Hesapları yeni Google Şifrematik uygulamasına nasıl taşıyabilirim?


17

Google Authenticator uygulaması ve diğer birkaç hesabı olan cep telefonumu Dropbox, Evernote, AWS, vb.Gibi iki faktörlü kimlik doğrulama için kırdım. - https://support.google.com/accounts/answer/185834?hl=tr#phone

Ama şimdi bu app diğer hesaplar (Dropbox, Evernote, vb.) İçin kodları görmüyorum. Hepsini bu yeni uygulamaya geçirmenin bir yolu var mı yoksa bunları yeniden mi oluşturmanız gerekiyor? Ayrıca, onları yeniden oluşturmanız gerekirse, bunu nasıl yaparım, çünkü Evernote iki faktörlü kimlik doğrulama kodu olmadan herhangi bir cihazdan oturum açmama bile izin vermiyor. Bazı hesaplar için yedek kodları kullanabilirim, ancak hepsi için yedek kodlarım yok mu?

Lütfen bazı önerilerde bulunun. Teşekkür ederim.

Yanıtlar:


5

Aslında yedek kodları kullanmak zorundasınız. Yine de eski cihazınıza erişebiliyorsanız ve köklü ise veritabanını yedekleyebilir ve yeni telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Ancak, artık eski telefonunuza erişemiyorsanız ve kurtarma kodlarınız yoksa, desteklerine başvurmanız ve onlarla çözmeniz gerekir.

İki faktörlü kimlik doğrulamanın amacı budur, eğer ikinci faktöre erişilemiyorsa hesabınıza artık erişemezsiniz. Birisi şifrenizi biliyorsa, telefonunuz olmadan da hiçbir şey yapamaz.

Bu nedenle, ikinci faktör yalnızca çevrimdışı olmamaları nedeniyle authy gibi hizmetler gerçekten kabataslaktır.


Teşekkürler. İki faktörlü kimlik doğrulama sağlayan tüm hizmetlerin yedek kod seçeneği vermediğini fark ettim. Maalesef cihazım köklü değil, bu yüzden yedek kodum olmayan hesaplar için desteğe başvurmam gerekiyor.
theharshest

4

Bir yedekleme uygulamanız varsa, uygulamanın verilerini yedekleyebilir, buluta senkronize edebilir ve diğer cihaza geri yükleyebilirsiniz. Bir kez denedim sadece başlangıçta Authenticator çökmesine neden oldu.

Verdiğiniz gizli anahtarları kaydettiyseniz, güvenli ve şifrelerinizden ayrı oldukları sürece iyi bir fikirdir, güvenli bir QR kodu oluşturucu (yerel veya verileri herhangi bir sunucuya göndermeyen JS tabanlı) ve her birini şu şekilde biçimlendirin:

otpauth://totp/LABEL:USERNAME?secret=SECRET&issuer=ISSUER&counter=N

Bunu bir QR koduna dönüştürün ve Authenticator tarar. Veya her ikisini de yapacak bir araç bulun:

http://dan.hersam.com/tools/gen-qr-code.html

Herhangi bir "sayaç" tabanlı kodunuz varsa, kaç kez kullandığınızı bilmeniz gerekir, bu sorunlu olabilir, ancak bunlar oldukça nadirdir.

Sırları kaydetmediyseniz, tek seçeneğiniz veritabanını bir yedeklemeden veya doğrudan aygıttan kurtarmaktır. Altındadır:

data\com.google.android.apps.authenticator2\databases\databases

Bunu sqlite3.exeveya herhangi bir SQLite kullanıcı arayüzüyle açabilirsiniz .

sqlite> .headers on
sqlite> select * from accounts;

Kullanmanız gereken sırları, sayaçları vb. İçeren bir tablo alacaksınız.

Veritabanını kimlik doğrulayıcıdan alamıyorsanız, her site için mevcut olan herhangi bir mekanizmayı kullanmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Bir sitenin size ikinci kez sır vereceği çok nadirdir, genellikle yapabileceğiniz en iyi şey başka bir şekilde almak, 2FA'yı devre dışı bırakmak ve yeni bir sır ile yeniden etkinleştirmektir.


1
Kullanmayın .mode column- benim durumumda, her sütunu 16 karakterle sınırlandırdığımda - yani sırrınız bundan daha uzunsa (ki bazıları) tam sırrı alamazsınız.
Chris Jensen

3

Yeni bir cihaza geçtiğimde yaptığım şey:

  1. Authenticator Uygulamasını yeni cihaza yükleyin

  2. Git 2 adımlı doğrulama sitede

  3. Daha sonra "SMS / sese geç" i tıkladım

    • "Farklı bir telefona taşı" yı tıklamayı deneyebilirsiniz

2 adımlı 1. Daha sonra, telefonumda google hesabımla oturum açabilmem için doğrulama kodunu bana metin olarak yazdım.

  1. Daha sonra kimlik doğrulayıcı uygulamasını açtım ve 2 adımlı kimlik doğrulamasını kullandığım "ilk kez" gibi ayarladım.

  2. Yedek kod olmadan erişim elde edip edemeyeceğinizi görmek için evernote'deki " Yardım Sayfası " nı ziyaret edin . Evernote'ta 2 adımı ilk kez etkinleştirdiğinizde, kimlik doğrulayıcı uygulamasını etkinleştirmeden önce kısa mesaj almanızı gerektirir. Eğer yedeklerimi kaybedersem, yine de telefonuma SMS kodu vererek erişebilirim. Ya da bu başarısız olursa ve kodlarım yoksa, destek ile iletişime geçebilirim. Evernote

Kaydolduktan sonra çıkış yaptım, sonra tekrar giriş yaptım. Kodu girmek için sayfada "Doğrulama kodu almak için yardıma ihtiyacım var" ı tıkladım. kod


Benim sorunum çözümünüzün bittiği yerde başlar, yani 4. noktadan. Yukarıda söylediklerinizi zaten yaptım. Benim sorunum, bahsettiğiniz gibi "ilk kez" gibi kurmak istemiyorum.
theharshest

Diğer hizmetler için düşünebildiğim tek şey, gidip onlardan "gizli anahtarı" almak ve kimlik doğrulayıcıyı yeniden yapılandırmak.
Ryan Conrad

1
doğru, ancak 'git ve "gizli anahtarı al" seçeneği yalnızca bir şekilde giriş yapabileceğim hesaplar için mümkündür (güvenilir bir cihazdan veya yedek koddan). Ama ya bu hesaplara giriş yapamazsam.
theharshest

2 adımlı evernotes uygulaması aşina değilim, ama dropbox giriş yapamam biliyorum ve yedek kodu yok, ben telefonuma SMS ile ayarlanmış bir kod olabilir.
Ryan Conrad

1
Ben sadece evernote 2 adım için kaydoldum ve cevabımı bilgi ile güncelledim.
Ryan Conrad
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.