Bir çocuk için bir google hesabını yapılandırma


12

Çocuklarımın her birinin tabletleri var, ancak hesaplarını oluşturmakta zorlanıyorum. 'Geçici olarak' hesap sahibi olarak Google hesabıma sahip olacak şekilde ayarladım, çünkü çocuğum için 'yasal olarak' bir hesap oluşturamadım (13 yaşından küçük, bu nedenle Google hesabı oluşturmayı reddetti).

Şimdi, Google hesabımı Stack Exchange de dahil olmak üzere birçok şey için birincil OpenID kimlik doğrulamam olarak kullanıyorum ve bir sitede moderatör olarak tabletin oradan kimlik doğrulamasını devraldığını keşfettim ve çocuğumun tabletinde artık moderatör var 'izinler'. Bu açıkça savunulamaz.

Sorularım:

 • insanlar, küçük yaştaki çocuklarına yeni hesaplar oluşturmak için google formlarını hesap oluşturmak için 'yalan söylüyor' mu?
 • 'my' ayrıntılarıyla yeni bir google hesabı oluşturuyor ve çocuğun tabletinin bunları ödünç almasına izin veriyor musunuz? (ve ayrı bir hesabım varsa ayrı bir Kredi Kartına ihtiyacım var mı?)
 • hilelerden kaçınabilmeniz için bir şey ayarlarken özlediğim bir sistem var mı?
 • cihaza ücretsiz olmayan uygulamalar yüklemek istersem (reklamları kaldırmak, vb.) böyle bir hesaba kredi kartı eklemek 'nasıl olur? Kredi kartınızı birden fazla hesapta kullanabilir misiniz?
 • google hesabımla şimdi uygulama satın alırsam ve daha sonra çocuklar için hesapları değiştirirsem, uygulamaları yeniden satın almam gerekir mi?

1
Cihazınızda hangi Android sürümünün bulunduğundan emin değilim, ancak 4.3'te ikincil kullanıcılar ve kısıtlı kullanıcılar kavramı var. Android 4.3'te Kısıtlanmış Profil ile Kullanıcı arasındaki fark nedir? Bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. - Açıkçası bu bir ek bilgi, bir cevap değil, bu yüzden bir yorum.
Ryan Conrad

Yanıtlar:


3

Genellikle "lütfen gönderi başına bir soru ile devam edin" diyoruz, çünkü bir Soru-Cevap sitesi böyle çalışır. Ama konuların bir şekilde bir araya geldiğini görüyorum, bu yüzden bir "çoklu cevap" da deneyeyim:

 1. Diğer insanlara söyleyemem. Ancak gerçekten gerekli olmadıkça kendi hesabım için tam / gerçek bilgilerimi bile vermeyeceğim (ve Google için bu gereksinimi görmüyorum)
 2. Hayır, yapmazdım. Ve kesinlikle bir "kredi kartı" bir çocuk hesabına bağlamak değil (özellikle çocuk için yapılmış bir ön ödemeli CC olmadığı sürece)
 3. Bunu hiç duymadım.
 4. Ön ödemeli bir CC alabilir ve en az biriyle yükleyebilirsiniz (örneğin, 10 ABD doları). Ya da sadece Avrupa'da 15/25/50 EUR karşılığında mevcut olan bir "hediye kartı" kullanabilirsiniz (başka yerlerde benzer değerleri varsayalım).
 5. Evet. Satın alınan uygulamalar her zaman satın aldığınız hesaba bağlıdır.

Hediye kartı değerli bir fikirdir (tüm cevaplarınız). Bu, Noel Günü'nün onlarla oynayamamasının hayal kırıklığını çözmeyecek, ancak bana bir strateji veriyor. Çok takdir etmek. Daha fazla arama.
rolfl

1
Burada "13 yıllık" sınırı kesinlikle çözemeyiz. Ancak Android cihazlarını "çocuk kanıtlamak" için araçlar vardır. Çocuk kullanımı için "sahte kimlik bilgileri" olan bir hesap oluşturan "kötü vicdan" a sahip olmazdım. Kimlik bilgilerini size saklayın ve cihazı buna göre yapılandırın, iyi durumda olmalıdır. Daha sonra çocuk büyüdükçe kilitleri tek tek gevşetebilirsiniz, böylece "ücretli uygulamaları" alabilir. Tatilin tadını çıkar! :)
Izzy

4

Evet, yalan söylemelisin. Küçük bir çocuğunuzu korumanın tek yolu ayrı bir google hesabıdır.

