Dropbox'ımdan MP3'leri nasıl çalarım?


17

Sahibim Droid'imde Dropbox uygulaması dosyaları telefondaki yerel depolama birimine "indirebilir", ancak bir nedenle müzik çalar uygulaması bu dosyaları göremiyor.

Müzik çalma uygulamasının Dropbox'ımdaki mp3'leri görmesini nasıl sağlayabilirim? Sorun hakkında düşünmem veya dosyaları senkronize etmem gereken alternatif bir yol var mı?

Yanıtlar:


12

Piyasadan Rescan Media adlı uygulamayı indirin , çalıştırın ve Müzik çalarınıza geri dönün. Dropbox'tan indirdiğiniz müzik şimdi görünmelidir. Bu medya senkronizasyonunu zorlamanın başka yolları da vardır (SD'nin bağlantısını kesin / yeniden monte etmeli), ancak bu uygulama onu sadece bir düğmeye basarak yapar.


cihazımda çökmeye devam ediyor: - / (samsung galaxy s7)
Bamboomy

5

Dropbox'ta, sık kullanılanlara MP3 ekleyin ve bir stok Google Play Müzik uygulamasında kullanılabilir hale getirin (Android ICS'de test edildi)

Favori


1
Bu benim için çalışırdı, ancak en son Dropbox'ı indirdikten sonra artık çalışmıyor. Şimdi, Dropbox'ta bir mp3 şarkısı sevsem ve Dropbox uygulamasında çalsam bile, HTC telefonumun varsayılan müzik çalarında veya Google Play Müzik'te görünmüyor.
wisbucky

Anlıyorum. Bu durumda, bir şarkıya dokunduktan sonra indirilecektir. Kaydedildikten sonra Play Müzik uygulaması bunu görmelidir.
ejboy

3

Melodileri müzik uygulaması yerine SD karta aktarırsanız, doğrudan müzik çalarda görünecektir. Bunları bir grup olarak değil, birer birer yapmak zorunda olduğunuz için biraz can sıkıcı.

Dropbox> Diğer> Dışa Aktar> SD karta kaydet> Müzik klasörünü seçin


2

PowerAmp dosya sistemini otomatik olarak tarayabilir. En azından açtığımda, tüm çevrimdışı kullanılabilir ses dosyalarım (formattan bağımsız olarak, birçok WAV ve M4A dosyam var) çalınabilirken, RescanMedia (diğerlerinin yanı sıra) ile çözüm çalışmadı.

Android sürümü 5.0.1'dir. Dropbox ve PowerAmp 12/13/2015 arasındadır. (15 Gün deneme var) 4 Euro maliyeti ama bana buna değer.


benim için de çalıştı ...
Bamboomy

1

Bazı daha gelişmiş müzik çalarlar, medyayı telefondan yeniden tarayabilir.

In PlayerPro Eğer Menüsü-> Ayarlar-> Müzik kütüphane> Yenile Mediastore yapabilirsiniz

Bu daha sonra son taramadan sonra eklenen tüm müzikleri göstermelidir.


Burada eleştirmen olmaktan nefret ediyorum, ancak PlayerPro artık 4.4'ten beri medya deposunu programlı olarak yenileyemediğini ve bunun desteğini kaldıracağını bildiriyor (medya sd karta ekleneceği zaman bunu yapacak ama henüz yok (henüz yok) ) cihazımda ...)
Bamboomy


1

Cihazınızı Dropbox'taki müzik klasörünüzle senkronize etmek için Android cihazınızdaki Dropsync'i kullanabilirsiniz .

Dropsync'te, cihazınızdaki bir klasörü Dropbox'taki bir klasörle eşleştiriyorsunuz. Daha sonra, bu eşleştirilmiş klasörlerin nasıl senkronize edilmesi gerektiğini birkaç seçenek arasından seçersiniz.

Dropbox'ta bir Müzik klasörünü cihazımın varsayılan Müzik klasörüyle eşleştiriyorum. Dropsync'te, 'Ayna indir' ayarını kullanıyorum, böylece Dropbox'ta yaptığım herhangi bir değişiklik (şarkı ekle, şarkıları sil) cihazımla senkronize ediliyor, ancak cihazımdaki değişiklikler Dropbox klasörümü etkilemeyecek.

Stoktaki Google Music Player cihazımın Müzik klasörünü izler ve müzik kitaplığını otomatik olarak günceller.


1

Dropbox'ta istediğiniz mp3'ün sağındaki oku tıklayın ve "dışa aktar" seçeneğini kullanın ve ardından cihaza kaydedin. Bitti.


Aslında. Dışa aktarmadan önce bir klasöre uzun süre basmak, o klasördeki tüm dosyaları bir kerede dışa aktarmaya izin verir.
Merk

0

Sorun hakkında düşünmem gereken alternatif bir yol var mı

Evet. Son zamanlarda Beat adlı bir uygulamayı kullanmaya başladım , Dropbox ile yetkilendirildiğinde, Dropbox klasörlerinizden "akış" (belki de aslında indirme ve oynatma) yeteneğine sahip .

Şimdiye kadar çok iyi çalışıyor.

En iyi yanı, diğer medya sunucusu uygulamalarının gerektirdiği gibi bilgisayarı açmam gerekmiyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.