Samsung SD kart şifrelemesini nasıl uyguluyor?


13

Android cihazım artık çalışmıyor. SD kartım hala var, ancak içindeki tüm veriler şifreli. Şifreleme dosya düzeyinde gerçekleştirildi, bu yüzden düz metin dizin yapısı ve dosya adları var, ancak dosya içeriği şifrelenir.

Şifrelemeyi ayarlamak için kullandığım anahtarı hatırlıyorum, ancak Samsung'un şifreleme için hangi algoritmayı kullandığını ve parolamdan nasıl bir şifreleme anahtarı oluşturduğunu bilmem gerekiyor.

Herkes opensl veya benzer bir program kullanarak, orijinal aygıt olmadan veri kurtarma olup olmadığını biliyor mu?


1
Samsung'dan B planını istemelisiniz, böyle bir durum için sahip olmalılar.
jis


Cihazınız çalışmıyor mu? Marka ve model nedir ve sorun nedir?
unforgettableidSupportsMonica

2
Samsung Dev forumlarındaki bir sözcü, aradığınız bilgilerin yayınlanamayacağını söylüyor: I've got information form dev team that unfortunately we can't publish such information. developer.samsung.com/forum/thread/…
adam

1
Gerçek kriptografik uzmanların, uygun bir şifreleme planının ayrıntılarını yayınlamanın, nasıl çalıştığını açıklama korkusu olmadığını kabul ettiğini unutmayın . Akran değerlendirmesi ile bu şekilde test edilirler. Sır tutmanız gereken tek şey anahtarınızdır.
docwebhead

Yanıtlar:


-2

Samsung, android cihazında dosya düzeyinde sdcard şifrelemesi için kendi çözümlerini kullanıyor. Yalnızca sdcard'ı şifreleyen aygıt şifresini çözebilir, çünkü sdcard şifrelendiğinde bir şifreleme ilkesi dosyası aygıta ve sdcard'a kaydedilir. Şifrelenmiş sdcard'ı başka bir cihaza takarsanız, yalnızca bu dosyaların şifrelenmiş içeriğini görebilirsiniz.

Yani, sdcard'ı şifreleyen aynı cihaza sahipseniz ve şifrelemek için kullanılan kilit ekranını biliyorsanız, sdcard'ın şifresini şu şekilde gezerek kolayca çözebilirsiniz:

Ayarlar -> Güvenlik -> Harici Sdcard'ı Şifrele -> Devre Dışı Bırak / Kapat

Cihazınızdaki sdcard'ın şifresini çözmek için bir bildirim açılır


İlk paragraf, sorunun gövdesinde görebildiğimiz bilgileri içerir. İçeriğin geri kalanı " Verilerimi orijinal cihaz olmadan kurtarabilip edemeyeceğimi bilen var mı? " Ve " Samsung'un şifreleme için hangi algoritmayı kullandığını ve parolamdan nasıl bir şifreleme anahtarı ürettiklerini bilmem gerekiyor ".
Firelord

2
Bana bir cevap gibi görünüyor, sadece önemli nokta için en iyi teknik dili kullanmıyor: Cihazın şifrelemede kullanılan benzersiz bir donanım anahtarı var ve bu nedenle orijinal cihazdan o anahtarı almadan şifre çözme imkansız. yine de erişilebilir hale getirilir).
Matthew,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.