Android 2.3 yüklendikten sonra başlayan takvim etkinlikleriyle ilgili bu saat dilimi sorununu nasıl düzeltebilirim?


9

ABD'de T-Mobile'da bir Nexus One kullanıyorum. Birkaç ay önce işletim sistemim Android 2.3 sürümüne güncellendi. O zamandan beri takvim etkinliklerimle ilgili garip bir sorun yaşadım.

Takvim etkinliklerini gayet iyi görüntüleyebiliyorum ve takvim Google Hesabımla sorunsuz bir şekilde iki yönlü senkronize ediliyor.

Bir takvim etkinliği oluşturduğumda, "saat dilimi" seçeneği varsayılan olarak geçerli saat dilimim "GMT -4, Doğu Standart Saati", tıpkı Android 2.2'de olduğu gibi. Ancak, bir saat dilimi seçmek için saat dilimi seçeneğine dokunduğumda, benimkiyle eşleşen iki saat dilimi girişi var. Biri "GMT -4, Doğu Standart Saati", diğeri "GMT -4, Doğu Saati" dir.

Bir olayı düzenlediğimde sorun oluşuyor. Bir takvim girişini düzenlediğimde, tekrar manuel olarak düzenlemezsem etkinlik 4 saat ileri atlar. Örneğin, bir takvim etkinliği oluşturup başlangıç ​​saatini 13:00 olarak ayarlarsam, oluşturduğum etkinliği düzenlediğimde, düzenleme ekranı saat 17: 00'lık bir başlangıç ​​saati gösterir. Hala doğru saat dilimini gösterir, ancak etkinliğin başlangıç ​​saatine 4 saatlik GMT farkını ekler. Etkinliği geri ayarlamadan kaydedersem, bir dahaki sefere düzenlediğimde saat 21:00 diyecektir. Bu, etkinliğin telefonda orijinal olarak oluşturulup oluşturulmadığına veya masaüstü bilgisayarımda http://www.google.com/calendar adresini ziyaret ederek oluşturulup oluşturulmadığına bakılmaksızın gerçekleşir.. Telefonda bir etkinlik oluştururken iki "ABD Doğu Saati" seçeneğinden hangisini seçtiğim önemli değil. Android 2.3'ü yüklemeden önce bu sorun yoktu. Her olayda böyle bir şey olmaz, ancak etkilenmeyen olaylar arasında ortak unsurun ne olduğunu anlayamadım. Yeni oluşturulan olayların bu soruna daha az eğilimli olduğu görülüyor (muhtemelen veriler birkaç kez senkronize edildikten sonra başlıyor?)

Telefonumda bir takvim etkinliği oluşturur ve ardından http://www.google.com/calendar adresini kullanarak masaüstü bilgisayarımda düzenlersem, PC düzenleme ekranı normal bir şekilde çalışır ve değişiklikler sorunsuz bir şekilde telefonuma senkronize edilir. Yalnızca telefondaki etkinlikleri düzenlerken bu sorunu yaşıyorum.

Her değişiklik yaptığımda etkinliklerimi 4 saat geri çevirmem çok can sıkıcı bir durum. Farklı ayarlarla denemeler yaptım, ancak bunun nasıl ortadan kaldırılacağını anlayamadım. Bunu nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı?


Eastern Time ve Eastern Standard Time'da: fark gün ışığından yararlanma ayarlarının dikkate alınıp alınmamasıdır.
Timbo

Yanıtlar:


3

Benzer bir ikincil takvim ile ilgili bir sorunum vardı. Düzenlemede saat dilimi değişti. Takvime girdim ve hepsinin saat dilimime ayarlandığından emin oldum. Her takvimin Google takvimlerinde değiştirilebilir bir saat dilimi vardır.


Teşekkürler! Üç takvimimden birinin doğru Doğu Saatim yerine GMT +0 saat dilimine sahip olduğunu gördüm. Ben değiştirdim ve bunu düzeltmek için bir süre izleyeceğim.
Joshua Carmody

1
Evet! Öyleydi. Bir takvimin saat dilimini düzeltmek sorunu çözdü. Görünüşe göre daha önce çalıştığı için nasıl değiştiğini bilmiyorum, ama bana bu uzun süreli sıkıntıya çözüm verdiğiniz için çok teşekkürler!
Joshua Carmody

1

Takvim verilerini temizlemenizi ve etkinlikleri Gmail hesaplarınızdan yeniden senkronize etmenizi öneririm.

İçeri girip Menu -> Settings -> Applications -> Manage applications -> AllTakvim'e gidin, üzerine dokunun ve "Verileri Temizle" düğmesine dokunun. "Takvim Deposu" uygulaması için de aynısını yapın. Şimdi iki kez geri dönün (ana Ayarlar menüsüne gidin) ve Accounts & syncbölüme gidin . Eklediğiniz her hesap için girin ve "Takvimi Senkronize Et" seçeneğini kapatıp tekrar açın.

