“Sd kart” ve “usb depolama” arasındaki fark nedir?


22

Ayarlar -> Depolama altında, hem "SD kart" hem de "USB depolama" girişlerini görüyorum. Fark ne? Bunların her birini ne için kullanmalıyım?

Ek olarak, hangi verilerin nereye gittiğini nasıl kontrol edebilirim? o zamandan beri, cep telefonuma kopyaladığım her şey (USB kablosu ve Kies Air aracılığıyla), "SD kart" neredeyse tamamen boş olduğundan, "USB depolama birimine" gidiyor gibi görünüyor.

Son olarak, bir dosya gezgini kullanarak bunların her birinin temel klasörünü nerede bulabilirim?


Samsung Galaxy SIII cihazımda aynı ekranda "Aygıt hafızası" ve "SD kart" için girişler var. Yani cihazınızın "USB depolama birimi" dediği şey, cihazımın "Cihaz belleği" olarak adlandırdığı şeyle aynıdır ve dahili SD kartına işaret eder. Harici SD kart, telefonunuza elle yerleştirdiğiniz fiziksel microSD kart, bu ekranda "SD kart" adıyla anılan addır.
John Sonderson

Yanıtlar:


9

Gingerbread güncellemesinden bu yana (orijinal) Galaxy S cihazımda da bunu farkettim, bunun Samsung'un Gingerbread yapılarında değiştirdiği bir şey olduğunu varsayalım, S2 fabrikadan Gingerbread ile birlikte geliyor.

Galaxy S'de (ve S2'de aynı olacağını varsayalım), işletim sistemi için bir SD kart gibi görünen, ancak gerçekte yerleşik olarak yerleşik olan dahili bir depoları (orijinal S'de 8GB veya 16GB) var. normal mikro SD kartlarını alabilen bir Micro-SD kart yuvası da var. Cihazımda "SD Kart" dahili depolama alanı (telefonumda 8 GB) gibi görünüyor, oysa "USB Depolama" pilin yuvasına takılan ayrı bir SD kart ve kartı kendinize takabilirsiniz (Benim 32GB kartım var).

Bunlar daha önce telefonda "Dahili SD Kart" ve "Harici SD Kart" olarak gösteriliyordu. Gingerbread'ten ( Settings -> Applications -> Manage ApplicationsAndroid 2.3 Gingerbread LG Optimus Net akıllı telefonunun içeriğini görmek için aşağıdaki ekran görüntülerine bakın), aşağıdaki ekranlardaki dahili depolamaya (dahili SD kart dahil ve olası ROM alanlarını hariç) denir. Ekran görüntüsünün alındığı cihazda 150 MB'lık bir yetersizlik varken, harici SD kart tarafından kullanılan alan, aşağıdaki ekranlarda 16 GB'a kadar çıkan “SD kart depolama” olarak görünüyor. Ayrıca Gingerbread'te görünüyor (en azından bu LG Optimus Net'teki durum.), akıllı telefonun içinde bulunan salt okunur bellek (ROM) miktarını görmek mümkün değildir (böyle bir LG Optimus Net cihazında bu alanın özelliklerine göre 512 MB'a kadar olduğu; yalnızca dahili depolama için tek bir dahili SD karta sahipler):

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

İşte Settings -> Storagebahsettiğimiz Gingerbread LG Optimus Net cihazındaki ekranın ekran görüntüsü . Bu ekran, harici SD kartına atıfta bulunmak için "SD kart" terimini ve (dahili) ROM depolaması hariç, dahili SD kartına atıfta bulunmak için "Dahili depolama" terimini kullanır:

görüntü tanımını buraya girin

Samsung Galaxy SIII'de dahili ROM yok (yalnızca dahili bir SD kart alanı ve isteğe bağlı bir harici SD kart alanı). Bu tür bir cihazda, adlandırma kuralı farklıdır: Settings -> More -> Application manager"Aygıt hafızası" ndan erişilen arayüz , sistem dosyalarına değil kullanıcı dosyalarına tahsis edilen dahili SD kart depolama miktarını çağırır (benim sistemimde kullanıcı dosyaları için toplam 11.3 GB kullanılabilir) dahili SD kart için toplam 16 GB’dan), "USB depolama alanı" harici SD kartta mevcut depolama alanıdır (ekran görüntüsündeki gibi yerleştirildiğinde 16GB microSD kart için 16GB tutarındadır):

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Samsung Galaxy SIII cep telefonunda, Settings -> More -> Storageekranın gösterdiği gibi, dahili SD karttaki toplam bellek miktarını "Aygıt belleği" ve harici SD kartta bulunanları "SD kart" olarak adlandırması nedeniyle ekran biraz tutarsız:

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin

Bu nedenle, çeşitli cihazlar arasında ve hatta aynı cihaz boyunca kullanılan adlandırma kuralları tutarsız ve kafa karıştırıcı olabilir. Bu terimleri kendi cihazınızda nasıl yorumlayacağınızı bildiğiniz sürece, TAMAM olacaktır.

