YouTube'un kayıtlı çevrimdışı videosunu (.exo dosyası) açın


11

Sorum YouTube uygulamasının yeni çevrimdışı işlevselliğine özgü.

Android telefonumdaki YouTube uygulamasından bazı videolar kaydettim. Bir sorun nedeniyle telefon işletim sistemimi geri yükledim. Ancak SD Kartta depolanan YouTube uygulaması tarafından indirilen dosyalara sahibim. Artık YouTube bu videoları çevrimdışı listede göstermiyor.

Bu dosyaları YouTube uygulaması aracılığıyla açabilmemin bir yolu var mı?

ekleme

Sadece youtube'un indirilen videoların listesini saklamak için bazı yapılandırma dosyaları kullanıp kullanmadığını merak ediyorum. Öyleyse, bu tür yapılandırma dosyalarını değiştirebilir ve bu videoları çevrimdışı listeye ekleyebiliriz.


2
Videoyu kaydetme ile geri yükleme arasındaki zaman aralığından bahsetmediniz. Engadget ile ilgili bir makaleye göre , " Kaydettiğiniz her şeye soldaki kayan menüdeki çevrimdışı bölümden 48 saat erişilebilir. " Videoyu tekrar indirmeniz gerekebilir.
Andrew T.

@AndrewT. Aslında kesinlikle 48 saatten fazlaydı. Ancak google offline, kullanılan 1GB sdcard belleği gösterir ancak içerikler çevrimdışı youtube listesinde görünmez.
KB5

1
Aşağı yukarı şunu kastediyorum: YouTube çevrimdışı dosyaya erişimi denetler. Dosya orada olsa bile, YouTube süresi dolmuşsa listeleyemez. Ben varsayalım el dosyayı silmek ve YouTube'dan redownload zorunda izni hesabı esasına başına kendi sunucusu üzerinde kontrol edilir. Bunun iyi bir nedenle böyle olduğuna inanıyorum.
Andrew T.

Yanıtlar:


5

Hayır, şu anda daha önce indirilen videoları kurtarmanın yolu yoktur.

Sebep ?

Çevrimdışı özellik önbellek olarak sayılır, bu nedenle "verileriniz" olarak kabul edilmez.

Telefonu geri yüklediğiniz için ("fabrika ayarlarına sıfırlama" olduğu varsayıldığında), temel olarak yaptığı içeriği özel olarak silmek from the /cache (holding the application cache) and /data (user data and user-installed apps, dalvik cache) partitions.

Dikkat: YouTube Uygulamasının " Güncellemelerini Kaldır " seçeneğini seçtiğinizde İndirilen Çevrimdışı YouTube videolarının tümünü kaybedersiniz .

Benzer soruyu BURADA sordum , YouTube'dan çevrimdışı videolarımın Kayıp Olduğunu bulduğumda!


Bu soru farklı bir soruyu cevaplıyor gibi görünüyor (gerçi sorgunun yorumlarda belirtildiği gibi olabilir).
agweber

@ agweber Evet, cevabı gönderdiğimde OP bazı yorumlar sağlamıştı ve cevap mesajım buna dayanıyor. Ama görünüşe göre bu yorumlar kaldırıldı.
AADAndroidEnthusiasts

Katılmıyorum. (Youtube) artık videoyu önbelleğe kaydettiğini sanmıyorum. Bir haftalık video da izlenebilir.
Daksh Gargas

5

Hayır .exo dosyasını şifreli ve video dosyası .exo dosyalarının parçalarına bölündüğü için açmanın bir yolu yoktur. Telefonunuzda kayıtlı bir çevrimdışı video olsa bile, Internal Storage/Android/data/com.youtube.comdizin altında birden fazla .exo dosyası bulabilirsiniz . Bunlar sadece Youtube Uygulaması üzerinden açılabilen şifrelenmiş exo dosyalarından başka bir şey değildir. Xda-developerers forum gönderisinden ,

1- Google, videoları kaydetmek için EXO dosya biçimini kullanıyor. Görünüşe göre bu, sistem dosyaları için kullanılan bir dosya biçimidir ve bu EXO dosyalarını bir bilgisayara kopyalamayı başarabiliriz, ancak görünüşe göre yalnızca YouTube Android uygulaması üzerinden oynatılabilir.

2- YouTube uygulamasında çevrimdışı bir video için indirme isteğinde bulunduğunuzda, video parçalar halinde indirilir. Örneğin, indirdiğimiz 3 dakikalık bir dosya beş bölüme kaydedildi. Yalnızca Android için YouTube uygulamasının bu yığınları anlaması ve bunlara birlikte katılması mümkündür.

3- Ayrıca burada gerçek zamanlı şifreleme olduğunu düşünüyoruz. Video indirildiğinde, yalnızca parçalara ayrılmaz, aynı zamanda EXO formatına dönüştürülür, sıkıştırılır ve gerçek zamanlı olarak şifrelenir. Bunun birkaç faydası vardır, tek bariz fayda, insanların videoyu kopyalayıp yapıştıramaması ve rastgele paylaşamamasıdır. Bu arada sıkıştırma diskte yer tasarrufu sağlar. Örneğin, indirdiğimiz 3 dakikalık video aslında yaklaşık 40 MB veri tüketiyordu. Ancak telefonda saklandığında, video sadece 25mb alan kapladı.

4- Bir kullanıcı videoyu oynattığında gerçek zamanlı olarak şifresi çözülür. Bu şifre çözmeyi yalnızca YouTube'un uygulamasının yapabilmesi mümkündür.

5- Çevrimdışı videoyu gerçek dosya yerine Bluetooth kullanarak paylaşırsanız, videoya bir web bağlantısı alıcıya gönderilir.

Ancak Github'daki bu Exoplayer Kütüphanesine bakmak ve bunun işe yarayıp yaramadığını görmek isteyebilirsiniz.

ExoPlayer Android için bir uygulama seviyesi medya oynatıcı. Hem yerel olarak hem de İnternet üzerinden ses ve video oynatmak için Android'in MediaPlayer API'sine bir alternatif sunar.


YouTube uygulaması çevrimdışı yaparsa, şifre çözme ve anahtarlar için mantığı ayıklamak için kesinlikle tersine mühendislik yapılabilir. Ancak elbette bu, şifrelenmemiş YouTube videolarını kolayca indirebileceğiniz için çok kullanışlı değil.
JonathanReez
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.