Yalnızca Gmail için bir Google hesabı oluşturmak mümkün müdür?


17

Başlığın dediği gibi, bir Android cihazında bir Google hesabını yalnızca Gmail'e erişmek için kullanılacak şekilde ayarlamak mümkün mü?

Telefonumda yüklü büyük G'den (tabii ki söylemeye cesaretim var) birkaç uygulamam var, yani Gmail, Play store, Haritalar, Keep vb.

Ayrıca üç farklı Google hesabım var, bunun temel amacı farklı e-posta adreslerine sahip olmaktır. Ana hesabı (Play Store, Kişiler, Takvim vb. Gibi diğer Google hizmetleri için de kullandığım) ve geriye kalan ikisini yalnızca e-posta için kullanılan "B" ve "C" olarak adlandıralım.

"B" ve "C" yi yalnızca Gmail uygulamasıyla kullanılacak şekilde ayarlamak ve ihtiyaç duyulmadıkları veya istemedikleri diğer tüm Google uygulamalarında görünmeyecek şekilde ayarlamak istiyorum. Bunu yapabilmek mümkün mü?

Onları zaten yalnızca Gmail ile senkronize edecek şekilde ayarladım, kişiler ve takvimler gibi başka şeylerle değil, ancak yapmak istediğim şey bu değil. Onları ihtiyaç duyulmadıkları yerden çıkarmak istiyorum.


1
Ama söylediğiniz gibi yaparsanız (senkronize edilmesini istemediğinizin işaretini kaldırın), o zaman hemen hemen yoldan çıkarlar. bildirim almayacaksınız, fazladan içerik görmeyeceksiniz. Manuel olarak talep edene kadar ekstra bir şey görmeyeceksiniz. Varsayılan olarak her uygulama ana hesabınız olarak ayarladığınız bir hesap kullanırsınız. Telefonumda, senkronize edilecek ve diğer öğelerin seçili olmadığı iki hesap kullanıyorum - ikincil hesabın engellemesiyle ilgili bir sorun yaşamadım.
Novocaine

Yanıtlar:


12

Sorunum için görkemli çalışan bir çözüm buldum.

Gmail Uygulamasının en son sürümünü yükledikten sonra Settings > Account > Add account, gittiğimde genel bir e-posta adresini (yani mutlaka bir Gmail adresi değil) söz konusu Uygulama ile kullanılacak şekilde yapılandırabildiğimi keşfettim . Hem IMAP hem de POP3 protokollerini destekler.

resim açıklamasını buraya girin

(İtalyanlar için üzgünüm, ama yine de anlaşılabilir olmalıdır).

Bu özelliğin Gmail Uygulaması içindeki diğer sağlayıcılardan gelen e-posta adreslerini kullanması gerektiğini düşünüyorum, ancak herhangi bir e-posta yapılandırmasını, hatta Gmail olanı bile kabul edecek.

Böylece ikinci ve üçüncü e-posta adreslerim için IMAP'i seçtim ve şimdi bu hesaplara yalnızca Gmail için erişebiliyorum; bu şekilde diğer uygulamalara giremezler.

On Google Yardım Merkezi Ben kullandım harici istemci üzerinde bir IMAP hesabı yapılandırmak için gerekli ayarları bulduk. Bunları tamlık için rapor ediyorum.

Android cihazdaki 'E-posta' uygulamasını Gmail'e erişecek şekilde yapılandırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1. Enable IMAP in your Gmail settings.
2. Open the Email application.
3. Tap Menu and the Settings
4. In the top corner, tap  select Next to get started with setup.
5. Enter your full Gmail address and password, then select Next.
6. On the next screen, you can give the account a nickname and choose the name to display on your outgoing messages. Tap Done.

Ve işiniz bitti. Ayarlarınızı Gelen Kutusu görünümünden Menü'ye dokunup Hesap'ı seçip Sunucu ayarları'na kaydırın.

Incoming settings
IMAP server: imap.gmail.com
Port: 993
Security type: SSL (always)

Outgoing settings
SMTP server: smtp.gmail.com
Port: 465
Security type: SSL (always)

Hesabınız oluşturulduğuna göre, müşterinizdeki işlemlerin Gmail ile nasıl senkronize edildiğini öğrenin.


İnanılmaz. Bunun GMail uygulamasında mümkün olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu. Bu ilk cevap olmalı! :)
Munim

6

Google hesabını eklerken veya daha sonra (hesap ayarlarından) senkronize edilecek içeriği ve hizmetleri seçebilirsiniz. Google+, sürücü, sayfalar, dokümanlar vb. İstemediğiniz diğer tüm hizmetleri tek başına bırakarak yalnızca Gmail'i seçebilirsiniz.

Üçüncü taraf bir e-posta istemcisi kurmanıza gerek yoktur. Tüm (çoğu) Google uygulaması bu işlevin farkındadır ve düzgün çalışır.


1
Teşekkürler, zaten böyle yaptım, ancak bu hesapların yalnızca senkronize edilmemeleri için değil, yalnızca diğer Uygulamalara değil de Gmail'e erişmelerini istedim. Bu gerçek bir çözüm değil ama yine de bir çözüm olarak çalışıyor :)
Sekhemty

1

Sadece posta için kullanmak üzere telefonunuza başka bir hesap eklemek yerine ikinci hesap için AOSP / alternatif e-posta istemcisini kullanmanız yeterlidir. Ayrıca postalarınızı otomatik olarak ana hesabınıza yönlendirebilir ve dilediğiniz gibi etiketleyebilirsiniz.


1

Bu, Android ile ilgili olmak zorunda değildir, ancak bu hesapları yalnızca e-posta için kullandığınızı söylemiştiniz. Lütfen buna ve bu bağlantıya bakın .

Yalnızca ana hesap kullanarak farklı adreslerden posta gönderip almak mümkündür ve bu nedenle Android cihazınıza ayrı hesaplar eklemenize gerek yoktur.


1

İhtiyacınız olan tek şey e-posta ise "Google Hesabı" yerine "IMAP e-posta hesabı" kullanmak işe yarar.


0

K-9 Mail'i yüklemek için F-Droid deposunu kullanın. ( https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=com.fsck.k9 ). Bu şekilde, bir posta uygulaması yüklemek için bir Google hesabı kullanmak zorunda kalmazsınız ve Gmail'e Google dışı uygulama aracılığıyla erişirken, K-9'un OpenPGP desteği ( https: // gibi ek özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.thialfihar.android.apg ).


1
@samsung yorumunuz yanlış. İlk olarak bir Google hesabı bir gmail hesabıyla aynıdır. İkincisi ve en önemlisi OP, SADECE gmail için ek Google hesaplarını kullanmak istiyor, belirttiğiniz gibi değil.
Novocaine

0

Bahsettiğiniz gibi Kit-Kat kullanıyorsunuz, user87790'ın söylediği gibi alternatif bir e-posta istemcisi açın. Uygulamayı açın. Sol alt köşeden yeni işaret ekle (Kalemle artı işareti) ile yeni ekle'yi seçin. Yeni hesap ekle hesap bilgilerinizi girin. Gmail uygulamasında e-postayla şifreyi girdiğiniz şekilde b ve c hesaplarını ekleyin. B ve C'den gelen e-postaları ayrı ayrı görmek istiyorsanız açılır listeden hesabı seçin. Veya her iki hesaptan da her şeyi görmek istiyorsanız açılır listeden Birleşik görünüm'ü seçin.


-1

Bu çok iyi bir şey. Yalnızca gmail uygulamasından belirli bir hesapla oturum açın ve başka hiçbir şeyle senkronize edilmez.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.