Nasıl çözülür: “Seçim zorlanamadı: Bellek yetersiz”


11

I Yığın taşmasında bir makale oluşturun . Ama bu siteyi bulduğumda, burada aynı soruyu sormaya karar verdim, çünkü hala yardımına ihtiyacım var.

Aşağıdaki adımları uyguladım:

 1. Tutulmayı Başlat
 2. Git: Pencere -> Perspektifi Aç -> Diğer ...
 3. Açılan iletişim kutusundan DDMS'yi seçin
 4. " Dosya gezgini " sekmesini seçin.
 5. " Cihaza dosya aktar " a basın ve göndermek istediğim kitaplığı seçin.

  Seçim zorlanamadı: Salt okunur dosya sistemi

 6. Tüm açık pencereleri simge durumuna küçültün ve Komut Satırını açın
 7. Yazma: cd C: \ android \ android-sdk-windows \ platform-tools enter
 8. Yaz: abd remount girin

  Yeniden ödemenin başarılı olduğunu göreceksiniz

 9. Tutulmayı en üst düzeye çıkarın ve 5. adımı deneyin.

  Seçim itilemedi: Bellek yetersiz

Hata görünüyor! Bu sorunu çözmek için ne yapmalı ... Lütfen yardım et.

KATMA

1) ADB SHELL MOUNT yazdığımda:

rootfs / rootfs ro 0 0 
tmpfs /dev tmpfs rw,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,mode=600 0 0
proc /proc proc rw 0 0
sysfs /sys sysfs rw 0 0 
none /acct cgroup rw,cpuacct 0 0 
tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,mode=755,gid=1000 0 0 
tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,mode=755,gid=1000 0 0
none /dev/cpuctl cgroup rw,cpu 0 0
/dev/block/mtdblock0 /system yaffs2 rw 0 0 
/dev/block/mtdblock1 /data yaffs2 rw,nosuid,nodev 0 0
/dev/block/vold/179:0 /mnt/sdcard vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0 
/dev/block/vold/179:0 /mnt/secure/asec vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
tmpfs /mnt/sdcard/.android_secure tmpfs ro,size=0k,mode=000 0 0

2) Shel İstemi şununla başlar: #


2
SSS bölümümüze göre geliştirme soruları konu dışı olarak değerlendirilir .
newuser

"Eclipse" kelimesini okudum, bu yüzden bunu kapatmak için oy verdim, ancak şimdi yazının geri kalanını ve bağlantılı yazıyı okuduğum için, bunun bir uygulama geliştirirken aldığınız soruların iyi bir örneği olduğunu düşünmeye başlıyorum. gerçekten geliştirme sorusu değil. Yakın oyumu geri çekemem, ancak diğer insanları bu kadar hızlı oy kullanmamaları konusunda uyarabilirim.
Yalan Ryan

@Lie ile buranın gri bir alan olduğuna katılıyorum. Bunun şimdilik açık kalması gerektiğini söylüyorum.
ale

@ViTo Brothers Apoyan: İki sorum var 1) Ne zaman çıktılarınız var adb shell mount(bu size cihaza monte edilen tüm dosya sistemlerini ve montaj seçeneklerini verecektir)? 2) bunu yaptığınızda adb shell, kabuk istemi #(kök $olduğunuzu gösterir ) veya (kök olmadığınızı gösterir) ile başlar mı?
Yalan Ryan

Ayrıca bu soruyu android-x86, android-x86 ! = x86 ana bilgisayarında çalışan android emülatörü ile etiketlediniz . Aslında android-x86 mı yoksa sadece normal emülatör mü kullanıyorsunuz?
Yalan Ryan

Yanıtlar:


12

Seçeneği /systemkullanarak bir bölüm boyutu belirleyebilmeniz için öykünücüyü komut satırından başlatın -partition-size <MB>. Örneğin, /system512 MB bölümüyle Android 1.6 çalıştıran bir emülatör başlatmak için bunu kullanıyorum :

emulator -avd Donut -partition-size 512

... burada "Donut", AVD'nizi adlandırdığınız her şeydir (gerekirse Eclipse'nin AVD yöneticisini kontrol edebilirsiniz). emulatorİkili sizin olmalıdır tools/görünüyor sizin için SDK içinde dizinden yüklemek, C:\android\android-sdk-windows\toolsçok emin sen olmak, cdöncelikle bu dizine (veya sistem en ekleyin %Path%).

Eclipse öykünücüyü hemen alamayabilir veya tanıyabilir ve bağlantıyı kesebilir. Bunlardan biri olursa, Cihazlar sekmesindeki görünüm menüsünü tıklayın (simge durumuna küçült düğmesinin yanındaki küçük ok) ve bağlantıyı geri almak için "Adb'yi sıfırla" yı seçin.

Cihazlarınızda göründüğünde, daha önce yapmaya çalıştığınız şeyi yapın. Bölümü okuma-yazma modunda adb remountalmak için çalıştırın /system, ardından dosyayı istediğiniz yere itmek için Eclipse kullanın. Bir dakika önce birkaç rastgele dosya ile test ettim ve onları /system/xbinsorunsuz bir şekilde itebildim.

Başvuru için, /system512 MB'lik bir bölüm belirttiğimde Donut öykünücümün bölüm boyutu ve kullanımı :

> adb shell df
...
/system: 508416K total, 61332K used, 447084K available (block size 4096)
...

Ama bir boyut belirtmeden fırlatırsam şöyle görünür:

> adb shell df
...
/system: 65536K total, 61204K used, 4332K available (block size 4096)
...

Ek olarak, uygulamanızın çalıştırma yapılandırmasında Eclipse aracılığıyla komut satırı seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Java perspektifinize gidin, ardından Run->Run Configurationsmenü çubuğundan seçim yapın. Sol bölmeden uygulamanızı seçin ve ardından "Hedef" sekmesini seçin. Altta "Ek Öykünücü Komut Satırı Seçenekleri" etiketli bir metin kutusu bulunur ve -partition-size <MBs>uygulamanızı çalıştırdığınızda başlatılan öykünücünün daha büyük bir /systembölüme sahip olması için bu metin kutusuna ekleyebilirsiniz .

Not: -no-snapstorageVarolan anlık görüntüyü yüklemeyi devre dışı bırakmak için komut satırına da veya başka seçenekler eklemeniz gerekebilir . Onsuz benim için çalışmadı.


Çok teşekkür ederim maç !!! Sorunumu çözersin !!! çok teşekkürler !!!!!!!
ViTo Kardeşler Apoyan

0

Kolay yol: telefonunuzu Sistem montajından daha Kurtarma modunda yeniden başlatın. Artık dosyanızı sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.


Sanırım /dev/block/mtdblock0 /system yaffs2 rw 0 0sorudaki çizgiyi kaçırdınız mı? Peki, onu kurtarma işleminden geçirdiğinizde ne değişmelidir? Dolu dolu, "başka yerden" bağlayarak tam dosya sisteminde ek alan kazanmazsınız.
Izzy

-2

Nasıl çözülür: “Seçim zorlanamadı: Bellek yetersiz”

SD CARD sekmesinde yeni android sanal cihaz (AVD) oluştururken .. MB cinsinden bir değer (100) yazın.

Gerçekten, benim için çalışıyor !!


1
Bu doğru değil. Sanal bir SD kart oluşturmak /system, soru sorduğu gibi dosyaları bölüme aktarmanıza yardımcı olmaz . Tamamen ilgisiz depolama alanlarıdır.
eldarerathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.