstemcisi, Torrent Tracker, Tetikleyici, Unison, UPnP Port Eşleştiricisi, VNC, VPN, Lan On Wake, Web, WebDAV, WebSocket, X11 ve / veya XMPP sunucusu!


Not:

 1. WebDAV, dosya boyutunu yalnızca 4 Gigabayt'a kadar sınırlayabilir.
 2. MTP-Alternative tarafından etkinleştirilen WebDav üzerinden dosya aktarımı çok yanıt vermedi ve Android'de benim için 800 MB'lık bir önbellek boyutu oluşturdu.
 3. 2. konu Linux'ta ortaya çıkmadı ve sorunsuz çalıştı.
 4. FTP Native Server ile Servers Ultimate Pro'yu tercih ederim . Benim için hem Windows hem de Linux'ta kusursuz çalışıyor.
 5. adb push|pullVeri aktarımı için yalnızca Yöntem # 2'nin komutlarını kullanıyorum . Alternatif olarak ortak seçeneklerin kapsanması için bahsedilmiştir.
 6. Eğer köklü iseniz, Servers Ultimate Pro uygulamasında ileriye doğru bağlantı kurabilirsiniz.
 7. Henüz bilmediğim yöntemler olabilir. Lütfen bunları cevap olarak gönderin.

4
Bunların hepsi YOL! Basit bir hızlı dosya aktarımı için çok fazla iş var, bu 2018!
18'de shinzou

@shinzou Rahatsızlığınız için özür dileriz. Pişmanlığınızı Google, Microsoft ve sh * ful MTP protokolünü kullanmaya zorlayan ya da yukarıdaki gibi bir çözüm için alternatif olan tüm diğer aptal BT şirketlerine sunabilirsiniz. Bir yolla, daha basit bir çözümle gelebilirseniz ve bazılarını değerli cevaplar verebiliyorsanız, başkalarını eleştirmek yerine, kendi cevabınızı da yazabilirsiniz.
trejder

9

Tabii ki var. Yalnızca konfor, hangi işletim sistemine bağlı olduğunuza bağlı olarak farklılık gösterir.

Bunun için çoğunlukla kullanıyorum . Linux'ta cihazı bu şekilde monte edebilirsiniz. adbPlatformlar arası QtADB gibi tercih ederseniz birkaç GUI de vardır . Veya komut satırını kullanabilirsiniz:

# Copy a file to the Android device
adb push some.file.ext /mnt/sdcard/some.file.ext
# Grab one from the Android device
adb pull /mnt/sdcard/some.file.ext some.file.ext
# similar for an entire directory
adb pull /mnt/sdcard /local/folder

Sadece iki uçtaki tiplerin birbiriyle uyuşmasına dikkat edin : her ikisi de dosya adlarıdır (ilk iki örnekte olduğu gibi) veya her ikisi de dizinlerdir (üçüncü örnek). Karışımlar başarısız olacak.

Amacıyla gezinilebilen (örneğin lsuygun bir şekilde) kullanın adb shell.

Bilgisayarınıza henüz ADB kurulmamışsa: Bkz . ADB'nin asgari kurulumu var mı?


Bu oldukça ilginç - teşekkürler! Bir oyun oynayacağım ve işe yararsa bir Kene ile geri döneceğim!
fostandi

Bunun için size GUI sunan bazı dosya yöneticileri bile var. Ayrıntılar için ADB uygulamaları listeme bir göz atmak isteyebilirsiniz ; Bu bilgisayar programlarını sayfanın sonunda bulun.
Izzy

1
Bir dosyayı itmek veya çekmek için kesin, fakat ya sadece dahili depolama alanımı yedeklemek istersem: /
Shayan

1
@Shayan Eğer "dahili SD kart" ı kastediyorsanız: cevabımdaki son komut bunu yapar. Uygulamaların verilerini ( /data/*) içerdiği yeri kastediyorsanız ( ) cihazınızın kökünün alınması ve ADB arka plan programının güvenli olmayan modda çalışması gerekir.
Izzy

4

Evet, Google Play'de 'mtp alternatifini' aramayı deneyebilir veya aşağıdaki sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clearevo.mtp_alternative

USB Bağlama özelliğinin etkinleştirilmesi gerekiyor, sonra oldukça basit.

Arkadaşlarım ve ben oldukça az sayıda 'MTP sürücüsü bulunamadı' ve 'dosya göstermiyordum' ile karşı karşıya kaldıktan sonra, bu sorunu çözmek için 'MTP-Alternative' adlı uygulamayı yapmaya karar verdim.

Normalde 'teknik veri' dosyalarını aktarmak için adb kullanıyorum - iyi çalışıyor. Fakat PC'den Android'e fotoğraf, müzik veya video gibi medya dosyalarını göndermek için adb kullandığımda - örneğin / sdcard / Resimler / veya / sdcard / Müzik / - örneğin - Android Galeri ve Müzik uygulaması bunları göstermiyor ve kazandı yeniden başlatılıncaya kadar güncelleme yapmayın (hem Nexus 5 hem de Galaxy Note 8). 'MTP Alternatifini' kullanarak, Galeri ve Müzik uygulaması yeni eklenen dosyaları yeniden başlatmadan anında günceller. Ayrıca, telefonda yeni bir medya veya veri dosyası oluşturulmuşsa, PC klasöründe 'F5'e basmak onları göstermek için yenilenecektir.


Bu uygulamayı başarıyla kullandım, 5.1.1 çalışan OPO telefonumdan Windows 8.1 x64 bilgisayarıma 26GB aktarım. Ancak, WebDAV kullanır ve her bir dosyayı 50 MB ile sınırlar (aksi halde "0x800700DF: Dosya boyutu izin verilen sınırı aşıyor" hatası oluşturur). Sınırı arttırmak için buradaki talimatları izleyin: support.microsoft.com/en-us/kb/900900
ikjadoon

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.