Lollipop - birden çok Google hesabı, varsayılan ayarı


18

Biri kişisel, diğeri iş için olmak üzere iki Google hesabım var. İş hesabını en son ekledim ve yüklediğim işletim sistemi ve uygulamalar için varsayılan olarak görünüyor. İlk olarak eklediğim kişisel hesabın, cihaz için varsayılan Google hesabı olmasını istiyorum.

Her iki hesabı da kaldırmak ve ters sırada tekrar eklemek zorunda kalmadan bunu değiştirebilir miyim?

Düzenleme: açıklığa kavuşturmak için - her uygulama hangi hesabı kullanmak istediğimi soracak olsa da, sorduğum şey bu değil. Cihazın hangi hesabın birincil olduğunu ve hangi hesabın önce görüntülendiğini değiştirip değiştiremeyeceğimizi soruyorum. Biri, cihaza eklenen ilk Google hesabının varsayılan olacağını düşünür, ancak bunun yerine sonuncuyu kullanıyor gibi görünüyor.

Yanıtlar:


5

Android'in dahili Google Hesabı sistemini kullanan tüm uygulamalar, ilk çalıştırmalarında hangi Google Hesabını kullanmaları gerektiğini size sormalıdır.
Bu, oyunları içerir, ancak web sitelerini herhangi bir Android çerçevesi kullanmadığı için hariç tutar.


3
Bir uygulama için zaten bir varsayılan seçtiyseniz ve farklı bir uygulama kullanmak istiyorsanız, uygulamanın verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz (bu uygulamanın gerçekte tüm verilerini sileceğinden dikkatli olun). Verileri temizleyip uygulamayı açarsanız, varsayılanın ne olduğunu sormalıdır.
Ryan Conrad

3

Oyun mağazasını veya herhangi bir google uygulamasını açtığınızda, oturum açmış hesaplarınız arasında seçim yapmak için seçenekleri açmak için soldan hızlıca kaydırın ve ardından hesap adınıza dokunun. Ardından, oturum açtığınız tüm hesapları görürsünüz. Şimdi kullanmak istediğinizi seçin.


3
Doğru, soruyorlar. Ancak, varsayılan olarak yanlış hesap için kullanılırlar. İlk olarak hangi hesabın değiştirileceğini merak ediyorum.
Deca

2

Tercih ettiğim hesap listenin en üstüne gelinceye kadar hesapları kaldırmak zorunda kaldım. Bir çift geri ekledim ve benim yeni varsayılan rahatsız değildi.


0

En iyi seçiminiz, bir yedekleme uygulaması kullanarak uygulamaları yedeklemek ve ardından hesabı değiştirmek ve uygulamaları geri yüklemek. Uygulamalar şimdi hesabı seçmenizi isteyebilir ve doğru olanı seçebilirsiniz.

Bir fikir daha, tüm uygulamaları yedeklemek ve oyun mağazasının ve Google oyun hizmetlerinin verilerini temizlemek ve oyun mağazasını tekrar açmaktır. Şimdi oyun mağazası hangi hesapla senkronize edileceğini soracak. Doğru hesabı seçebilirsiniz. Bilmediğim şey bunun diğer uygulamaları nasıl etkileyeceğidir. Kaldırılmaları gerekir. Lütfen önce yedekleyin.


0

Her google uygulamasında, kullanmak istediğiniz varsayılan google hesabını seçmek için bir menü vardır. Ancak, son tur işletme hesabını eklediğinizden beri, adınızı kişilerde ve dolayısıyla İşlem Çubuğu'ndaki (TopMenu) hesap adında değiştirdi. Bu nedenle, bu kişilerdeki adınızı adınıza değiştirmek isteyebilirsiniz. Bence bu aradığınız şey.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.