Bir android cihaza / dosya aktarmak için Linux programı?


12

Bir android cihaza / cihazdan dosya aktarmak için bir linux programı (muhtemelen nautilus eklentisi) olup olmadığını biliyor musunuz? Aklımda "adb push", "adb pull" ve "adb shell ls" arka planda yapan ve bir GUI olan bir programdır.

Teşekkürler,

Yanıtlar:


6

Orada QtADB kullandığı ADB.

Telefona bir SSH veya ftp sunucusu da yükleyebilir ve Nautilus'u ssh: // ip veya telefonunuzun adı / veya ftp: // telefonunuzun ip veya adı ile kullanabilirsiniz / URL'ler (Nautilus'ta yer işaretleri oluşturabilirsiniz). Telefonunuzda standart bir SSH veya ftp sunucusu ile ilgili en güzel şey, bilgisayara özel bir şey yüklemeniz gerekmemesidir.

Kullandığım QuickSSHd telefonda, ama mevcut diğer SSH sunucuları (, pazar lütfen bulun) da vardır.

Biliyorum ftp sunucuları swiftp ve FTPServer . Bunları henüz Nautilus ile test etmedim, ama çalışmalılar.


A ++ 'dan QtADB'ye. Bu çok hoş.
Muhammed Moghimi

4

Eclipse uygulamasını Android SDK ile yüklerseniz DDMS adlı bir dosya gezgini içeren bir perspektif vardır. Arka planda adb push / pull kullanan bu araçla dosyaları cihaza / cihazdan kolayca kopyalayabilirsiniz.

Başka bir yol, SD kartı telefondan çıkarmak ve bir yığın depolama olarak kullanmaktır. Ancak bu modda yalnızca SD karta erişebilirsiniz ve hata ayıklama modunun devre dışı bırakılması gerekir, bu da cihazın geliştirme için hata ayıklama modunda kalması gerekiyorsa can sıkıcı olabilir.


2
Bazı (çoğu?) Telefonlarda hata ayıklama modunu devre dışı bırakmak gerekmez.
Matthew,

Tamam Bu iki seçenekten sadece birinin aynı anda kullanılabileceğini düşündüm, ancak haklısınız, SD yığın depolama ve hata ayıklama modu aynı anda kullanılabilir
jmbouffard

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.