Ayrıca, çoğu uygulama iki ayrı depolama alanı olduğunu bilmez, çünkü bu bir Samsung olayıdır, Android olayı değil. Her iki konuma kopyalanan medya dosyaları medya tarayıcısı tarafından OK tarafından alınacaktır, böylece müziğinizi vb. Endişelenmeden istediğiniz yere koyabilirsiniz. Kamera uygulaması gibi bazı uygulamalar, Samsung tarafından çoklu saklama konumlarını bilecek şekilde değiştirildi ve bunlardan tasarruf etmenize izin verecek (ayarlarda yapılandırılabilir); diğerleri bunu yapmaz ve yalnızca dahili depolama alanına kaydeder.

Samsung Galaxy SIII Kamera uygulamasında herhangi bir yere kaydetmenizi sağlayan seçenek:

görüntü tanımını buraya girin

Gingerbread'ten beri Kies Air ile oynama şansım olmadı, bu yüzden orada yardımcı olamam (ama hafta sonunu denemek ve güncellemek için çalışacağım). Ancak, Dosya Yöneticisi uygulamaları /mnt/sdcardiçin dahili SD kart olan klasörü görebilmeli ve aşağıdan birini ya external_sdda extSdCardhangi klasörü açtığınızı görebilmelisiniz , eğer açarsanız mikro-SD kartınızdır. Dosyaları nereye kaydedeceğinizi seçmenize izin veren uygulamalar için, bu konuma kaydedilmesi, asıl harici SD kartta olmasını sağlayacaktır.


1
Gerçekten de external_sdaltında bir klasör var /mnt/sdcard. Sanırım en basit şey sadece müzik ve video gibi büyük dosyaları oraya taşımak ve uygulamaları normal bir dahili belleğe bırakmak olacak.
Oak

1
@Oak Bu benim yaptığım, bilgisayarlarım arasındaki tüm müziklerim, videolarım ve dosya aktarımlarım için harici SD'yi kullanın ve uygulamaların ve kameraların kaydetmesi için dahili depolama alanını bırakın.
GAThrawn

Samsung Galaxy SIII cihazımda harici SD kart için / mnt / sdcard / external_sd klasörü yok, ancak kartın takılı olması durumunda telefonumda bu klasör var ama boş olduğundan / mnt / extSdCard altına takılacağını düşünüyorum.
John Sonderson

1

Galaxy S3'te /sdcard(AKA /mnt/sdcard), dahili depolamayı (işletim sistemine bağlı olan / gösteren bir SD kart), /mnt/extSdCardmikro SD yuvasına takılacak olan bir SD kartına atıfta bulunur . Kullanıcı arayüzündeki USB depolama, harici depolama /mnt/UsbDrive[A-F]anlamına gelir ve özel bir USB OTG kablosu kullanılarak USB bağlantı noktasına bağlanacak veya USB kablosuna bir USB OTG kablosu ile USB kablosuna bağlı bir USB hub'ına bağlı olabilecek herhangi bir USB çubuğunu ifade eder.


1

Bazı telefonlar (örneğin SGS2) dahili depolama alanlarını iki parçaya böler. Biri çekirdek sistem dosyaları ve uygulamaları için, diğeri kullanıcı dosyaları (resimler vb.) İçin kullanılır. Sgs2'de ilkine "Dahili bellek" ve ikinci "USB belleği" denir.

Bonus olarak, "SD karta taşı" seçeneğinin tıklatılması, gerçek bir SD kart olsa bile, uygulamayı "Dahili" den "USB" belleğe taşıyacaktır.


0

Galaksi notumda 1 benim depomda (başımın üstünde) diyor Dahili depolama 1.7 gb mevcut, USB depolama 11.50 gb mevcut ve SD kart depolama 2.50 gb mevcut diyor. Şu an içinde sadece 4 gb'lik bir SD kartım olduğundan tek bir şey ifade ediyor olabilir ve bu da USB depolama biriminin dahili telefon depolama alanınızın bir parçası olduğu anlamına gelir.


-1

Samsung Galaxy Ace II cihazımda, tüm 'sd kartlarınızı' / depoda görebilirsiniz. sdcard0 ana dahili depolama birimidir, extSdCard kendime koyduğum sdCard kartıdır. Orada UsdDrive A'dan F'ye var ama hepsi boş. Usb Drive'a kaydedilen verilerin (ayarlarda gördüğünüz gibi) aynı sdCard'da olduğuna inanıyorum.

Bu dosyaya erişmek için kök ihtiyacınız olup olmadığından emin değilim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.