Diğer tüm seçeneklerin şu kısıtlamaları vardır:

 • gizlilik ayarı yok.
 • özel verilerin kullanıldığı uygulamalar kısıtlanamaz.
 • çocuk güvenli çocuk oyunları yükleyemez.
 • Çocuğun metin mesajları kullanarak ebeveynle iletişim kurmasına izin verilmiyor.
 • çocuk her zaman üst hesabı kullanır.
 • sadece bir yaş, yani sadece bir çocuk mümkün.
 • Çocuğun kendi hesabına izin verildiğinde çocuğun tüm verileri kaybolur.
 • tüm çocukların uygulamaları da sizin uygulamalarınızdır.
 • çocuk iletişim bilgilerine sahip olamaz.
 • çocuğunuz için bir google + sayfası oluşturmanıza izin verilmez.
 • çocuklar tüm bildirimleri alır. Örneğin, özel e-postanız.
 • vb.

Sadece yalan söylemeyerek tekrar öğrendim. Tüm çizimler, büyükanne mektupları, oyunlar ve oyun içi ilerleme, resimler vb. Gitti.


3

Android sürümüne bağlı olarak her şeyi birincil hesabınızla ayarlayabilirsiniz. Sonra tablette ikinci bir hesap oluşturun. 4.3'ten beri tam hesap ile sınırlı hesap arasında seçim yapabilirsiniz.

Sınırlı hesap ana hesap tarafından kontrol edilir. Örneğin, tüm uygulamaları ana kullanıcı olarak yükler ve ardından sınırlı uygulamalar için hangilerinin kullanılabilir olduğuna karar verirsiniz.

Kesin olarak bilmediğim tek şey, aynı zamanda ana hesap kimlik doğrulamasını ve yetkilendirmeyi miras alıp almadığıdır.1

Google, bu ihtiyacı karşılamak için yeni bir program olan Google Family Link'i başlatıyor gibi görünüyor . Temel olarak ebeveynlerin 13 yaşın altındaki çocukları için hesap oluşturmasına ve hesapları yönetmelerine izin verir. İşte açıklama :

Google'ın Family Link uygulaması, çocuğunuz Android cihazında araştırırken döngüde kalmanıza yardımcı olur. Family Link, çocuğunuz için hesabınız gibi bir Google Hesabı oluşturmanıza izin verirken, aileniz için belirli dijital temel kuralları belirlemenize yardımcı olur.

Bir Google Hesabı ile çocuğunuz Google'ın geniş hizmet ekosistemini ilk kez kullanabilecektir. Şöyle çalışır: İlk olarak, çocuğunuzun Android Nougat (7.0) veya daha yeni bir sürümünü çalıştıran yeni bir cihaza ihtiyacı olacaktır. Ardından, Family Link'i cihazınıza (Android veya iPhone) indirin ve uygulama aracılığıyla onlar için bir Google Hesabı oluşturun. Son olarak, yeni cihazlarında oturum açın ve size yardımcı olması için Family Link'i kullanabilirsiniz:

 • Çocuğunuzun kullanabileceği uygulamaları yönetin - Çocuğunuzun Google Play mağazasından indirmek istediği uygulamaları onaylayın veya engelleyin.

 • Ekran saatine göz atın - Çocuğunuzun haftalık veya aylık etkinlik raporlarıyla en sevdiği uygulamalara ne kadar zaman harcadığını görün ve günlük ekran süresi sınırlarını ayarlayın.

 • Cihazın uyku süresini ayarlama - Yatakta ya da mola zamanı geldiğinde çocuğunuzun cihazını uzaktan kilitleyin.

ABD'de 13 yaşından küçük bir çocuk sahibi bir ebeveynseniz, Family Link erken erişim programına davet talep edebilirsiniz. Davet aldıktan sonra, Family Link uygulamasını indirip deneyin.

Ne yazık ki, program ABD dışındaki benim gibi ve yepyeni Android cihazlara sahip olmayanları (2017'de çocukları için bir Android 7 cihazı satın alan ????) hariç tutuyor, ancak umarım yakında genişleyecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.