Akıllı kilit artık güvenilir yerler ile çalışmıyor


25

Akıllı kilidi kullandığımdan beri güvenilir yerler ile kullandım ve iyi çalıştı. Göze çarpan hiçbir değişiklik olmadan, çalışmayı durdurdu. Konumum haritalarda tam olarak nerede olduğumu gösteriyor, ancak güvendiğim yerlerden birinde olmak hala şifremi yazmamı sağlıyor.

Konum değiştirme, doğruluk, telefon yeniden başlatma vb.

Bunun nasıl düzeltileceği hakkında bir fikrin var mı?


Bu hem eşime hem de ben aynı anda oldu. Play Services ile ilgili bir hata olmalı.
baynezy

Yanıtlar:


3

Bu sorunla bir ilgisi olabilir: Sayı # 79735: Ekran kapalıyken yazılım ekranı kapalı komutu kullanılarak (DevicePolicyManager.lockNow) akıllı kilitleme özelliği (güvenilir yüz / cihaz) çalışmıyor

Kısacası: Herhangi bir uygulama "yumuşak kapanma" kullandığında akıllı kilitler açılır, yani ekranınız bir uygulama tarafından veya donanım düğmesi veya normal bir zaman aşımı dışında herhangi bir şekilde kapatılır.

Bu durumda, kilit sembolünün etrafındaki (kilit ekranının altındaki) küçük titreşimli dairenin eksik olduğunu unutmayın, çünkü tüm akıllı kilit değişkenleri devre dışı bırakılır (örneğin güvenilir yüzler artık çalışmaz).


Bu "umut verici" görünüyor. Şimdilik kabul edeceğim :) teşekkür ederim
chwi

1
Donanım sorunu düğmesine basmak sorunu çözmese de, bu sorunu görüyorum. Sorun sadece birkaç gün önce başladı.
Chris

Bu sadece geçen ay başıma gelmeye başladı ve telefonum ekran zaman aşımı veya güç düğmesine basmamdan dolayı her zaman ekrandan çıkıyor. Yumuşak güç kullanan ve en azından kasıtlı olmayan hiçbir uygulamam yok ...: - \
dash-tom-bang

0

Bu, mobil veri bağlantınızla ilgili bir sorun olabilir. Telefonunuz konumu tanımlamak ve ona güvenmek için yeterli GPS sinyali alamayabilir. Daha iyi veri bağlantısı için "Güvenilir Bir Yer "'deyken bir wifi ağına bağlanmayı deneyin. Benzer bir sorunla karşılaştım ve WiFi bağlantısına bağlandığımda düzgün çalışıyor.


2
Ben her zaman güvenilir yerlerimde wifitayım. Hem kapalı hem de başarılı
değilken

Aynı sorunu yaşıyorum, geçen hafta ya da öylesine. İşyerinde sürekli olarak düzgün çalışmıyor ve evde saçma sapan bir çekim. Her iki yerde de wifi bağlıyım.
Asmor

Her zaman wifi bağlantımı güvenilir bir yer olarak kullanmasını diledim, ne yazık ki bu benim wifi üzerinde olduğum gibi çalıştığım gibi göründüğü gibi görünmüyor. en!
dash-tom-bang

0

Bunu anonim bir poster gönderdi;

Ayarlarda / güvenlikte Android cihaz yönetimini devre dışı bırakın ve tekrar smartlock'u deneyin. Tekrar çalışırsa, cihaz yönetimini tekrar açabilirsin

Sanırım cevabı kaydetmek için kayıt olmak istemedi mi? Telefonumu birkaç günden önce alamadığım için bunu doğrulayamıyorum


Bu benim için çözmez. Mesajda açıklanana benzeyen bir şey bulduğum yer Ayarlar-> Güvenlik-> Aygıt Yöneticileri (Aygıt yöneticilerini görüntüle veya devre dışı bırak) -> Android Aygıt Yöneticisi (Android Aygıt Yöneticisinin kayıp bir aygıtı kilitlemesine veya silmesine izin ver). Bu işaretlenmemiş durumdayken hala kilit açma kodum isteniyor Hatta geçmişte çalıştığım komşumda bir yer bile belirledim, ancak şu anda da çalışmıyor.
dash-tom-bang
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.