Takvim verilerinin senkronizasyonu tamamlandıktan sonra mevcut bir etkinliği tekrar düzenlemeyi deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Not: Takvim uygulamasında bir veya daha fazla takvimin görünürlüğünü yeniden etkinleştirmeniz ve istediğiniz takvimlerin Menu -> More -> Calendars"senkronize, görünür" olarak ayarlanmasını sağlamanız gerekebilir.


1
Önerin için teşekkürler. Sadece denedim, ama ne yazık ki sorunu çözmedi.
Joshua Carmody

1

Sadece düzeltmeyi anladım ve teknisyen değilim. Bu yazıların birkaçını okuduktan sonra, birinin takvimlerin altındaki bir ayarın işaretini kaldırdığını söylediğini fark ettim. Bölgeme zaman ayarladıktan sonra "yerel saat dilimini kullan" yazan kutunun işaretini kaldırdım. Sana nedenini söyleyemem bile işe yaradı. Ben sadece bir hafta boyunca benim android vardı ve bu zaman dilimi dışına seyahat değil. Muhtemelen kutuyu kontrol ettim, bunun ne tür bir hasara yol açacağını fark etmedim!


1

Samsung S-iii / Android 4.4.2, etkinlik başlangıçta Google'ın Tatil gönderisi tarafından oluşturulmuş olsa bile, görünüm takvimimde 4 saatlik bir kaymaya neden oluyor ... tekrarlayan bir etkinlikse. Günlük, aylık, yıllık, tekrarlayan android üzerinde başlatılan her şey vardiya görüntüler. Samsung takvimimdeki veya Google takvimimdeki saat dilimi kilidini bulmak ve açmak yardımcı görünmüyor. Bununla birlikte, doktor randevusu gibi herhangi bir olay, menşe takvimine bakılmaksızın iyi görünmektedir.

Bu yüzden kişisel çözümüm: Bir kerelik bir randevu almam gerekirse, bunu akıllı telefonumda çok fazla endişe duymadan yapıyorum (şimdiye kadar ...). Ancak, bir sınıf gibi tekrarlayan bir olay yayınlamam gerekirse, sadece ilk olayı, "Hentbol, ​​MWF" gibi bir başlık hatırlatma ile yayınlarım. Bu şekilde, bir dahaki sefere senkronizasyondan sonra, Outlook'taki ilk etkinliği görüyorum, tekrar tekrar gerçekleşen bir olay olarak PC'ye tekrar girmemi hatırlatacak.


1

LG Android'imde (Lollipop) Takvim> Ayarlar> Takvim Ayarları'na gittim ve "Varsayılan saat dilimini kilitle" seçeneğinin işaretini kaldırdım. Bu benim batı sahili randevu saatlerimi sürekli EST'ye çevirmekten alıkoydu.


1

Çalışma görünümüm, TZID: Yeni Zelanda Standart Saati ile randevuyu gönderiyor BEGIN: STANDART DTSTART: 16010101T030000 TZOFFSETFROM: +1300 TZOFFSETTO: +1200 (Yeni Zelanda'dayım) bu yüzden makul görünüyor. 7 Nisan 2017 günü saat 19: 30'da bir uygulama için başlangıç ​​zamanı: DTSTART; TZID = Yeni Zelanda Standart Saati: 20170407T193000 ancak Android, takvim saat dilim ayarlarımdan bağımsız olarak bunu doğru şekilde işlemiyor. Saat dilimi (Yeni Zelanda) açıkken, 0 ofseti ile ekler, böylece 8'de randevu olarak görünür. Daha sonra randevunun saat dilimini NZ zamanına ayarlayabilirim ve randevu şimdi doğru bir şekilde gösteriliyor.

Android'de aynı zamanda oluşturulan bir randevunun DTSTART: 20170407T070000Z'ye sahip olduğunu ve tarih / saati saat dilimi bağımsız bir şekilde belirtmenin daha basit bir yoludur.

Sonuç olarak, görünüm ve google takvim arasında bir hata (uyumsuzluk) olduğu için burada ifade edilen geçici çözümler gerçekten işe yaramıyor.


0

Özellikle ev dışında seyahat etmediğim için, neden böyle olduğunu bilmek için bir kayıp olmasına rağmen, "ev saat dilimi kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın. Şimdi, Google takvimini ve kişilerini MS Outlook ile nasıl senkronize tutacağımı anlayabilirsem, mutlu bir kampçı olurdum.


0

Hesabı kaldırın ve yeniden oluşturun. Sorunu düzeltir.


0

telefonunuzdaki saati doğru saat dilimine ayarlayın - daha sonra haftalar Pazartesi günleri başlayın - sorun telefonla hızlı bir şekilde çözülecektir


-1

Benimkinin nasıl 4 saat önde olduğunu bilmiyorum , ama zaman dilimimi batı kıyısına ve arkaya değiştirerek düzelttim ve sonra iyiydi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.