Lollipop çalıştıran telefonda kısıtlı hesaplar oluşturma


13

Android Lollipop çalıştıran telefonda kısıtlı kullanıcı oluşturabilir miyiz? Kısıtlı kullanıcıların mobil cihazlarda değil, yalnızca tablette desteklendiği anlaşılıyor (mobil cihazda yalnızca basit kullanıcı kısıtlı kullanıcı seçeneği yok).

Referans: http://www.howtogeek.com/205301/how-to-use-android-5-lollipops- restricted-user-profiles-for-basic-parental- controls/


+1 çünkü çoğu zaman bazı çocuklar telefonumla oyun oynamamı istiyor
Ivan Ferrer Villa

Yanıtlar:


6

Kısıtlı hesaplar oluşturmak mümkün olmasa da, "normal" bir hesap kullanarak hemen hemen aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

Tarif bu:

  • Hesap oluşturun, mülklerine gidin ve telefon görüşmesi yapıp yapamayacağınızı seçin
  • söz konusu hesabın oluşturulması sırasında Google hesabınıza GİRMEYİN
  • hesabı oluşturduktan sonra, söz konusu kullanıcı için istemediğiniz sistem uygulamalarını devre dışı bırakın ve söz konusu uygulama için bildirimlerin işaretini kaldırın. Bunu yapmak için güncellemeleri kaldırmanız gerektiğini unutmayın (daha sonra orijinal sahip hesabınızı güncelleyebilirsiniz)
  • sahip hesabınızı kullanarak Google Play'de oturum açın
  • tüm uygulamalara git
  • Cep telefonunuzda bulunan tüm istenen uygulamaları "yükleyin". Bu, uygulamayı tekrar indirmeyecek, ancak geçerli kullanıcı için mobil cihaz içinde etkinleştirerek (kısıtlanmış hesaplara benzer, ancak işlemde daha karmaşık), bu uygulamaya bir bağlantı oluşturuyor gibi görünüyor.
    • uygulamadan sonra satın alınan uygulamalar için herhangi bir tuş uygulaması yüklemeyi unutmayın
  • Şimdi mülkleri girin, hesaplar google hesabınızı seçin ve silin (yalnızca bu kullanıcı için)

Sonuç, google giriş bilgileriniz olmayan ancak bazı uygulamalarınızda bulunan bir kullanıcı olacaktır.


Bu aynı zamanda uygulamaların otomatik güncelleme yeteneğini de kaybedecek, değil mi?
Görünen Ad,

@Sarge Borsch Uygulama ana hesapta yüklü olduğu sürece güncellemeler diğer tüm hesaplar için de geçerli olacaktır. Sadece "kısıtlı" hesabınız bu uygulama ile tek hesap ise, bu uygulama için güncelleme işlevini kaybedersiniz.
Nils

Çok ilginç bir çözüm! En son Pasta'da da çalışacak mı? Kısıtlı profil aramamın ana nedenleri, ayarlara erişimi, özellikle de veri sınırlarını sınırlama seçeneğinden kaynaklanıyorsa. Bu geçici çözümle hala mümkün mü?
haridsv

Unutmayın, hesabı oluşturmak için bazı adımları izledim ve henüz uygulama kurmadım, ancak kullanıcının birincil hesabın veri kullanımı da dahil olmak üzere ayarlara tam erişime sahip olduğunu görebiliyorum. Muhtemelen bir uygulama kurmanın ve ayarlara erişimi kilitlemenin bir yolu vardır, ancak ayrıntılı olmayacaktır.
haridsv

Bu yaklaşımı biraz daha düşündüm, ancak bir boşluk deliği, alternatif kullanıcının başka bir kimlik bilgisi ile mağaza oynamak ve istedikleri her şeyi yüklemek için giriş yapabilmesi, bu yüzden uygulamalara erişim sunmamasıdır. Bununla birlikte, sadece ana kullanıcı veri sınırlarını l ayarlayabilir, böylece bazı ek planlama ve izleme ile bu işe yarayabilir.
haridsv

1

Stok Android'i kullanmak maalesef cevap hayır. Özel bir ROM kullanmak mümkün olabilir, ancak önerdiğiniz bağlantıya göre, Kısıtlanmış profiller yalnızca tablet cihazlarda desteklenir.

Bir telefonda kullanıcının telefon araması ve SMS alıp alamayacağını yapılandırabilirsiniz, ancak bu tek seçenektir.

Maalesef özel bir ROM'da kısıtlanmış profillerin nasıl etkinleştirileceği hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Android kaynaktan inşa edilebileceğinden eminim ki mümkün olacak, ancak birçok insanın henüz araştırdığı bir şey gibi görünmüyor. Hangi telefonu ayarlamak istediğinizi belirtmezsiniz, ancak ilgili forumdaki XDA'ya sormaya değer olabilir, çünkü daha fazla ışık tutabilirler.


Geçici çözüm mümkün değil mi? Zaten var olan uygulamaları yeniden yüklemek için yer harcamak istemiyorum.
Nils

Mümkün olan tek geçici çözüm özel EOM veya bazı hack olacak, ancak Goggle'ın kendisi kısıtlı hesaplar için destek ekleyene kadar resmi bir şey yok
Maha

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.